Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Archiwum pozostałych imprez pośrednio związanych z quadami...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Zmora1966 » wt 09 gru, 2014

Na forum ATV Polska jeden kolegów podniósł temat poprawy wizerunku Quadowców.
Ponieważ uważamy że jedyną metodą jest konsolidacja środowiska i pewne działania wspólne - specjalnie otwieram dyskusję na tym forum dla tych co z różnych względów nie chcą lub nie mogą prowadzić dyskusji na forum ATV :)

co ustaliliśmy:
1. Tworzymy grupy regionalne
2. Na tą chwilę wygląda na to że wojewódzkie..jeśli chętnych będzie więcej to zrobimy podgrupy.
3. Jeśli zajdzie taka potrzeba - brak wsparcie za strony stowarzyszenia - usankcjonujemy takie grupy prawnie, żebyśmy mogli rozmawiać z przedstawicielami wszelkich władz i urzędów jako podmiot prawny w statucie stowarzyszenia
4.Chcemy zorganizować pilnie spotkanie, jednak najpierw sprawdzamy kto jest chętny i z jakiego rejonu pochodzi.

Więc proponuje uzupełniać wpisy poniżej a następnie zebrać to do kupy:

Tabela:
Imię/nick - województwo - team
np.
Sławek ZMORA - Małopolska - ZaZuQuadTeam
MaroDrukaro - Małopolska - ZaZuQuadTeam

Na ten moment jest już pewne że dojdzie do spotkania kilku z nas w Krakowie jak również wspólnie chcemy wsiąść udział w WOŚP 2015 w Krakowie - to prawdopdobnie będzie nasza pierwsza wspólna akcja.
Po niej pójdziemy mam nadzieję dalej.

Każdy pomysł jest dobry - celem jest poprawa naszego wizerunku a docelowo działania mające na celu poprawę prawa tak żebyśmy nie musieli być bandytami w własnym kraju tylko dlatego że mamy swoją pasję.
Nie będziemy jednak tolerować zachowań ludzi łamiących umyślnie prawo i naruszających kogoś własność (rozjeżdżających pola, szlaki turystyczne, parki narodowe itp - miejsca gdzie nas nie powinno być!) Jednak też nie chcemy tolerować i mam nadzieję podjęcie wspólnych działań prawnych przeciwko oczernianiu naszego środowiska oraz milczącej aprobacie "linek" i "wilczych dołów"

Zapraszam do aktywności - jeśli chcemy coś zrobić to zacznijmy od własnego podwórka ale aktywnie i w sposób zorganizowany.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Pingwin Legnica » pt 12 gru, 2014

z mojej strony widzę to tak :

kultura i myślenie podczas jazdy

szanowanie własności prywatnej w szczególności - własności rolników

szanowanie przechodniów, zwierząt

życzliwość judzka

ograniczenie prędkości do 50 km/h w wioskach, a miejscowościach z szutrem do 30 km\h

zakaz wjazdu do parku narodowego, krajobrazowego, natura 2000

ustąpienie przejazdu na drogach

i parę innych postulatów...



rozmawiać trzeba z quadowcami a nie z władzami

jabłko gnije od środka...

zatem kulturą i życzliwością wygramy więcej

chwasty pomiędzy nami - wyrywajmy sami, nie damy innym pretekstu

Sławek szkoda Waszej akcji gdyż problem nie leży po stronie władz, mediów a po stronie nieodpowiedzialnych quadowców, którzy wszystko psują. Możecie sobie ocieplać a jedna menda na koniec i tak wszystko popsuje...

ATV Polska - przeczytaj statut stowarzyszenia i zadaj pytanie co robią w kierunku, który mają tam zapisany. NIC - co najwyżej zostaniesz wykopany :) :) :) :) A to oni jako stowarzyszenie powinni się chyba za to zabrać. Bo chyba po to powstają stowarzyszenia ? Chyba w stowarzyszeniu nie chodzi o sprzedawanie reklam czy organizacje komercyjnych rajdów?

Macie zrobiony twór, który do tego został powołany. Rozliczcie prezesa za dotychczasowe działania statutowe ;) ;) ;) ;)

JA ZOSTAŁEM WYRZUCONY Z TAMTEGO FORUM ZA NIEWYKUPIENIE REKLAMY.
I to ma być stowarzyszenie czy firma komercyjna ?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: jarecki13 » pt 12 gru, 2014

Dokładnie to wszystko zrobione jest pod sprzedaż,już kiedyś pisałem o tym jak takie stowarzyszenie powinno działać a nie działa bo ma z tego profity rajdy,reklamy i inne rzeczy które napychają czyjąś kieszeń, jak to się ma do poligonów gdzie w lutym mamy w Orzyszu a tam jest na 100% natura 2000 ce, ponoć leśniczy zacierają ręce bo będzie dość duży zastrzyk pieniędzy na lasy mazurskie, ciekaw jestem dlaczego zieloni nie piszą o wojsku które rozjeżdża wszytko i wycina lasy na zajęciach dobowych aby się ogrzać, panowie nie ma co się oszukiwać ty tylko chodzi o kasę kto zapłaci ten ma, co by nie było to poligon Świętoszowski i Żagański jest na drugim i trzecim miejscu zaraz za Drawskim pod względem opłat za dzierżawę, tu trzeba płacić grube pieniądze aby się pobawić i dlatego są rajdy za które bez 1000 zł nawet nie przychodź, trasy wyznacza się po drogach gdzie lata wojsko swoim sprzętem, potem wojsko robi poligon rozjeżdża jeszcze bardziej te trasy i za nie płaci a taki organizator zgarnia na czysto pieniążki bez jakichkolwiek zbędnych wydatków za szkody. Czysty biznes jak to się mówi na układy nie ma rady :)

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Zmora1966 » sob 13 gru, 2014

Dziękuję Wam za cenne uwagi. Im ich więcej tym lepiej bo mamy szansę jednak z tego coś zroboć. W większości się zgadzam, co do stowarzyszenia to nawet w 100%. Zresztą też byłem przez moment relegowany.
Dlatego na stowarzyszenie nie liczę, nie płacę składek natomiast myślę i to intensywnie nad założeniem stowarzyszenia które będzie faktycznie instytucją non-profit ale do tego potrzebujemy WAS! dwie , trzy osoby nic nie zrobią no i niestety będą konieczne składki!
Ale to też jest rozwiązanie!
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Ikar » sob 13 gru, 2014

Ja jestem zawsze chętny żeby pomóc :)

Ale póki co działam tylko w swoim regionie, Pingwin ma racje że aby coś zadziałać trzeba zacząć od siebie. Tak właśnie próbuję działać :]
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: oolsztyniak » sob 13 gru, 2014

Proponuję nie reklamować tamtego forum, przecież wszystkich grzecznie nas tam zbanowali :-)

Ja generalnie zawsze jestem za takimi akcjami ale post Pingwina jest w 100% taki jak ja chciałem napisać.
Jakby co na mnie możesz liczyć.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: atomboy » pn 15 gru, 2014

Zmora1966 pisze:instytucją non-profit
Wszystko wyjdzie w praniu, kiedy pomysł rzeczywiście wypali (możecie na mnie liczyć w miarę moich możliwości głównie czasowych) w końcu pojawi się moment w którym bez cashu się nie obejdzie. Mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym i nie pójdziemy w kierunku jaki obrali na innym forum a jeśli jednak mimo wszystko(...) pozostaną wartości dla których nikt nie zeszmaci się za parę zł i nie będzie chałturzył za plecami kolegów. Sprawa byłaby do ogarnięcia jak tylko zbierze się kilku konstruktywnych i pozytywnie nastawionych osób.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Zmora1966 » pn 15 gru, 2014

:oklaski: i tak trzymać
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

pr.maciej
Posty: 112
Rejestracja: czw 27 wrz, 2012
Quad:: xmr
Imię: Maciej
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: pr.maciej » wt 16 gru, 2014

Brawwo zgadzam sie z wami w 100% dziekuje za zainteresowanie tematem mam nadzieje ze cos uda nam sie osiągnąć
facebook Atv4funMx

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Zróbmy coś - zmiana wizerunku quadowca!

Post autor: Zmora1966 » śr 17 gru, 2014

Moi drodzy

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POZNANIA SIĘ ORAZ OMÓWIENIA NASTĘPNYCH DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z TYM TEMATEM ORAZ WOŚP W KRAKOWIE ZAPRASZAMY WSPÓLNIE Z Maciej-pr na 1 spotkanie organizacyjne.

Spotykamy się jutro czwartek, 18 grudnia 2014 roku o godz.18:00 pod słynnym Mini Bar Endzior
(zapiekanki na Kazimierzu) pl. Nowy 4b lok. 14 Kraków

Po 15 minutach przemieścimy się do jakiegoś okolicznego pubu.

Do zobaczenia

PS. Wpisujcie kto będzie i ewentualnie napiszcie na adres PW nr. telefonu żebyśmy mogli ewentualnie się skontaktować jakby z jakiś względów był problem z dojazdem.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne...”