Quadzik od 10,000 do 20,000zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Quadzik od 10,000 do 20,000zł

Post autor: atomboy » pt 22 sie, 2014

Witajcie,

Zaczynam przygodę z quadem tj mam taki zamiar jak tylko uda mi się przekonać żonę.
Budżet około 20tys quad ma być raczej przeprawowy. W koło mam mnóstwo lasów, pól i bezdroży nawet bajorka się znajdą, jest gdzie jeździć. Musi być też zarejestrowany ponieważ planuję dołączyć do którejś z grup i zwiedzać co zacniejsze miejsca. Po wielu godzinach lektury skłaniam się w stronę Yamaha Grizzly 700.
Quad będzie używany cały rok - zima jako pług do odśnieżania no i fun na polach lasach. Przyda się na pokładzie od razu wyciągarka. Na wiosne będzie tyrał na działce i zwoził ziemię oraz narzędzia w terenie gdzie samochodem już nie podjadę. Do tej pory robiłem przeręb maczetą/kosą i taczkami zwoziłem wszystko ... dwa dni :)


Nie wiem czy to dobry wybór dla mnie - wymiary raczej przeciętne 176cm / 80kg siedziałem już na grizzlym wydaje się być gabarytowo ok. Fajnie żeby się nie psuł ale to już loteria raczej. Części i serwis Kraków/okolice

Chętnie rozważę inne alternatywy

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: oolsztyniak » pt 22 sie, 2014

Grizzly 700 za 20 tyś będzie albo dojechany albo stary i dojechany.
W tym budżecie nie kupisz nic ciekawego jeśli chodzi o ten konkretny model quada.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

Podjedź do Dulowej ale obawiam się że Łukasz ma rację
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: atomboy » pt 22 sie, 2014

Właśnie tego się obawiałem bo to dolna granica cenowa za tego quada. W takim razie co polecacie? fajnie aby miało trochę mocy coś pociągnąć albo wyjść z błota.

Dzisiaj byłem z ciekawości jednego obejrzeć to wygląd jak nowy ale zacząłem nim trząść np. za koła wszystko stuka, to samo amory źle pracują odbijają bardzo szybko i sztywno, właściciel też jakiś nawiedzony bo nie pozwolił przejechać się na quadzie.

zwróciłem uwagę też na ten
http://allegro.pl/yamaha-grizzly-700-xt ... 39657.html

w dulowej widzę -
http://sklep.motomaster.pl/ProduktSzcze ... warId=1105
no i blisko mnie :)

Albo skupić się na Honda Foreman jakoś więcej tego w sprzedaży

Nie chcę się napalać także trochę was jeszcze pomęczę wolę jeździć niż ciągle naprawiać.
Ostatnio zmieniony pt 22 sie, 2014 przez atomboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Adam Wieczorek » pt 22 sie, 2014

Z pewnością jest ciężko u nas na rynku znaleźć coś dobrego, jednak nie jest to nie możliwe. Jak śledzicie mój temat o G7 to wiecie że ponad 2 lata temu kupiłem misia z 18tys zarejestrowanego a obecny przebieg to 11tys. Trzeba pamiętać żeby tylko nie kupować co w ręce wpadnie, poszukać na spokojnie a na pewno coś się trafi inie przejmować się przebiegami rzędu 10tys +. Trzeba mieć jednak pojęcie o mszynie żeby nie dać się wrobić.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

atomboy pisze: w dulowej widzę -
http://sklep.motomaster.pl/ProduktSzcze ... warId=1105
no i blisko mnie :)
Dulową warto odwiedzić i pogadać z gostkiem bo się zna na rzeczy. Ja akurat nie miałem do niego szczęścia bo nie umiał się dogadać co do ceny i kupiłem co innego i gdzie indziej ale może ty będziesz miał więcej szczęścia

Jak masz blisko do Dulowej to jak już kupisz będziesz miał blisko do mnie i teamu ;) zapraszam
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: atomboy » pt 22 sie, 2014

Chyba tak zrobię, coraz bardziej wątpię że kupię w dobrym stanie używkę. Co chwilę opinie że po allegro to już krążą mocno wytyrane sztuki i trzeba się znać a ja jako totalny absolutny amator mam małe szanse zostać potraktowany uczciwie heh. Wasz team już przejrzałem wcześniej :) ale najpierw muszę mieć na czym jeździć i trochę się podszkolić cobyście nie mieli zbyt dużego ubawu ze mnie. Widzę, że latacie na CF moto cenowo jest dla mnie osiągalny jak to się sprawuje w użyciu? awaryjny? duża różnica między 500 a 800 ? w dodatku można kupić w krakowie rocznik 2013 może nawet nie używany :)

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

atomboy pisze: ale najpierw muszę mieć na czym jeździć i trochę się podszkolić cobyście nie mieli zbyt dużego ubawu ze mnie.
przestań... nie zjedliśmy rozumów :) i każdy kiedyś zaczynał - nie jesteśmy narwańcami więc nie ma problemu - zapraszam.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

Kolego za 20 kupisz nówkę CF 500 - wg mnie i kolegów, bardzo mało awaryjny sprzęt. prosty jak budowa cepa, jednak jak nie musisz jeździć z pasażerem sugeruje wersję krótką bo długa jest bez sensu. Czy jest różnica między 500 - 800? Kurcze ..co ma napisać...KOLOSALNA ale też w cenie no i jednak 800 ma swoje problemy.. choć akurat ja nie mogę narzekać...

Możemy się umowić to się przejedziesz na mojej 800 i na 500 sam się przekonasz

Nie spiesz się z decyzjami
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Adam Wieczorek » pt 22 sie, 2014

800 to dużo większy, mocniejszy i lepszy quad, dlatego i cena jest o 10tys większa, wspomniałeś o budżecie 18tys, więc jeśli nie chcesz ryzykować używanego japońca to za tą sumę kupisz nowe CF 500 i tu poprę zdanie że w tej cenie odradzam Kymco i bardziej polecam CF. Porównywać tych quadów nie ma co, bo jest to przepaść w klasie pojazdu.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”