Wizyta w fabryce CF MOTO

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: miro12a » pt 12 kwie, 2013

No to jak by zobaczył nasze góry to przypuszczam że nie wytrzymał by więcej niż kilka wyjazdów. Zresztą misiu oraz kingi też nie wytrzymują długo, góra dwa sezony. O ile silniki są trwałe to niestety ramy czy tulejki zawieszenia, gałki, sworznie oraz inne pierdoły lecą na potęgę. O dziwo canamy niby z pękającymi ramami i bardzo usterkowe, wytrzymują najdłużej. Świetne silniki, trzeba tylko pilnować oleju, zawieszenie KYBa również uważam za bardzo udane. Mimo dużego przebiegu w moim quadzie nie zaobserwowałem problemów z prądem czy problemów w elektronice. Może trafiłem na udany egzemplarz?

Awatar użytkownika
alfadraw
Posty: 44
Rejestracja: sob 29 maja, 2010
Quad:: CF MOTO 800-2
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Police

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: alfadraw » pt 12 kwie, 2013

Kolego ikar ja się z tobą nie zgodzę co do wytrzymałości tego quada.
ja mam na swoim przebieg 1800 km i sprawuje się bardzo dobrze.
przejechałem 2 rajdy do końca(przeprawowe)
co niedziele jeżdżę bardzo ciężko ze swoją ekipą pod ogromne piony, głębokie bagna i strumyki. Przyznaje się miałem 2 problemy, raz zablokował mi się przedni most ale wymienili na gwarancji i raz zmieliłem przegub, ale kupiłem nowy i wymiana 15 min. żadne śrubki mi się nie odkręcają, mam też dystanse z przodu i z tyłu i jest wszystko ok, miałem wcześniej can ama i można powiedzieć ze prawie co tydzień coś się musiało urwać a w X8 o dziwo na razie nie. Z canama byłem zadowolony i z X8 też jestem, można powiedzieć że jeździ się nim tak samo jak can amem.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Ikar » sob 13 kwie, 2013

Alfadraw, nie zmyśliłem sobie tego, takie są fakty. Dzisiaj jedziemy odebrać CFkę po tygodniowej naprawie - chłopaki szybciutko się wyrobili - serwis na 5+. Niemniej jednak realia są takie, że cfka popsuła się już parę razy dość poważnie. Oczywiście szanuje ten sprzęt, bo podkreślam jest naprawdę bardzo fajny. Może egzemplarz, egzemplarzowi nie równy ?

Miro przy Twoim przebiegu wydaje mi się, że to kwestia dobrego serwisowania :)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
alfadraw
Posty: 44
Rejestracja: sob 29 maja, 2010
Quad:: CF MOTO 800-2
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Police

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: alfadraw » sob 13 kwie, 2013

Ja się tylko nie zgadzam ze stwierdzeniem ze daleko im brakuje do Japończyków czy amerykanów i że ma dużo wad. Po prostu trafiłeś na awaryjny egzemplarz

miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: miro12a » sob 13 kwie, 2013

Są egzemplarze trefne i są egzemplarze udane. Ja mam ponad 12000 km i wszystko elegancko działa a dzisiaj w identycznym quadzie outy xxc z przebiegiem 350 km padło wspomaganie i to żadnej wody nie widziało normalna jazda. Fakt trochę śniegu było. I inny przykład inny kolega ma również xxc i przy 3500 km przeskoczył łańcuch rozrządu. Najpierw raz za chwilkę drugi raz i zaworki spotkały się z tłokiem. Winny napinacz łańcucha który od początku nie działał jak należy. Tak więc niezależnie od marki i jak to w życiu bywa trzeba mieć odrobinę szczęścia.

Awatar użytkownika
alfadraw
Posty: 44
Rejestracja: sob 29 maja, 2010
Quad:: CF MOTO 800-2
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Police

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: alfadraw » ndz 14 kwie, 2013

racja

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: loonger81 » wt 03 wrz, 2013

Gdzieś w necie widziałem informacje o wspomaganiu w X8, w 2014r. Ma ktoś jakieś informacje? Czy to jest kwestie tylko i wyłącznie importera?

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Zmora1966 » wt 03 wrz, 2013

z tego co gdzieś coczytałem to problem importera...bo Czechach X8 Predator (tak się chyba tam nazywa) występuje z wspomaganiem
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Ikar » wt 03 wrz, 2013

Czyli to samo co z hamulcami, tam są chyba przy kołach. No i inna budowa przednich wahaczy o ile dobrze pamiętam ...
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: DIABLO_W » wt 03 wrz, 2013

Jedynie wahacze są inne ze stopu lekkiego a co do wspomagania bedzie i u nas tylko trzeba poczekać jak je dopracują ;) :)
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”