CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » sob 08 lut, 2014

Oj kapać też może . Jeśli to jest nowy quad to po paru pierwszych jazdach trzeba co nie co po dokręcać .

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » sob 08 lut, 2014

prawdopodobnie masz pompę wodną do naprawy

Prawdopodobnie cieknie Ci z otworku rewizyjnego - jest to specjalny otwór w pompie, z którego kapie płyn, który przedostanie się przez uszczelnienie. Do silnika ma jeszcze kawałek, żeby sie tam dostać jednak jeżeli cieknie stamtąd trzeba będzie naprawiać.

Producent przygotował zestaw naprawczy do tego , naprawa na gwarancji. Dzieje sie tak czasem też w Hondach Rincon, tyle, że tutaj trzeba nową pompę (najczęściej) koszt 1.000 pln :( :( :(

Zanim jednak do tego dojdziesz, podokręcaj wszystkie opaski , tak jak Artek pisał. Szczególnie te przy pompie (lewy podnóżek), czasem wyciek następuje w innym miejscu a osłony spodu pozwalają płynowi przepłynąć i zmyla to użytkownika, czasem przy uzupełnianiu pływu się coś uleje i też kap, kap, kap...

pojeździj jeszcze chwilę i poobserwuj, jak cieknie nadal to serwis

ze zbiorniczka Ci jakoś specjalnie płynu nie ubędzie, bo to są dosłownie kropelki...

tak czy inaczej wg mnie na 99% to pompa ale upewnij się.


ps. Mam jednak teorię, że niektóre quady w niektórych sytuacjach trochę popuszczają przez pompę, dosłownie kropelki. te pompy jakby uparły się i tyle... Potem latają długi czas i nic. Mija pół roku i znowu kap, kap, kap :) :) :) :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: oolsztyniak » sob 08 lut, 2014

U mnie też kapało i też myślałem że gdzieś od spodu.
Co się okazało opaska na wężu była ciut luźna, płyn kapał sobie na przednią osłonę, spływał na osłonę spodu i sobie kapał dalej :-)
Tylko u mnie ten proceder trwał już jakiś czas i płynu ubyło dość znacznie.
Zlałem cały płyn, wlałem nowy, dokreciłem opaski i jest git :-)
Nic od tamtej pory nie ubywa :ok:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » sob 08 lut, 2014

Jutro o 10 rano sprzedawca przyjeżdża w ramach prawa rękojmi na oględziny quada czy nadaje się wogole do zabrania do naprawy, sprzedawca mnie pyta czy w quadzie wszystko działa owszem wszystko oprócz silnika , a jak on go obejrzy ? Jak do wnętrza silnika zajrzy ? Najważniejsze że koleś poczuł sie odpowiedzialnie i widać że solidna firma a jak się jutro sprawy potoczą będę pisał

Wojtek_Szczecin
Posty: 103
Rejestracja: śr 05 cze, 2013
Quad:: był chinol a teraz szukam....
Imię: Wojtek

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Wojtek_Szczecin » sob 08 lut, 2014

Witajcie Panowie ,

Dzisiaj polatałem trochę (muszę przyznać ,że dzisiaj pięknie było :) ) i teraz mam wrażenie , że przestało kapać. Przynajmniej po 3 godzinach od jazdy nic nowego się nie pokazało. To co Daniel pisał zrobiłem jeszcze wczoraj ale opaski chyba już bardziej, nie powinienem skręcać , ponieważ chyba rozetnie w końcu ten wąż a śruby wokół pompy poskręcałem ale nie wydaje mi się ,że to ich kwestia bo były przykręcone dość mocno. Czytałem wczoraj o hondach ale tam z tego co pisał jeden kolega to po 3 godzinach musiał na nowo wlewać płyn bo było pusto. Na razie gad stoi i jutro rano zobaczę czy coś się sączy ,ale zaczyna mi się wydawać ,że dzieje się to podczas dłuższego przestoju , chociaż sam nie wiem bo dopiero wczoraj to wykryłem. Stan płynu nie zmienił się póki co a gad podczas jazdy miał cały czas 2 kreski czasem na chwile 3 ,natomiast zgadzało by się to wszystko z tym co mówi Daniel ,tylko nie wiedziałem jak nazwać ten otwór.
IMAG0543m.jpg

Czyściłem to wczoraj kilkakrotnie i ciągle leci z tego otworu , wiec raczej wąż i śruby wokół pompy odpadają ,tylko leci tym otworem. Zobaczę co jutro się pokaże i dam znaka.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » sob 08 lut, 2014

ja to bym Ci radził jechać do serwisu bo może to byle pierdoła a wyjdzie bieda , uwierz mi lepiej jest mieć gwarancję :)

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Wojtekski » sob 08 lut, 2014

Dokładnie Daniel ci napisał u mnie też trochę się pociło ale jak kilka kropel to obserwować i ganiać na przeglądzie zgłosisz albo przestanie lecieć , u mnie też przestało i do tej pory sucho odpukać ;) . Obserwuj tylko ilość płynu . U mnie leciało po kilku dniach od jazdy dopiero ale się uspokoiło tylko mam nadzieje że już nie wróci usterka :D .

Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » sob 08 lut, 2014

Ja też mam coś z tym kapaniem po dokręcałem wszystkie przewody i czekam , dosyć często włącza mi się wentylator nawet przy drugiej kresce czasami w chodzi na trzecią przy tych dużych mrozach też . Może to być z powodowane tą wysoką przednią osłoną ?

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 09 lut, 2014

Jest to otwor o ktorym pisalem. Na razie bez paniki a obserwacja....


Jak bedzie to nagminne to naprawa pompy wody.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 09 lut, 2014

LATAJĄCY ARTEK pisze:Ja też mam coś z tym kapaniem po dokręcałem wszystkie przewody i czekam , dosyć często włącza mi się wentylator nawet przy drugiej kresce czasami w chodzi na trzecią przy tych dużych mrozach też . Może to być z powodowane tą wysoką przednią osłoną ?
Dokładnie wyczyść chłodnicę ale tak dokładnie...
nie jest to proste w x8, niestety



czasem trzeba ją wyjąć na zewnątrz, to ile potrafi się w niej piachu i błota zebrać jest niesamowite


nie jestem na 100 % pewnien ale w x8 są dwa czujniki temperatury :
jeden w głowicy i jego odczyt masz na liczniku
i drugi w chłodnicy - sterujący pracą wentylatora. Jak chłodnica będzie zawalona, będzie Ci się częściej włączał wentylator a wskazanie na liczniku nie powinno sie zmieniać.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”