Porada Terenowa - Uuuh...

Wszystkie informacje przydatne do jazdy w terenie, czyli niezbędnik quadowego przeprawowca...
Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Porada Terenowa - Uuuh...

Post autor: stahoo » wt 05 sie, 2008

coz... kto mnie zna, to wie jak jezdze, gdzie i wg jakich zasad...

dzisiaj prawie pozegnalbym sie z zyciem, a z jazda quadem na pewno na dluzszy czas...
wraz z klientami poruszalismy sie po stalej trasie, po terenie prywatnym, na poruszanie sie gdzie, mielismy zgode zarzadcy (wg jakichs tam ustalen)...

jakas franca na trasie wywiesila linke (mam ja w garazu, zrobie zdjecie) gdzies 5 metrowa, powieszoną na wysokości mojej klatki piersiowej. Linka miala z 5 metrow długosci i chociaz nie naciągnieta, solidnie byla przywiazana do drzew (zdjecia z komorki w zalaczeniu)

szybko nie jechalem, ale heblujac na maksa zatrzymalem sie juz za linka... nie wiem jak, ale w ostatniej chwili zlozylem swoje grube d*** wraz z glowa nizej niz kierownica... ledwo co powstrzymalem jednego z moich klientow... bylaby masakra...

zalamalem sie... na pewno poinformuje zarzadce terenu o zistnialej sytuacji, czy jest jednak sens informowac Policje...? obawiam sie, ze nic nie zrobia, a do tego to strata czasu...

w zasadzie to nie wiem jakiej porady udzielic, moze tylko tyle, zeby wzmozyc czujnosc, badac teren itp...

skad sie biora tacy ludzie...?

u mnie zadzialala bardziej czujnosc niz bystrosc, od dwoch dni jak jezdzilem zastanawialem sie, czy taka line bym zauwazyl i wykrakalem... ale fart...

wiem jedno... nic nie bedzie juz jak dawniej...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » wt 05 sie, 2008

zdjecia z terenu...
Załączniki
linka2.jpg
linka1.jpg
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
KaMaSx
Posty: 67
Rejestracja: pt 23 maja, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: KaMaSx » wt 05 sie, 2008

moze dzieciaki sie nudzily w lesie :? albo komus bardzo zalezy zeby tam nasze piekne maszyny nie jezdzily :?

Awatar użytkownika
szyka666
Posty: 242
Rejestracja: sob 23 lut, 2008
Lokalizacja: Zasadniczo okolice Częstochowy

Post autor: szyka666 » śr 06 sie, 2008

Takie pytanie czy w okolicy nie działa jakiś klub łowiecki? Wiem z doświadczenia że ci też bardzo kochają quadowców. :dobani:
Czerwona Honda Rancher 350 ES 4x4 - i styka bo musi ;P :I love HONDA: :I love HONDA:

iras
Posty: 84
Rejestracja: wt 22 maja, 2007

Post autor: iras » śr 06 sie, 2008

Powiadom koniecznie policję.Mogło się to skończyć tragicznie.A nawiasem mówiąc ,wypowiedzi niektórych użytkowników naszego forum w znaczny sposób przyczyniają się do takich zachowań.

smiec
Posty: 6
Rejestracja: czw 25 paź, 2007

Post autor: smiec » śr 06 sie, 2008

Użytkownik Stahoo miał zezwolenie na poruszanie się po terenie prywatnym. Czyli osobę właściciela terenu możemy wyeliminować z kręgu podejrzanych. Zgłoszenie faktu na Policję jest jak najbardziej ze wszechmiar słuszne, ale najprawdopodobniej obróci się przeciwko właścicielowi gruntów, bo wskutek niemożności wykrycia sprawców to na jego terenie zdarzył się wypadek, co za tym idzie ponosi odpowiedzialność.
Podobna sytuacja jest z tabliczkami na żwirowniach, piaskowniach. Tabliczki stoją bo wg prawa muszą iinformować o niebezpieczeństwie, co w jakiś sposób zwalnia właścicela powyższych.

Awatar użytkownika
Krawco
Posty: 472
Rejestracja: sob 01 gru, 2007
Quad:: XP 850 ;)
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: Krawco » śr 06 sie, 2008

współczuję - niestety rozumu nie da się dosypać więc zapewne takie sytuacje będą się zdarzać. Jedno jest pewne jakbym zlokalizował sprawcę to bym go wsadził na quada i kazał jechać... ciekawe co by zrobił? :?
Pojazdy Polaris www.polariscenter.pl i nie tylko...

Awatar użytkownika
maciek_k
Posty: 68
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciek_k » śr 06 sie, 2008

Coś takiego może zrobić albo jakiś g****, albo ktoś, kto nie posiada mózgu. Niestety obawiam się, że policja w takim przypadku (jak i w wielu innych) zbyt dużo nie pomoże.
Najlepszą chyba metodą będzie zaczaić się na sprawcę (pewnie przyjdzie sprawdzić co z linką), złapać go, a później bagażnik i łopata 8)

Awatar użytkownika
BadAmstaff
Posty: 508
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Made in Poland
Kontakt:

Post autor: BadAmstaff » śr 06 sie, 2008

O tym samym ostatnio wspominałem powiesić na tej lince to mało
Bomba Atomowa 800 Zamienie GRIZZLY 700 EPS 2007 rok SALON POLSKA jeszcze 1 rok gwarancji na CAN-AM RENEGADE 800

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 399
Rejestracja: wt 27 lut, 2007
Quad:: Nie ma. Bo nie mogę jeździć
Imię: Roman
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: Romulus » czw 07 sie, 2008

stahoo, dopiero dziś przeczytałem tego posta wal na policję, tego nie zrobiły dzieci tylko jakiś lokalny sk*******n może po lince (pewnie takie same nastawia jako wnyki) policja dojdzie do kłuserów,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradnik terenowy”