TGB Blade 525 problem z biegami!!! pomóżcie!!

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marasOln
Posty: 11
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: okaże się niebawem..
Lokalizacja: Olsztyn

TGB Blade 525 problem z biegami!!! pomóżcie!!

Post autor: marasOln » wt 12 sty, 2016

Witajcie mam poważny problem od momentu zakupu Tgb blade 525 był mały problem z biegami zdarzało się że wchodziły idealnie a czasem w ręcz odwrotnie.
Problem tkwi w tym że gdy wrzucam bieg L lub H wchodzą ze zgrzytem lub znacznym oporem jakby się np nie trzymało hamulca, dodatkowo bywa że kontrolka informująca o biegu zapiętym przednim neutralnym czy wstecznym potrafiła nie pokrywać się np z tym faktycznie zarzuconym, wyglądało że niby bieg jest zapięty a wcale tak nie było, biegi się przestawiały miałem wsteczny zarówno na R jak i na N.
Dzisiaj doszło do tego że podczas jazdy wypadał mi nie jedno krotnie bieg podczas jazdy z towarzyszącym temu zgrzytem. Nie mogłem zapiąć biegu przedniego jedynie wsteczny zarówno na R i N do przodu udało mi się pojechać na jakby pół biegu czyli gdy dźwignia była pomiędzy H a L i gdy trzymałem jednostajnie delikatnie gaz to się jakoś przemieściłem ale gdy dodałem mocniej gaz lub puściłem, ponownie wypadł bieg i tak w kółko. Dodam że jeśli chodzi o drążki regulacyjne uprzednio gdy nie zdarzało się jeszcze wypadanie biegu w trakcie jazdy regulowałem nie jedno krotnie na igłę a przed następną jazdą trzeba było czasem zrobić to jeszcze raz. jestem w kropce co to może być sprzęgło skrzynia? znajomy doradził spojrzeć najpierw na wybierak czy nie ma luzu? a może mocowanie silnika? nie wiem czy może mieć znaczenie to że rozrusznik przepuszcza czasem a jest sprawny i nie jest chowany tylko ma sprzęgiełko w środku silnika o którym myśłę czy nie ma związku . może to ma wszystko jakiś wspólny związek? nie znam budowy tego silnika za bardzo wiec proszę o wsparcie dobrą radą !

Awatar użytkownika
marasOln
Posty: 11
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: okaże się niebawem..
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TGB Blade 525 problem z biegami!!! pomóżcie!!

Post autor: marasOln » ndz 24 sty, 2016

jesteście ludziska? nikt nie ma pomysłu?

Bodzio997
Posty: 1
Rejestracja: ndz 07 mar, 2021

Re: TGB Blade 525 problem z biegami!!! pomóżcie!!

Post autor: Bodzio997 » ndz 07 mar, 2021

Witam Panowie.
Widzę że nie było żadnej reakcji na wasze pytania.
Minęło już kawał czasu od tamtego momentu.
Mam taki sam problem z TGB 525.
Jak poruszaliscie ten problem ?
Z góry dzięki za informację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”