SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Awatar użytkownika
krzychsolt
Posty: 57
Rejestracja: sob 29 lis, 2014
Quad:: Lucyfer LS 500
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: krzychsolt » wt 26 sty, 2016

ropa0 pisze:
młody85 pisze:Tak już z nimi jest moja dalej czeka na drzwi do szafy :D

a drzwi pewnie jeszcze w lesie rosną :)

krzychsolt a ta przekładnia jest jednokierunkowa ??

bo powiem ci ze ciekawy pomysł
no i przede wszystkim ile to kosztuje ?

Tego właśnie nie wiem, nie napisali. Trzeba by ich pytać.

Koszt to 150zł

http://www.magma.sklep.pl/product-pol-4 ... 016z-.html

I nie wiem czy nie dało by rady też z potencjometrem pokombinować bo mają też zestawy z przekaźnikiem i manetką ale nie wiem czy jest wtedy możliwość płynnej regulacji, choć ja myśle że to zbędny bajer, bo mi chodzi tylko żeby kawałek cofnąć i tyle.

Tu jest zestaw

http://www.magma.sklep.pl/product-pol-4 ... nego-.html

I myślę że będzie to silnik prawo obrotowy więc pewnie po przekładni będzie kręcił w lewo i dobrze bo wtedy akurat pasi od góry łańcucha go spuszczać.
A taki prosty mechanizm można by zrobić np z klamki od hamulca rowerowego, linka i wio, na sprężynie by dociskał do łąńcucha.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » śr 27 sty, 2016

Panowie ten pomysł to ja juz 2 lata temu miałem w głowie i wiedziałem jak to ma wygladać tyle że to masa energii psu w du.... Quad jest ciężki dodaj do tego swoją masę i masz 330kg + piach i będzie to mega wolne albo nawet nie ruszy;) , bedzie porzerać sporo prądu a ten akumulatorek pod siedzeniem nie uciągnie dodatkowy badziew na tylnym wahaczu bedzie wygladał conajmniej dziwnie który moze sie urwać popsuć obijać o coś przy mega dobiciach wahacza itd.. więc reasumujac zrezygnowalem z tego gdyż nie jestem inwalidą i moge z siąść z quada wrazie potrzeby go cofnąć choc bardzo żadko muszę to robić wiec nie jest to uciażliwe , nie jest to też jakiś ewenement bo jest sporo quadów fabrycznych znanych marek które też wstecznego nie maja , wiadomo że jak by był wstek to by sie używało niema go ale nie ma tragedii przy moim stylu jazdy takie ustrojstwo raczej by nie zdało egzaminu a predkosć cofania co byście nie wymyślili na seryjnym aku będzie mega wolna wiec szybciej jest zsiąść i pociagnąć quada metr do tyłu jak zajdzie taka potrzeba ;) co nie zmienia faktu że da sie to zrobić kolega ma tako wstek w buggy ale to jest dobre żeby cofnąć metr do tyłu najlepie na utwardzanej nawierzchni ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Dragon011
Posty: 130
Rejestracja: wt 06 paź, 2015
Quad:: Lucky Star 650
Imię: Szymon

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Dragon011 » śr 27 sty, 2016

Podejrzewam , że działoło by tak jak na filmie poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=d6LK5LNnnds

Awatar użytkownika
krzychsolt
Posty: 57
Rejestracja: sob 29 lis, 2014
Quad:: Lucyfer LS 500
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: krzychsolt » śr 27 sty, 2016

Marcin, tak wiem są minusy takie jak napisałeś. Zdaję sobie z tego sprawę ale tak naprawdę nie będzie wiadomo jak to by się sprawowało jeśli się tego nie zamontuje. Jest to na razie pomysł i nie mam pojęcia czy będzie chciało mi się w to bawić.
Wiadomo że jak ktoś się zakopie w terenie czy pod górkę będzie chciał wjechać na wstecznym to nie da rady ale myśle że po w miare płaskim powinien dać rade, buggy waża sporo więcej napewno dwa razy i jakoś te elektryczne dają rade, pobów prądu tego silnika pod obciązeniem to tylko 20A więc nie wiele, spokojnie aku da rade, a używa się żadko więc bez problemu się naładuje.
Wiadomo pozostaje kwestia wyglądu, napewno będzie szpecić to nie ulega wątpliwości.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » śr 27 sty, 2016

Jego efektywność będzie tak lipna że naprawdę w moim odczuciu mija sie to z celem .
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
kowal1621
Posty: 33
Rejestracja: pt 08 sty, 2016
Quad:: Lucky star 250
Imię: Dawid
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: kowal1621 » śr 27 sty, 2016

krzychsolt pisze:
marcinkos pisze:
krzychsolt pisze:Tak nawiasem, Marcin na będziesz może kostkę zakładał czy przy szosówkach zostajesz?? Bo na wiosne już biorę gada do Torunia i można by razem pośmigać, tylko że dla mnie jazda po drogach nie daje tyle fanu co w terenie no i szkoda mojej kostki :P
W poprzednim sezonie jak jeździłem sam z nie do końca sprawnym nogami starałem się unikać terenu bo jak raz się wpakowałem w piach to 4 godz walczyłem żeby się wygrzebać a było to w środku lasu i z nikąd pomocy. Na ten sezon na pewno założę kostkę tylko muszę ją najpierw kupić bo poprzednia się skończyła, i tu prośba przypomnienie rozmiaru opon które zakladacie na tył bo wyczytałem że zakladacie jakieś większe Sunf-y ale nie pamiętam rozmiaru.

Masz tu linka

http://allegro.pl/nowa-opona-do-quada-2 ... 86908.html


Ja te brałem i dokładnie od nich bo mieli w najlepszej cenie, 235zł z darmową przesyłką kurierską i w dodatku GW na 36 michów (tylko komu one tyle wytrzymają ? xD)
Zakładacie do lucka opony 22 ? Oryginalnie chyba jest 20 z tego co pamiętam a jestem przed zmianą po raz pierwszy :) jest jakaś różnica ?

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » śr 27 sty, 2016

22 to profil opony czyli 22 jest większa od 20 co za tym idzie zwiększa sie przeswit pod wahaczem co poprawia jazde w terenie bo sie quad tak łatwo nie zawiesza ale licz sie ze spadkiem momentu obrotowego możesz to zrównoważyć zębatkami
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
660760239
Posty: 144
Rejestracja: śr 13 sie, 2014
Quad:: Can am 1000 XMR kawasaki kfx 450 cf moto 500 long
Imię: Damian

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: 660760239 » czw 28 sty, 2016

Panowie mam takie pytanie dotyczące benzyny shell power nitro plus 100 lał ktoś to do qada?
Jest zauważalna różnica w mocy ?
I czy to jest w miarę zdrowe dla pieca ? :?
Kusi mnie zakupienie tego towaru :twisted: od dłuższego czasu

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 28 sty, 2016

Ja tankowałem nitro +100 przy każdej możliwej okazji :) oczywiście jeszcze jak u mnie w ramie był cb 500 wtedy wykorzystywałem każda możliwość by maszyna chodziła jak najlepiej czuć było różnicę i nic sie złego nie działo ale to było cb 500 więc nie wiem jak sie ma do innych silników . Obecnie jeszcze tego nie lałem bo nie widze takiej potrzeby ale pewnie spróbuję jak będzie okazja bo akurat mam orlen pod nosem a nie shell ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
kowal1621
Posty: 33
Rejestracja: pt 08 sty, 2016
Quad:: Lucky star 250
Imię: Dawid
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: kowal1621 » czw 28 sty, 2016

Panowie do wymiany mam wlew paliwa. I tu pytanie czy jakieś zamienniki od innych modeli pasują do
Lucjana czy tylko oryginał ?

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”