Problem z Polarisem RZR 800

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
ODPOWIEDZ
ziolo1986
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 lis, 2013
Quad:: POLARIS RZR 800
Imię: Maciej

Problem z Polarisem RZR 800

Post autor: ziolo1986 » śr 13 lis, 2013

Witam,
nabyłem polarisa z 2008r. RZR. Wiedziałem ,że ma wady przy zakupie. Teraz chcę to naprawić.
Po pierwsze skończyły się odbojniki/gumy na amortyzatorach - RZR mocno dobija na diurach przez to.
Druga sprawa - poci się tylny dyferencjał jak na zdjęciach po prawej stronie przy wejściu półosi.
Kolejna sprawa - luz na kierownicy na krzyżaku.
Dodatkowo dziwna sprawa - jak jadę z osobą towarzyszącą to ścią go na prawo i tak samo jest przy puszczeniu gazu - na wprost z gazem jedzie prosto, może delikatnie go ściąga w prawo ale to bardzo się pogłębia gdy się puści gaz lub gdy ktoś obok siedzi - mam wrażenie, że prawa strona siada mocniej od lewe - walnięty amor czy sprężyna? - dodatkowo zauważyłem, że po jednej stronie drążek kierowniczy jest przykręcony od góry a po drugij stronie od dołu. To samo z drążkiem stabilizatora - po jednej stronie jest od wewnątrz na górze przykręcony a po drugiej od zewnątrz.
Wszystkie zdjęcia do tego dołączam.
Kolejna sprawa - nie wiem dlaczego ale czasami przy puszczeniu gazu strzela z tłumika - one tak mają? moc ma poprawną - jedzie do 100km/h ale na niskich obrotach potrafi go przymulać.

Bardzo proszę o poradę co do czego może być - głównie chodzi mi o drążki i strzelanie oraz ściąganie - resztę wiem na 100% co jest do wymiany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oland
Posty: 4
Rejestracja: pt 29 lis, 2013
Quad:: polaris rzr
Imię: Andrzej

Re: Problem z Polarisem RZR 800

Post autor: oland » pt 29 lis, 2013

Witaj. Obecnie mój RZR też strzelał w wydech przy puszczeniu pedału gazu. W moim przypadku po sprawdzeniu okazało się , że pompa benzynowa daje za małe ciśnienie i benzyna nie jest wtryskiwana lecz wlewana do cylindra i przedostają się jej resztki do wydechu i tam następuje spalanie. Gdyby była to pompa to sprawdź ile cię będzie kosztowała ponieważ w jednym z serwisów krzyknęli 1600,00 zł. - ja zamówiłem zamiennik za 90,00 zł. Czekam na przesyłkę i mam nadzieję , że moje problemy znikną.
pozdrowienia
Andrzej

ziolo1986
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 lis, 2013
Quad:: POLARIS RZR 800
Imię: Maciej

Re: Problem z Polarisem RZR 800

Post autor: ziolo1986 » pt 29 lis, 2013

Witam,
po czym doszedłeś że pompa daje za niskie ciśnienie? ja mam to po odpuszczeniu gazu. jak mam gaz wciśnięty to tego nie mam. ale też nie mam końcówki tłumika i może to dlatego - tej kryzy nie mam. ale muszę ją założyć i zobaczyć czy będzie dalej strzelać. a jaką pompę kupiłeś w zamienniku?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Problem z Polarisem RZR 800

Post autor: oolsztyniak » pt 29 lis, 2013

To żeś kupił perełkę.
Mam nadzieje, że chociaż cena była adekwatna do jego stanu.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ziolo1986
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 lis, 2013
Quad:: POLARIS RZR 800
Imię: Maciej

Re: Problem z Polarisem RZR 800

Post autor: ziolo1986 » ndz 01 gru, 2013

Że tak powiem wiedziały gały co brały. Kilka rzeczy wyskoczyło takich, których nie brałem pod uwagę ale się z tym liczyłem. Wolę kupić coś co jest do zrobienia i wiem o tym niż oszukiwać się, że będę miał idealną używkę i później mieć dramat że muszę coś wymienić. Jakieś 4000zł będzie mnie kosztowało doprowadzenie wszystkiego do ideału.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polaris”