kawasaki Kvf 360 brak ciśnienia oleju

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
kawka_na_360
Posty: 1
Rejestracja: pn 01 maja, 2023
Quad:: Kawasaki KVF 360
Imię: Adam

kawasaki Kvf 360 brak ciśnienia oleju

Post autor: kawka_na_360 » pn 01 maja, 2023

Cześć wszystkim!
Niedawno zakupiłem Kawasaki KVF 360 z napędem 4x4, ale okazało się że był zatarty wałek rozrządu przez pęknięta pompę oleju. Po wymianie walka na inny sprawny, zająłem się wymianą pompy która była pęknięta (pękła część wewnętrzna). Był problem ze znalezieniem więc zakupiłem pompę od .odepu z większą pojemnością gdzie pompa była dokładnie taka sama tylko grubość miała o 7 mm większą więc została idealnie sfrezowana na 9mm. Po złożeniu ciśnienie wróciło na kilka godzin użytkowania, potem znowu ten sam problem, czujnik sprawdzany, jest dobry, drugi który mam w zapasie również. Rozebrałem znowu stronę od pompy okazało się że na dole znalazłem kawałek metalu który mógł się gdzieś pojawić, sam nie wiem skąd, ale został wyjęty, lecz po złożeniu to samo a tutaj wysyłam zdjęcia pompy oraz miejsca za pompa gdzie widoczne jest prawdopodobnie uszkodzenie przez ten kawałek metalu. Czy brak ciśnienia może być przez tą szczelinę czy jednak ma to mniejsze znaczenie? Przewody były sprawdzane i są szczelne, pozdrawiam 😁

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”