Quad sportowy do 10 tys z homologacja dla prawie amatora

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Quality
Posty: 1
Rejestracja: śr 05 lut, 2020

Quad sportowy do 10 tys z homologacja dla prawie amatora

Post autor: Quality » śr 05 lut, 2020

Moją karierę z quadami rozpocząłem z 10 lat temu za dzieciaka jeździłem dużo na Kymco 300 z automatyczną skrzynią.

Po tylu latach mogę raczej z powrotem nazwać się początkującym, ponieważ była to moja ostatnia przygoda z takim sprzętem.

Chciałbym kupić sobie quada sportowego do 10 tys, pojemność od 450 i podpytać o parę rzeczy, czasami absurdalnych, lecz nurtujących mnie.

1. Czy skrzynia manualna występuje w większości quadów sportowych oraz czy działa ona tam samo jak w motocyklach?
2. Jak wygląda sprawa z naprawami w skali roku? Wiadomo zależy od modelu, rocznika i od tego czy to nowy sprzęt czy używany, aczkolwiek pytam bezpośrednio użytkowników quadów używanych :)
3. Jak wygląda sytuacja ze spalaniem takich quadów o pojemności od 450 w górę? Mam dużo rozbieżnych informacji z internetu (od 5 l na prostej do 25l jak pałuje :D )
4. Czy quad o pojemności od 450 poradzi sobie z moimi gabarytami: 110 kg, 194 cm wzrost. Słyszałem często, że przy tym wzroście może być problem z ciągłym dotykaniem kierownicy kolanem.
5. No i najważniejsze pytanie co mi polecicie? Mechaników w miarę mam, którzy składają maszyny żużlowe także z quadem powinni dać radę ;)

Za każdą pomoc z góry dzięki!

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Quad sportowy do 10 tys z homologacja dla prawie amatora

Post autor: Wojtekski » pn 02 mar, 2020

Sportowe więszkość to manualne skrzynie, spalanie ile wlejesz tyle spali :) kto to liczy... naprawy jak trafisz różnie z tym jest..w tych okolicach finansowych nie wiem czy bym nie szukał access 450.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”