Śmierdzący Dym i olej na cylindrze... Po wymianie.

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xPatryk2010x
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 sie, 2010
Quad:: ATV 110cc | TUNING
Imię: Patryk
Lokalizacja: Gostynin CiTy
Kontakt:

Śmierdzący Dym i olej na cylindrze... Po wymianie.

Post autor: xPatryk2010x » pn 04 cze, 2012

Posiadam quada chinolka 110cc rok 2009 z przebiegiem ok 2tys.

Jak zaczoł się psuc to teraz cały czas.

Ze 3 miesiące temu quad przeszedł remont tz. jeździłem do tąd aż tłok zagotował się w cylku.

Wymienione były:
- Cylinder
- Tłok
- Pierścienie
- Łańcuszek rozrządu
- jakieś zębatki z silnika ;D


Quadem po wymianie przejechałem może z 50 km wszystko byłą pięknie ale niestety nie był palony przez ok 2 miesiące (rozwalona żebatka (tył) i łańcuch) czekałem na kupno sporo z powodów braku w sklepie.

Po założenie napędu nie chciał zapalić + leciało paliwo (standard) więc pięknie wyczyściłem gaźnik, i wyregulowałem. Zapalił za 1 razemlecz zaniepokoił mnie dym wydobywający się z tłumika. Myślałem że tak ma bo dawnonie chodził. Lecz po przejechaniu ok 10 km i dodaniu sporej ilości gazu kopcił jak opętany śmierdzącym granatowo-szarym dymkiem, a ponadto z cylindra zaczoł w małej ilości wyciekać olej :(.

Sprawdziłem:
Kompresje: Jest OK
Moc: Rewelacyjna (testowana na starych trasach)

Sam nie wiem co się z nim już dzieje. Spóściłem olej i był czarno-szary, teraz stoi i czekam na Wasze odpowiedzi.

Licze na pomoc, co się wydarzyło.

Mam nadzieję że nie pierścienie ;[ sam niestety nie potrafię rozebrać silnika na cześci (tylko elektryka+ mała mechanika)

Awatar użytkownika
xPatryk2010x
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 sie, 2010
Quad:: ATV 110cc | TUNING
Imię: Patryk
Lokalizacja: Gostynin CiTy
Kontakt:

Re: Śmierdzący Dym i olej na cylindrze... Po wymianie.

Post autor: xPatryk2010x » czw 07 cze, 2012

Czy może ma ktoś ochotę odpowiedzieć?

l_j
Posty: 478
Rejestracja: śr 21 kwie, 2010
Quad:: g450

Re: Śmierdzący Dym i olej na cylindrze... Po wymianie.

Post autor: l_j » czw 07 cze, 2012

kolego to jest 2 sów czy 4?
podejrzewam że 4 skoro ma olej w silniku.

Sprawdź uszczelkę pod głowicą i pierścień zbierajacy olej. to są moi główni podejrzani.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”