kTóry Quad da rade?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
wuziu
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 gru, 2013
Quad:: Grizzly 700
Imię: Remik

kTóry Quad da rade?

Post autor: wuziu » czw 21 sie, 2014

Witam zastanawiam się nad quadem kymco maxxer 450
Do zabawy będzie jak dla mnie idealny z tym że chcę go także wykorzystywać do
pracy.
Wiem że odśnieżanie to żaden problem ale tu moje pytanie czy da rade w lesie z przyczepą drzewa?
Nie będzie za mało mocy?
Obecnie do lasu używam trajki z silnikiem z WSK z dopinanym wozem ale to już wysłużona maszyna :D i często dłużej zajmuje uruchomienie jej niż sama robota :D
budżet to około 18 tysięcy.
Za to widziałem idzie kupić ładne używane kymco.
Tylko Tu pytanie czy to da rade :D Bo na renegade to mi brakuje;P
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Adam Wieczorek » czw 21 sie, 2014

Kolego skoro silnik WSK daje radę to 3 krotnie większy i mocniejszy raczej nie podoła ;) Co do kymco za 18tys to oczywiście bez problemu kupisz taki wynalazek, jednak jak chcesz kupować używanego quada to polecam coś lepszego a nie chiński wynalazek. Renegate tym bardziej do pracy się nie nadaje. Za 18tys kupisz dobre Grizzly 450 albo KQ 450 a jak poszukasz to i kupisz coś z klasy 700. Japończyk dodatkowo mniej traci na wartości, szybciej go sprzedaż, części są tańsze i dostępne od ręki. Jednak nie namawiam każdy lubi co innego.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

wuziu
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 gru, 2013
Quad:: Grizzly 700
Imię: Remik

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: wuziu » czw 21 sie, 2014

No silnik daje rade dzięki zrobionemu przełożeniu ;)
A Celowałem w kymco bo strasznie mi sie wizualnie podoba Bo większość czasu będe się nim bawić :)
najpierw miał być nowy access 400 ale obawiam się że w lesie nie da rady bez 4x4 dlatego zwróciłem uwage na Kymco

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: robertmuszka » czw 21 sie, 2014

Za 18 tysi czajna albo coś podobnego, daj se spokój i szukaj czegoś markowego.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: jarecki13 » czw 21 sie, 2014

Szukaj Hondy Foreman 500 podoła twoim wymaganiom i da dużo frajdy z jazdy naprawdę wdzięczna maszynka.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: oolsztyniak » pt 22 sie, 2014

wgmparkot pisze: części są tańsze
:lol: :lol: :lol:
To chyba jakiś żart :lol: :lol: :lol:

Najlepiej kup Yamahę, Hondę albo Suzuki.

Każdy inny quad to złom, który często się psuje, części nigdzie nie kupisz a jeśli będą to w takich chorych cenach, że będziesz musiał sprzedać jakiś organ, żeby wymienić wahacz czy klocki hamulcowe. Jak już kupisz swojego wymarzonego japońskiego quada (na inne nie patrz) to od razu leć kupić opony. Tylko maxxis zilla albo maxxis bighorn bo tylko one mają sens - inne od razu możesz spalić na jakiejś manifestacji bo też do niczego nie będą się nadawały albo po prostu od razu wywal je do śmieci.

Żaden quad made in czajna !!
Jak kupisz części zamienne i będą made in czajna to od razu też je wywal i szukaj tych co mają made in dżapan bo też tylko one mają sens a jak koledzy wspomnieli są dużo tańsze.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

Yamahę, Hondę albo Suzuki - to też w 50% made in China tylko składają je w innych krajach (niekoniecznie w Japonii) - to już dawno mit że te pojazdy są japońskie, kanadyjskie, amerykanckie ... chinole są wszędzie (niestety). Nie wierzysz? zdejmij plastiki byle jakiego "markowego" sprzęta i jak nie znajdziejsz napisów, nalepek Made in China to stawiam flaszkę....

Jeszcze tydzień temu też tak sądziłem ostatnio oglądałem jednego markowego i chony tam prawie tyle co w mojej CFce :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Adam Wieczorek » pt 22 sie, 2014

Łukasz jak pamiętasz miałem Kymco i co do ceny części, mówię oczywiście o eksploatacyjnych to taniej jest mi obsługiwać Yamahe. A dodam że do tego nawet zamienników nie ma więc zostają tylko oryginały.
Co do części chińskich, przetestowałem różne zamienniki i jednak nie ma to jak założyć oryginał. Nawet jeśli ten oryginał made in Japan jest wyprodukowany w chinach to dla czego jakimś dziwnym trafem robi 5 i więcej krotny przebieg od pozostałych.
Sławek pewnie że te najnowsze wiele podzespołów produkują w chinach, tylko pamiętajcie o co się burzycie, potocznie mówi się china to złom bo tak wygląda ich większość produkcji, jednak jest różnica w jakości produkcji części dla Hondy, Yamahy, Audi czy Toyoty a do innych nie filmowych marek. Oni potrafią wyprodukować i złom i coś dobrego ale za tym idzie cena.
Pytam więc dlaczego np. łożysko KOYO wyprodukowane w chinach robi 8-10 tys km a te zaje***** chińskie 500-1500. Dlaczego paski Dayco, Ultimax, EPI robią np: 2tys a oryginały te chińskie 10tys.
tak dla przykładu pasek do G7 oryginał kosztuje 400zł a do Kymco MXU 500 600zł oryginał, więc jest naprawdę sporo tańszy ;) Za amortyzatory oryginalne dałem do G7 500zł szt, do Kymco kosztują tyle samo, klocki ten sam koszt, łożysko Japońskie 130zł, oryginał w Kymco 250zł, tarcza przód do Kymco z oryginału też droższa.
Więc chłopaki nie stresować się ale naprawdę małą grupę stanowią osoby które ponownie wracają do Chińskich marek, a wiecie też że wielu z was nie katuje tych pojazdów w ekstremalnie trudnych warunkach. Dlatego trzeba wziąć poprawkę jak kto użytkuje pojazd, do jazdy w koło komina Kymco wystarczy na długo ale u mnie po 1000km się rozpadnie a miś ma 11tys i dalej pali jak nowy. Wszystko się psuje i zużywa jednak nadal różnica w jakości jest i ja osobiście zawsze polecę Japońskie marki, a nie każdy musi się z tym zgadzać.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

Adam,
:I love Quadowe Bezdroża:
ja nie kwestionuje że są to części o lepszej jakości, nie kwestionuje też że Quady "markowe" są lepsze od chinoli ale....
I.
Chinol, chinolowi nie równy - nie wiem czy wiesz że niektóre firmy Chińskie w celu obniżenia kosztów produktu przenoszą swoje fabryki do Afryki!!! Dlaczego? dlatego że Chińczycy też się rozwijają i nie zawsze chcą nadal być kojarzeni z "padziewiem" ich produkty coraz częściej wcale nie ustępują produktom z Europy lub z Stanów
. Zawsze uważałem że najlepszym dealem ChRL było ściągnięcie technologi żeby móc wyszkolić ludzi i tanim kosztem pozyskać technologię. Chińczycy to jedyne państwo na świecie które baaaaardzo mocno dotuje studentów żeby uczyli się w uczelniach europejskich i amerykańskich - chyba nie muszę pisać w jakim celu.

II.
Dlaczego są to droższe części? Jak wiesz pracuje w korpo która ma kilka bardzo drogich marek i gwarantuje Ci że jednym z baaardzo istotnych kryteriów ustalania ceny jest koszt i wartość marki na rynku. Poza tym jak napisałem wcześniej - produkowane części w chinach do wyrobów z innych krajów podlegają lepszej weryfikacji, mają lepszą jakość - owszem - pytanie tylko czy ta jakość o tyle lepsza o ile droższy jest produkt... jak twioerdzisz że warto..ok :) nie dyskutuje

na zakończenie - możecie pisać co chcecie ale świat tak się układa że prędzej niż nam się wydaje wybrane marki Chińskie przegonią zastałe i mało poddatne na zmiany marki europejskie/amerykańskie - nad czym oczywiście ja też ubolewam bo to oznacza zmniejszenie zatrudnienia w krajach tzw. rozwiniętych.

kochajmy nasze Quady bo tak szybko się brudzą :) każdy z ans ma swoje wybory i jest wszystko fajnie kiedy się wzajemnie szanujemy. :I love QUADZIK:
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: oolsztyniak » pt 22 sie, 2014

[...] "Nie chce mi się kopać z drzewem" [...]

Ile razy awarii uległy Misie na PolQuadzie?
Ile w sumie zrobiliście kilometrów?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”