Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojemność

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: oolsztyniak » śr 12 lut, 2014

wgmparkot po pierwsze to nie wylewam swoich frustracji a odpowiadam na Twój post.
Z tego co mnie uczono forum służy po to aby wymieniać się opiniami i mieć swoje zdanie.
W związku z tym odpowiedziałem i opisałem w skrócie o co mi chodzi.
Tak jak Ty nie dasz się przekonać do "chińczyka" tak ja nie dam się przekonać do używanej Yamahy.
Wolę mieć sprzęt nowy i mieć pewność, że nie był jeżdżony w wymieniony przez Ciebie sposób :
wgmparkot pisze: Jestem ciekaw tego X8 z 12tys jak by miał je zrobione w ciężkim terenie z kilkukrotnie utopionym silnikiem, jak by wtedy wyglądała jego bezawaryjność, a wiele takich maszyn japońskich znam i nadal dobrze sie mają.
zawsze w ów czas zadaję sobie pytanie - po co :?:
Żeby później rozebrać quada, pomalować ramę, wymienić kilka plastików, skręcić licznik i sprzedać?
Mam przykład z sąsiedniego podwórka gdzie gość utopił w rzece G700 - wpadł pod lód - po kilku godzinach udało się quada wyciągnąć.
Oczywiście można byłoby rzec, że wszystko jest ok i takie rzeczy się zdarzają ALE rozebrał quada do ramy, pomalował, wymienił kilka plastików, podrobił, skręcił licznik na 900 km i sprzedał jako "demo". - chciałbyś kupić coś takiego?

Nie mówię też, że wszystkie quady i wszyscy sprzedawcy robią tak samo ale zapewne jak i sam wiesz - nie jest to odosobniony przypadek.

Mi po prostu błoto się "znudziło" i jak mówiłem - zdziadziałem chyba :lol: , po prostu wolę gdzieś pojechać gdzie oczy poniosą niż tłuc się w bagnie przez 4 godziny - ale każdy robi to co lubi i nikt nikomu swoich racji nie narzuca.

Dobrze wspomniał Pingwin
Pingwin Legnica pisze: i ostatnie moje spostrzeżenie , najwazniejsze :

oglądam filmiki na fejsie, na żywo, wokoło komina, na YT i śmiało stwierdzam :

NIEKTÓRZY ZAMIAST QUADA POWINNI KUPIC SOBIE KONIA, TEN JEST OD NICH MĄDRZEJSZY, I ZDĄŻY GO ZRZUCIĆ ZANIM TEN GO ZABIJE....
Niestety lub stety panowie - taka jest prawda.
Ikar pisze:Przeczytaj sobie jeszcze raz ostatni post Pingwinka na forum Cfki pod informacją o kolejnym zatartym silniku przez Maćka.
ok, zgadza się ale zapomniałeś dodać do tego, że silnik łyknął wody i stąd to zatarcie. Przecież i gdyby Twoja honda łyknęła wody a Ty nie wymieniłbyś oleju miałbyś dokładnie takie same skutki, Twój i każdych z osobna Japoniec polegnie z wodą w silniku.
wgmparkot pisze:ale też nie trzeba się od razu unosić, dlatego proponuje dyskusję na odpowiednim poziomie, wszyscy jesteśmy quadowcami i szanujmy sie wzajemnie.
Nikt się nie unosi, może troszeczkę inaczej odbieraj posty bo nikt nikogo nie atakował :-)

Pingwin napisał jasno i rzeczowo i podejrzewam, że nikt nie jest w stanie podważać jego posta - ma serwis i sprzedaje quady - i na pewno nie jedno widział :-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: Pingwin Legnica » śr 12 lut, 2014

tak czy inaczej, niestety lub stety,

wszyscy muszą uznać nową siłe w quadach, chińską siłe

wszyscy musimy stwierdzić, że japończyzy z USA olali zupełnie sprawę quadów i ich sprzety poza zastosowaniem rolniczym (usa) w innych kategoriach się już nie liczą

jeżeli nowy model G700 to szersze wahacze o 5 cm (do których wszyscy od dawna zakładają poszerzenie tylnej osi) i zmiany w silniku, który ogólnie rzecz biorąc jest bezawaryjny to się pytam gdzie ten nowy model ?

rynek buduje can-am, można go lubić lub nie ale jednak to oni wyznaczaja światowe trendy, za nimi idzie coraz mocniej Polaris

a potem ?

potem powoli są chińczycy a gdzieś tam na końcu japończycy...

sam dałem sobie spokój z nadziejami na nowego rincona, bo chyba nawet moje dzieci się nie doczekają... co aktualnie robi Honda? 420 ccm w dwóch nowych wersjach, 500 ccm w kolejnych dwóch nowych wersjach... wszystko to pojazdy rolnicze o nowych standardach jakosciowych tj. byle jakich...

może jestem szczęściarzem, bo prowadząc serwis nie mialem jakiś nieprzyjemnych akcji z cf moto... i stąd moja opinia, zabieram głos bo mam z nimi do czynienia na codzień, nie są to zasłyszane historie...

kto wie, kiedy pojawi się nowy 1000, ze wspomaganiem i z krótkim rozstawem osi czy sobie takiego nie kupię?


widziałem kingquady czy G700 po 12.000 km bywa z nimi na prawdę różnie, w wiekszości przypadków to szroty.... NIGDY NIE KUPIŁ BYM SOBIE QUADA Z TAKIM PRZEBIEGIEM i tutaj chyba wszyscy sie z tym zgodzimy ?


wracając do tematu, najszczęśliwsze chwile w moim życiu :

na pierwszym miejscu bezapelacyjnie Chińczyk, 250 ccm, przeprawa z napędem tylko na tył - pamietam jak dzisiaj, ech były wypieki na polikach, banan na gębie , ech...

2. Polaris 500 - pierwszy mój duzy quad, to była moc, ło Matko... mało co z niego nie spadłem

3. kawasaki ooooo, ten to miał wygar i ten silnik twin, ech co za maszyna, potwór...

4. yamaha 700 noooo, wspomaganie -jezu jest cudownie... przez to ja kupiłem, inny świat z ESP

5. Honda ....

5,5 Can-am outlander max - ło matko , ło matko, ło matko jaki szybki, wygodny, komfortowy...

w między czasie inne sprzety sie przewinęły min inne Can-amy, Suzuki ....

Każdy z nich dał mi radość i żaden z nich nigdy się nie zepsuł, nigdy nawet can-am, nigdy na linie nie wróciłem i każdy z powyższych dał mi mnóstwo szczęścia i radości :)


Synowi kupiłem chińczyka 110 ccm jest szczęśliwy a ja wraz z nim. Wmówiłem mu, że ma Kymco (bo chciał kymco). I szczęście trwa nadal....

a quada uzywanego kupiłbym w dobrym stanie i tyle,

pierwsze to jego stan techniczny - bo jest najważniejszy i tyle :)

a potem to juz samo szczęście :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: Adam Wieczorek » śr 12 lut, 2014

Masz racje ze quad jest do czerpania radości, jednak tak jak w przypadku wspomnianego przeze mnie Kymco z ta radością było różnie, bo jak masz sie cieszyć z wiecznie psujacego sie quada. Tez obstawiam ze chińczycy podbija rynek tak jak Koreańczycy autami ktore byly wysmiewane a teraz sa o wiele leprze niz niemiecki szmelc (bo robiony w chinach ;) hehe) co do quadow to szczerze mówiąc jak bym miał wybierać pomiedzy Can-am, Polaris a CF-Moto to wybiorę CF i to właśnie ze względu na jakość.
A teraz na maszyny i w teren zamiast marudzić na forum :-)
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: oolsztyniak » śr 12 lut, 2014

No i podstawowe pytanie - kto nie zaczynał od chińczyka ? :-)

U mnie też pierwsze było 250 ccm , napęd na tył, delikatny przechył i strach w oczach :lol:
Pierwsza jesień, pierwsze silniejsze opady no i błoto ... I się zaczęło :-)

Wg mnie nie ma co się spinać, Japońce zrobili coś co powiedzmy jest bezawaryjne ale poza tym nie robią już nic, nie ulepszają, nie wprowadzają nic nowego, konstrukcyjnie te same podzespoły w większości przypadków.

Chińczycy zaczynają słuchać i pracować za więcej niż "miskę ryżu", i tu też pojawiają się wyższe koszty produkcji, poprawa jakości, odzew na podpowiedzi, sugestie i wskazówki.
Co nowy kontener to coś nowego, lepszego, poprawionego.

Moja firma od jakiegoś czasu przestała importować towar z chin, przenieśliśmy się do Grecji, Wietnamu, Tajwanu - dlaczego? Bo produkcja u nich akurat naszego asortymentu jest dużo tańsza niż ta chińska ;-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: Pingwin Legnica » śr 12 lut, 2014

noooo i jak wszyscy się na końcu ładnie dogadali :)

pytający kupuje g700, a my wiemy, że każdy z nas ma najlepszego quada i tyle :)

a ogólnie i tak wiadomo, że Honda jest the best ;) ;) ;)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: Adam Wieczorek » śr 12 lut, 2014

Pingwin jako motocyklista nie zaprzeczę że Honda jest the best :) pomimo że latam Hayką :)
Teraz czekamy aż kolega podzieli się fotką i wrażeniami po zakupie i życzymy bezawaryjnej.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: Seba1 » śr 12 lut, 2014

Pierwsze kroki poczynione egzemplarz wybrany w 99% :D !!! jak qład będzie już w moich rękach na pewno wrzucę jakieś fotki i podzielę się opinią i krótkim opisem

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: oolsztyniak » śr 12 lut, 2014

Daj link jak gdzieś z Internetu, może coś podpowiemy.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

COBYR
Posty: 116
Rejestracja: sob 15 lis, 2008
Quad:: Historia

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: COBYR » czw 13 lut, 2014

Oby nie Płocka lub Szamocina.....

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jakiego qłada przeprawowygo byśćie polecili, marka/pojem

Post autor: oolsztyniak » czw 13 lut, 2014

Dokładnie.
Tam jedyne co kupisz to złom
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”