Quad od 8000 zł do 10 000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quad do 10000zł

Post autor: oolsztyniak » wt 19 lis, 2013

Przede wszystkim zanim zacznie się pytać o quada to może warto określić przedział kwoty jaką chciałby się zapłacić ?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

wojtek2910
Posty: 5
Rejestracja: sob 16 lis, 2013

Re: Quad do 10000zł

Post autor: wojtek2910 » wt 19 lis, 2013

quad raczej przeprawowy a przedział to tak do 12000 i najlepsze opinie ma Honda ale kwestia skrzyni czy automat do odśnieżania sie nadaję czy lepiej pół automat

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quad do 10000zł

Post autor: oolsztyniak » wt 19 lis, 2013

Ja co roku odśnieżałem automatem i dawał radę.
Do tego należy pamiętać aby pług był sensowny a nie tylko kawałek blachy
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

wojtek2910
Posty: 5
Rejestracja: sob 16 lis, 2013

Re: Quad do 10000zł

Post autor: wojtek2910 » wt 19 lis, 2013

ale czy przy wolnej jeździe pod obciążeniem skrzynia szybciej nie siada

wojtek2910
Posty: 5
Rejestracja: sob 16 lis, 2013

Re: Quad do 10000zł

Post autor: wojtek2910 » wt 19 lis, 2013

http://www.brzozowiak.pl/ogloszenie.php?nr=469195 zastanawiam się nad tym quadem

MONDi90
Posty: 1
Rejestracja: czw 23 sty, 2014
Imię: Jaro

Re: Quad do 10000zł

Post autor: MONDi90 » pt 24 sty, 2014

Witam, mam pytanie (jak chyba każdy tutaj) jakiego quada wybrać? ;)
Napaliłem sie na quada i mam zamiar coś kupić, tyle że kompletnie sie na tym nie znam, nie wiem jaka marka jest dobra, jaka jest najlepsza specyfikacja itp. Czytam te fora wszystkie i jeszcze bardziej zielenieje ;)

Chciałbym quada w miare taniego.. za 6000-8000, no może max 10000zł. Nowego w tej cenie nie kupie, chyba że chinola, a tego wszędzie odradzają. Używki sie troche boje że będzie to złom na 4 oponach. Więc jak?
Quad byłby dla zabawy, dłuższych przejażdżek po lasach, po łąkach, bezdroży, ale też po asfalcie. Fajnie żeby był też trochę przeprawowy, żeby w razie konieczności można było przejechać przez jakieś błoto, głębszą kałuże.. żeby ogólnie nie straszna mu była woda i trudniejsze warunki. Pewnie trochę bym go wykorzystał wokół domu, jakieś odśnieżanie, coś przewieźć itp.

Jestem laikiem i będe początkującym, głównie weekendowym quadowcem, dlatego nie poszukuje jakiegoś czołgu, myśle że pojemność ok 300 mi wystarczy na początek, na nauke ;) Ktoś by coś polecił odpowiedniego żeby rozwiać swoje wątpliwości?

Cena do ok. 10 000zł, moja waga 65kg, wzrost 180cm..
Przede wszystkim chinol odradzacie na 100% na takie moje wojaże?

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc

opal_29
Posty: 21
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Quad:: AccesS SP 300S
Imię: Wojt
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Quad do 10000zł

Post autor: opal_29 » śr 29 sty, 2014

Witam! Dziś w sklepie z motocyklami i quadami dowiedziałem się ,że jak quadem sportowym będę chciał przejechać 30 km (z miasta na wieś) to prawdopodobnie go szybko zatrę bo quady smarowane są "rozbryzgowo" i jadąc po gładkim olej nie smaruje wałków. Czy to prawda? cały czas szukam quada sportowego abym mógł jeździć też po mieście a tu taki zonk.

zuh
Posty: 27
Rejestracja: pt 24 sty, 2014

Re: Quad do 10000zł

Post autor: zuh » śr 29 sty, 2014

Ale co smarowane rozbryzgowo? Silnik czy skrzynia?
Szczerze mówiąc nie widziałem 4suwa smarowanego rozbryzgowo. Nawet w głupiej kosiarce (pchana, 4sów) jest pompa oleju. Jak wg tego sprzedawcy mają być smarowane np panewki wałka rozrządu? Jeżeli wałki w skrzyni są smarowane rozbryzgowo to właśnie te wałki rozbryzgują olej. Większość motocykli jak i samochodów (jak nie wszystkie) mają skrzynie smarowane rozbryzgowo i jakoś działają. Mówię tu o skrzyniach manualnych. Tradycyjne automaty potrzebują pompy oleju do zmiany biegów. Nie wiem jak w quadach jest rozwiązana CTV ale podejrzewam że jest na pasek i wariator (brak oleju). Bo łańcuch i pompa byłaby za droga. Chociaż mogę się mylić. Jeszcze większej głupoty nie słyszałem dotyczących silnika.

COBYR
Posty: 116
Rejestracja: sob 15 lis, 2008
Quad:: Historia

Re: Quad do 10000zł

Post autor: COBYR » śr 29 sty, 2014

Rozbryzgowo - masakra jakaś , to kup quada na biegunach będzie się huśtał

opal_29
Posty: 21
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Quad:: AccesS SP 300S
Imię: Wojt
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Quad do 10000zł

Post autor: opal_29 » czw 30 sty, 2014

Mamy z ojcem 15000 tys przeznaczone na quad. Mamy po 100kg wagi ojciec skupi się raczej na odśnieżaniu i rekreacji , natomiast ja mieszkam w mieście i czasem chciałbym nim polatać po ulicach jak i wybrać się w lekki teren (las , piaskownia , polna droga). Ojciec wolałby nowego na firmę , ale ja mu tłumacze, ze lepiej używkę dobrej firmy. Możecie podać po przykładzie nowego quada dobrej jakości , a czymś używanym .
No przejrzałem Allegro i Tablice i nawet EGL Motorsport i Bashan może kosztować 10 tys zł jeżeli chodzi o nówki, ale skupie się raczej na Lucky Star i Access większość z nich ma możliwość zarejestrowania . Najbardziej ubolewam , że Yamahy Raptor są d dobrej cenie ale bez homologacji :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”