Problem ze zmianą obrotów silnika

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Wolverine 350/450...
ODPOWIEDZ
rozowicz
Posty: 3
Rejestracja: pt 14 mar, 2014
Quad:: Wolverine 450

Problem ze zmianą obrotów silnika

Post autor: rozowicz » pt 14 mar, 2014

Dzień dobry,
W pierwszej kolejności chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników. Yamahe Wolverine 450 mam od roku, po sezonie zimowania w garażu postanowiłem odpalić sprzęt, jednakże obrotu są strasznie wysokie i próba wrzucenia biegu kończy się zgrzytami, nawet bez włączonego ssania obroty są strasznie wysokie, nie mówiąc już o tym jak je włączę. Mam pytanie gdzie i jak regulować obroty silnika w Yamasze. Słyszałem o pokrętle obok gaźnika i regulowaniu za jego pomocą. Jednakże nie wiem czy dobrze go namierzyłem http://zapodaj.net/3535a4d0e90d5.jpg.html kręciłem w tym miejscu tą sprężynkę jednakże nic nie pomogło. Z góry dziękuję za pomoc i w razie możliwości jakieś fotki żeby było łatwiej wyregulować obroty, mój mail to rozowicz@o2.pl Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Problem ze zmianą obrotów silnika

Post autor: Adam Wieczorek » pt 14 mar, 2014

A sprawdzałeś czy nie zacięła ci się linka gazu, oczywiście na gaźniku też jest regulacja, jednak dziwne jest to że przed zimą było wszystko OK. Sprawdź najpierw czy ruszając gazem przepustnica pracuje w pełnym zakresie.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

rozowicz
Posty: 3
Rejestracja: pt 14 mar, 2014
Quad:: Wolverine 450

Re: Problem ze zmianą obrotów silnika

Post autor: rozowicz » ndz 16 mar, 2014

W pierwszej kolejności dziękuję za odpowiedź. Linkę gazu sprawdzałem i wszystko działa poprawnie, przepustnica pracuje w pełnym zakresie. Pamiętam że kiedyś już po sezonie zimowym też trzeba było regulować ze względu na zmianę temperatury (taka informacja od mechanika) tylko niestety nie pamiętam dokładnie gdzie się regulowało:/ Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Iguana Team
Moderator
Posty: 456
Rejestracja: wt 21 maja, 2013
Quad:: Miśki dwa - G7 & 350 IRS
Imię: Jaro
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Kontakt:

Re: Problem ze zmianą obrotów silnika

Post autor: Iguana Team » wt 18 mar, 2014

Pod tym dekielkiem może być śrubka z kontrą. Jak nie ma kontry to śrubka będzie się wykręcać lub wkręcać. Odkręć dekielek i zrób fotkę.
Aha. Samą sprężynką to nic nie pokręcisz, znajdź drugi koniec tego wężyka i tym kręć :D
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Wolverine 350/450”