Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
lajsta
Posty: 1
Rejestracja: pt 21 maja, 2010
Quad:: chińszczyzna b.d.b.

Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: lajsta » pt 21 maja, 2010

Witam po raz pierwszy. Kupując dziecku tę maszynę liczyłem się z problemami ale żeby po 3 dniach i niecałkiem wyjeżdżonym pierwszym baku paliwa... ;P ? Aku naładowany, paliwo (Pb98) jest, rozrusznik kręci, silnik zapala prawie na dotyk ale kiedy dodaje gazu zachowuje się jakby paliwa mu brakowało, przerywa i czasami cichutko prychnie (czy jak kto woli - strzeli). Gdy odpuszczę gaz silnik milknie. Już w trakcie jazdy momentami przygasał a potem znowu wszystko było normalnie. Mam także wrażenie, że silnik jakby miał większe drgania, wibracje - znaczy jak na niego usiądę i pogazuję to jakby mi mocniej pupsko drżało. Między bakiem a gaźnikiem nie ma filtra więc czyżby już się zasyfiło? Zauważyłem wczoraj, że w trakcie jazdy (syn nie szalał zbytnio) pojawiło się paliwo (kropla) na dolnej krawedzi filtra powietrza (takie metalowy jest). Na ssaniu na pewno nie jest bo pewnie nawet tych trzech dni by nie pojeździł a do wczoraj palił praktycznie na dotyk bez ruszania ssania. Do sklepu gdzie go kupiłem mam jakieś 30-kilka km ale mam problem z transportem. Ma ktoś jakieś sugestie, co można by ewentualnie jeszcze sprawdzić, gdzie "grzebnąć" samemu tak, aby nie mieć późniejszych problemów z gwarancją. Da się ten gaźnik wymienić na coś niezawodniejszego? Dodam, że jeszcze nie sprawdzałem świecy ( ktoś wie jaki typ NGK tam bedzie pasował?). Nadmienię, że śrubokręta i innych narzedzi się nie boję, pojecie pewne też w temacie mam ale z motocyklami raczej nie miałem dotychczas do czynienia - głównie samochodowe silniki.
Załączniki
gaźnik
gaźnik
gaźnik1
gaźnik1
silnik
silnik
silnik.jpg (33.95 KiB) Przejrzano 13626 razy

Awatar użytkownika
PIOTR_15
Lucky ATV Team
Posty: 1099
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: z Powiatu Drawskiego

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: PIOTR_15 » pt 21 maja, 2010

Na początek czyszczenie gaźnika i regulacja, sprawdź jeszcze tą świece. Kiedyś kupiłem dziecku 110ątke, objaw miałem podobny, rozkręciłem gaźnik i było w nim pełno zielonego glonu, po czyszczeniu wszystko wróciło do normy.

Yamaha_PL
Posty: 21
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: Yamaha_PL » pn 05 lip, 2010

No niestety ja tez mam taki problem :(.Gdy szybko jade i puszcze gaz, klad zwolni to jak nacisne gaz to zaczyna sie dusic.Po pol minucie jest wszystko OK, ale wczesniej tak nie bylo.Gaźnik wyczyszczony nic nie pomoglo.Filtr powietrza brudny ,ale pojeździlem chwile bez to też nic nie pomogło.Swieca zmieniona nic nie daje.Pozostal jeszcze filtra paliwa, ktory nie byl od roku zmieniany, moze przyczyna tkwi w nim, bo innych pomyslow juz nie mam.

Awatar użytkownika
PIOTR_15
Lucky ATV Team
Posty: 1099
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: z Powiatu Drawskiego

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: PIOTR_15 » pn 05 lip, 2010

została Ci regulacja gaźnika i sprawdź luz zaworowy.

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: Ruszko » pn 05 lip, 2010

Jak pojeździsz bez filtra to quad dostaje więcej powietrza musisz wtedy na nowo regulować gaźnik.
Wymyj filtr powietrza. Filtr paliwa raczej nie, bo skoro jeździsz vmaxem i Ci się nic nie dzieje, to jaki to ma mieć wpływ na odpuszczenie gazu i dodanie?

I dalej to co mówił piotrek.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Yamaha_PL
Posty: 21
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: Yamaha_PL » pt 09 lip, 2010

Jak można sprawdzic luz zaworowy?

Awatar użytkownika
PIOTR_15
Lucky ATV Team
Posty: 1099
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: z Powiatu Drawskiego

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: PIOTR_15 » pt 09 lip, 2010

szczelinomierzem poprzez otwory w głowicy, odkręcasz kapsle i jedziesz.

Yamaha_PL
Posty: 21
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: Yamaha_PL » śr 21 lip, 2010

Tylko, ze jak zmierze to skad bede wiedzial, ze jest za duzy lub za maly albo odpowiedni?
Czy jest możliwe, ze problem tego tkwi w filtrze paliwa?

Awatar użytkownika
PIOTR_15
Lucky ATV Team
Posty: 1099
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: z Powiatu Drawskiego

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: PIOTR_15 » czw 22 lip, 2010

Yamaha_PL pisze:Tylko, ze jak zmierze to skad bede wiedzial, ze jest za duzy lub za maly albo odpowiedni?
musisz wiedzieć jaki luz podaje producent

Yamaha_PL
Posty: 21
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010

Re: Chiński HB ATV 125ccm - przerywa

Post autor: Yamaha_PL » pn 26 lip, 2010

Hmmm...A chciałem jeszcze dodać, że jak długo będę jechać na wysokich obrotach (około 1 kilometra) to quadowi skaczą obroty.Najpierw sobie odejmuje, dodaje,odejmuje mając manetkę gazu w tej samej pozycji.Czasami się też zdarzało, ze quad stopniowo odejmował sobie obroty, aż do zgaśnięcia.Na postoju również skaczą mu obroty i wkońcu gaśnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”