CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » śr 11 wrz, 2013

witam, kolego bartez119 nie bierz do głowy , taka awaria to nie awaria. Miałem identyczną sytuację , podobno uszczelka fabrycznie jest za cienka i może puszczać, mój serwis załatwił sprawę dając sylikon i starą uszczelkę i przestało kapać.

Awatar użytkownika
timi1
Posty: 101
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013
Quad:: ...był X8 :( a jest out 570 max
Imię: Tomek
Lokalizacja: Pruszków

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: timi1 » śr 11 wrz, 2013

maciekwik pisze:witam, kolego bartez119 nie bierz do głowy , taka awaria to nie awaria. Miałem identyczną sytuację , podobno uszczelka fabrycznie jest za cienka i może puszczać, mój serwis załatwił sprawę dając sylikon i starą uszczelkę i przestało kapać.
...dokładnie , zgłoś na gwarancji przy najbliższym serwisowaniu ( 800 km.) i po problemie

Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » śr 11 wrz, 2013

I nie zapomnij o zlocie naszych godzin na który nie znamy daty ani ilu nas będzie . Trzeba chyba założyć temat na tym drugim forum .

bartez119
Posty: 2
Rejestracja: śr 11 wrz, 2013
Quad:: CFx8

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: bartez119 » śr 11 wrz, 2013

Bardzo wam dziękuję za podpowiedz . Gdy będę miał jakieś pytania to wiem że mogę na was liczyć .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: DIABLO_W » śr 11 wrz, 2013

Panowie co do ulepszeń :
Otwórzcie puszkę filtra powietrza i na spodzie jej są 2 otwory małe , jeden to do ewentualnego spuszczenia wody itp: a drugi to odma ( po lewej stronie jest) i jeżeli tam tylko otwór to warto wcisnąć w nigo jakiś wężyk i aby wystawał z 4-5 cm do góry .
Czemu tak wam radzę iż może zbierać się na dnie piasek itp: i łatwo może się dostać do silnika syf co prawda mało to prawdopodobne ale zawsze jest ale .
PRZED MODYFIKACJĄ
Obrazek
PO MODYFIKACJI
Obrazek
I po robocie zajmuje to 5min.
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Wojtekski » śr 11 wrz, 2013

Uszczelnić dekiel można samemu w prosty sposób ,zakładając uszczelki za 2 zł na śruby od góry ,sprawdzone i działa. Miałem to samo ,dwa zrobione i na razie po jazdach jest oki nic nie cieknie.

Awatar użytkownika
timi1
Posty: 101
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013
Quad:: ...był X8 :( a jest out 570 max
Imię: Tomek
Lokalizacja: Pruszków

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: timi1 » śr 11 wrz, 2013

To może i ja coś od siebie...
Kto miał szczęście zaciągnąć wody do skrzyni a później odkręcić śrubę spustową to będzie wiedział jakie to "łatwe" , szczególnie w warunkach terenowych.
Wykręciłem oryginalną śrubkę, rozwierciłem trochę otwór i w to miejsce włożyłem zaworek z metrową plastikową rurką, zaworek jest wciśnięty i dodatkowo wklejony na klej do metalu

Obrazek

przy montażu pokrywy warto jeszcze dać silikon na obudowę aby całość uszczelnić .
tak to wygląda po złożeniu
Obrazek

rurka idzie wysoko pod siedzenie a w razie potrzeby łatwo ją wyciągnąć i spuścić wodę

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » czw 12 wrz, 2013

Witam, musze się pochwalić koledzy, dziś wjechał do serwisu nowy silniczek i jutro ma być montaż, pewnie zejdzie im do poniedziałku ale najważniejsze że już widać koniec tego koszmaru

Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » czw 12 wrz, 2013

No to super .

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Zmora1966 » pt 13 wrz, 2013

Maciekwik super...mam nadzieję że to oznacza koniec problemów i od "jutra" będziesz wszem i wobec ogłaszał... :I love CF MOTO: X8 :oklaski:

Obiecałem informację po weekendzie z zachowania CFki (Andrzej, sprawdziłem olej - na pewno jest za dużo, nie za mało - nie wiem po co ktoś leje oleju pod korek :? zastanawiam się czy go nie odpompować trochę)

CFka chodzi jak ta lala, zrobiłem nawet filmik z jazdy weekendowej ale niestety ze względu na blokadę muzyki musiałem go cofnąć do ponownej obróbki - dziś wieczorem powinienem umieścić na naszej stronie i na Fb już poprawioną wersję.

1. Nie powtórzyła się już sytuacja zapalenia lampki oleju na rozgrzanym silniku na niskich obrotach.
2. Lampka się zapala przy uruchamianiu na zimnym silniku ale to dla mnie jest zrozumiałe - miga przez kilka sekund i gaśnie.
3. Odnoszę wrażenie że głośniej pracuje - jednak jeszcze nie określiłem czy tylko pod obciążeniem czy również na silniku (w czasie prze gazowania). Zastrzegam że może to być tylko moje wrażenie.
4. Coś nowego to gdy przyśpieszałem kilka razu zdarzyło mi się zadławienie - tak jakby nie chciał wejść na obroty. Tego zjawiska do tej pory nie miałem.

To na razie tyle,
pewnie dziś albo jutro będę analizował w/w problemy bardziej dokładnie.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”