Suzuki KQ450- ptania

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
ODPOWIEDZ
Pawełw
Posty: 7
Rejestracja: ndz 31 paź, 2010
Quad:: KQ450
Imię: Paweł

Suzuki KQ450- ptania

Post autor: Pawełw » wt 23 sie, 2011

Witam, jestem posiadaczem Kingquada 450 rocznik 2008. Chciałem się dowiedzieć co ile kilometrów trzeba wymienić olej. Od ostatniej wymiany przejechałem 900km a olej nadal jest lepki. Kolejne pytanie odnosi sie spalania. Do tankowałem pełny bak (17l) jeździłem głównie rekreacyjnie, a po przejechaniu 120km brakło paliwa. Następne pytanie jest nieco dziwne. Podniosłem quada na podnośniku chcąc z nudów sprawdzić prędkość maksymalną, i ku mojemu zdziwieniu wynosi ona tylko 81km/h. Wiem że coś jest nie tak. Prosze o odpowiedzi na pytania i co zrobić by quad spalał tyle ile powinien i osiągał dobrą prędkość. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
grzesiek1925
Posty: 13
Rejestracja: pt 11 lis, 2011
Quad:: KQ 750 axi
Imię: GrzeSiek.
Lokalizacja: Olkusz.

Re: Suzuki KQ450- ptania

Post autor: grzesiek1925 » pt 17 lut, 2012

Olej proponował bym wymieniać przy rekreacyjnej jeździe co rok lub co 1000 km, ponieważ nie są to jakieś duże koszty a na pewno wydłużą żywotność twojej maszyny. :)
Odnoście spalania ja swoim KQ 750 przy normalnej jeździe na pełnym baku robię jakieś 150-170 km a wiec spalanie oscyluje w granicach 10-13 l/100km. To nie wiem dlaczego ale jakoś troszkę dużo ci pali ta twoja maszyna jak mówisz że jeździsz rekreacyjnie a pojemność masz mniejszą wiec i powinien mniej spalić.
A co do prędkości max to głównie zależy od zużycia paska napędowego ale i też od wielu innych rzeczy np. od rodzaju i wielkości opon.
Mam nadzieje że coś pomogłem
Pzdr. Grzesiek. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”