zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » śr 16 kwie, 2014

Kurde niezłe masz znajomości jak tak Ci powiedział sam producent :shock:
Jak dla mnie mogłeś odblokować od razu bo to nie mój Quad.
Powiem tyle - ja bym się nie spieszył bo nawet na forum są tematy gdzie przy przeglądzie na 800 km nadal widoczne są opiłki w silniku a odblokowanie to wyższa prędkość, większe obroty, większe obciążenie dla silnika i szybsze 'wycieranie' się elementów.
Ale jak wspomniałem to Twoja maszyna i Twoja sprawa :shock:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » wt 22 kwie, 2014

Olsztyniak nie lap za slowka :-) ok poprawiam slyszalem od generalnego importera -tak dobrze? :-) wiesz mowia tak gosciu widac ma wiedze i nie naciaga na nic. Jutro jade na pierwszy przeglad bo juz mam 108km - maszyna chodzi super. Caly czas w gorach i pagorkach i naprawde zbawa dobra. Aby dostac sie w teren musze wyjsc z domu odpalic maszyne i zjechac 50m i juz gory i rzeczka :-) Pali malo jak na taka jazde, tylko wskaznik paliwa nie jest zabardzo dokladny. :-) Tablice rejestracyjna juz urwalem wiec musze dac jakies teleskopy aby ja podnosic i chowac. Oslony to jest temat teraz numer jeden ale dalej nie wiem czy robic czy kupowac... hmmm.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » śr 23 kwie, 2014

Jak masz dostęp do giętarki i ogólnie materiału to rób sam, zawsze to taniej niż kupować ale osłony musisz zrobić. U mnie palił 10-12 litrów przy normalnej eksploatacji także to nie problem :-)
Rejestrację i ja urwałem, dałem grubą blachę pod spód i był spokój :-)
Daj ją za ten uchwyt montażowy.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » sob 03 maja, 2014

Odblokowalem gadzinke przy 250km i powiem wam ze szkoda ze tak pozno! :-) ta blokada niczemu nie sluzy jesli ktos ma olej w glowie. Poprostu nie wciszkasz przez 100km gazu do konca a pozniej raz jedziez 80 pozniej 40 chwilke aby ladnie rozciagc silnik nie powinno sie jzdzic caly czas przy rozciaganiu jedna pretkoscia. Kazdy kto ma pojecie o silnikach wie co i jak :-) opinie ze blokada jest wazna sa wyssane z palca, no chyba ze ktos wklada gaz do dechy i tak caly czas to radze pozostawic blokade na jakis czas :-) pozostawilem okolo 0.5cm takiego mojego zabezpieczenia na lince aby mnie fantazja nie poniosla :-) maszyna sprawuje sie super, uzywam jak kazdy kto ma taka gadzine w terenie, a tutaj w gorach mam kilka super torow. Co mnie denerwuje? Lampy ze przeciekaja przy muciu kercherem - musze to uszczelnic. Denerwuje mnie tez gaz na wstecznym bo gdy utkne w terenie miedzy drzewami na sporej gorce gadzina nie daje rady wycofac wiem ze to kolejne zabezpieczenie aby nie wywalic quada cofajac za szybko ale mnje to przeszkadza i musze sie tego pozbyc :-) wie ktos jak szybko zdjac ta blokade? Poza takimi drobnostkami, maszyna jest super, moc, sila, jakosc, wyglad na wysokim poziome! Znajomi sa zaskoczeni jakoscia Cfki. Jesli chodzi o skrzynie biegow to biegi wkladam juz wszystkie bardzo plynnie.

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: loonger81 » sob 03 maja, 2014

Blokada jest tylko i wyłącznie gdyż tak nakazuje polskie prawo, mowa o 15kw. Jakby nie ten przepis żaden quad w naszym kraju nie miałby blokady. Czy któryś nowy samochód osobowy, ciężarowy lub jakiś ciągnik rolniczy ma blokade? Nie!

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Ranid » sob 03 maja, 2014

Norek01 - ''oolsztyniak'' ma trochę racji z tym odblokowaniem,mi na pierwszym przegladzie 100km sciągli ale dalej jeżdziłem umiarkowanie,po 600 km jak wymieniałem olej to wykręciłem impulsator licznika [przestał działać] a on cały oblepiony opiłkami i dla tego nie działał,radzę przy wymianie oleju sprawdzić impulsator.Ja mam dopiero 1050km i wkrótce wymieniam olej to sprawdzę impulsator dam znać jak wyglądał.Mam obrotomierz i obroty są wysokie tego silnika,wolne około 1400 a średnio podczas jazdy utrzymują się 3500-5500.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » czw 21 sie, 2014

Witam
Właśnie jestem po oględzinach gada i mam mały dylemat miał być Orange, ale na żywo widziałem camo i bardzo fajnie wygląda. Nie wiem teraz, co brać, bo różnica jest taka, że pomarańcz ma felgi Alu, ale gorsze opony a camo ma felgi stalowe, ale za to opony Abuzza poradźcie, co wybrać?

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: maciekwik » czw 21 sie, 2014

Chcesz lansować sie quadem to wybierz alusy a jak będziesz użytkować quada zgodnie z jego przeznaczeniem to wybierz stalówki z dobrymi oponami, jak pojeździsz trochę to zrozumiesz jak ważna jest dobra opona ale czy abuzz jest taki dobry to można dyskutować

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » czw 21 sie, 2014

Abuzz jest dobry jeśli nie mówimy o brodzeniu w głębokim błocie bo to nie jest opona błotna.
Jeśli chodzi o kolor wiem że swego czasu cf wycofalo się z koloru camo w 500 bo za dużo było reklamacji że farba odlazi.
Powiedz coś o quadach, co za rocznik, przebieg itd chyba że mowa o nowym?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Zmora1966 » pt 22 sie, 2014

Bogdan ma w Camo i nic mu nie odchodzi ale faktycznie to jest "tapeta" na plastiku więc może... z tego punktu widzenia Łukasz ma rację
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”