Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Grizzly 550/660/700
ODPOWIEDZ
mirosław
Posty: 5
Rejestracja: czw 14 lis, 2013
Quad:: Yamaha grizzly 550
Imię: Mirek

Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: mirosław » czw 14 lis, 2013

Witam kolegów wczoraj kupiłem 550 z 2012r. i zauważyłem że aby go odpalić muszę ustawić dźwignię biegów w pozycji N-neutral gdy wrzucę jakikolwiek bieg i chcę go odpalić to nic się nie dzieje,poprzedni właściciel stwierdził że chyba uszkodził się jakiś kabelek lub mikrowyłącznik czy któryś z kolegów miał taki problem?Jak się z nim uporać?Gdzie szukać tajemniczego kabelka lub wyłącznika?Pozdro Miro.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: Ikar » czw 14 lis, 2013

Czy wciskasz jakikolwiek hamulec ? Nożny, lewa klamka, prawa klamka ? Spróbuj różnych kombinacji. Jak nie działa to powiedz czy używając hamulca pali Ci się lampka stopu ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: oolsztyniak » pt 15 lis, 2013

Żeby zapalić na biegu wciśnij lewą manetkę od hamulca.
Na biegu odpalisz tylko po wciśnięciu hamulca.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

mirosław
Posty: 5
Rejestracja: czw 14 lis, 2013
Quad:: Yamaha grizzly 550
Imię: Mirek

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: mirosław » pt 15 lis, 2013

Dzięki koledzy za zainteresowanie po wciśnięciu jakiegokolwiek hamulca lampka stopu zapala się próbowałem odpalać bez i z wciśniętą klamką hamulca gdy jest na biegu ale lipa mam kolegę co jest serwisantem w suzuki może mi coś podpowie,on też ma kolegę serwisanta w Yamasze,jak się czegoś konkretnego od nich dowiem to nie omieszkam podzielić się wiedzą.Najważniejsze że sprzęt w ogóle chce odpalić.Pozdrawiam Miro

mirosław
Posty: 5
Rejestracja: czw 14 lis, 2013
Quad:: Yamaha grizzly 550
Imię: Mirek

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: mirosław » ndz 17 lis, 2013

Sorry Koledzy nieświadomie wprowadziłem Was w błąd otóż lampka Stop zapala się jedynie wtedy gdy wciskam prawą dźwignię hamulca chyba odpowiedzialny za przód gdy wciskam lewą dźwignię lub nożny lub oba naraz to stop się nie zapala myślę że gdzieś jest przerwa albo na kablach albo na którymś z wyłączników i dlatego komputer nie widzi załączonego hamulca więc nie pozwoli uruchomić silnika gdy załączony jest bieg.Chociaż gdy wciskam klamki to słychać charakterystyczny dźwięk {pstryk}załączających się mikrowyłączników ale o niczym to może nie świadczyć.Myślę że tym tropem muszę iść.Proszę o komentarze czy dobrze myślę.Pozdro Miro

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: Ikar » ndz 17 lis, 2013

Wydaje mi się że dobry trop. To chyba nożny jest odpowiedzialny za uruchomienie quada na biegu.
Ozo Drapers Squad

mariano652
Posty: 12
Rejestracja: wt 20 sie, 2013
Quad:: G 700 camo
Imię: Marek

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: mariano652 » pn 18 lis, 2013

Kolego Mirosław tak lampa stopu świeci się po naciśnięciu prawej klamki a jak naciskasz lewą to nie świeci a to dlatego że jest zepsuty ten czarny stycznik przy klamce i nie daje impulsu do światła i do odpalania wymień go lub sprawdz czy są podpięte do niego wtyczki z kablami i będzie po sprawie. Jak go będziesz wymieniał to zwródz uwagę przy kupnie że to jest lewa strona bo są na prawą i lewą stronę. No i proponuję Ci od razu wziąć na zapas po szt. bo lubieją dość często padać te styczniki.

mirosław
Posty: 5
Rejestracja: czw 14 lis, 2013
Quad:: Yamaha grizzly 550
Imię: Mirek

Re: Grizzly 550 nie można odpalić gdy jest wrzucony bieg.

Post autor: mirosław » ndz 01 gru, 2013

Już naprawiłem,po podpięciu omomierza wartości wariowały bo połączenie było niestabilne, delikatnie rozpołowiłem go, papierkiem ściernym 500 przeczyściłem styki zmontowałem do kupy i gadzina odpala na biegu po wciśnięciu lewej klamki lub nożnego.Wyłącznik przy klamce lewej obsługuje też hamulec nożny którego cięgno biegnie właśnie do tej klamki.Pozdro Miro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Grizzly 550/660/700”