Problem z napędem honda trx 400 2004r

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » pn 20 wrz, 2021

Witam szanownych kolegów. Niedawno kupiłem hondę trx 400 i zauważyłem pewien problem.Otuż ...kład jeździ pali Ale...Podczas bardziej stromych podjazdów zaczyna przestawać ciągnąć...jechać. I słychać z okolic silnika jakby uślizg..zgrzyt.Po czym po jednej dwóch sekundach załapuje i jedzie dalej.Na rozgrzanym silniku jest jakby lepiej A na zimnym to przy małej górce już przepuszcza.Co to może być proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » pn 20 wrz, 2021

sprawdź poprawnie stan oleju , zgodnie z książką serwisową

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » pn 20 wrz, 2021

No właśnie z tym mam problem bo jedni mówią że stan oleju się sprawdza przy wkręconej miarce a drudzy że tylko przy włożonej bez wkręcania. Zmieniłem olej dwa razy ale problem nadal jest.Tak samo na automacie jaj i na biegach w manetce.Bylem u mechanika niby zachwalanego to stwierdził że to jakaś pompa i że tego się nie da naprawić A nową kosztuje 15000.

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » pn 20 wrz, 2021

Czy niewłaściwy poziom oleju może powodować taki problem? Dodam że na dobrze rozgrzanym silniku problemu prawie nie ma.A na zimnym jest.Moze olej wymienić na żadszy? Obecnie jest MOTUL 10W 40.Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i z góry dziękuję.

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » pn 20 wrz, 2021

A i zapomniałem dodać że na początku po odpaleniu na zimnym silniku gaśnie D podczas jazdy. Kład jedzie Ale nie przyspiesza A na wyświetlaczu są poziome dwie kreseczki po czym D wskakuje i tak kilka razy.Na rozgrzanym silniku tego problemu nie ma.Nie wiem czy to ma coś wspólnego czy to osobny problem jakiś czujnik może.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » wt 21 wrz, 2021

Na wyświetlaczu powinny migać ci błędy , tzn jeśli D ci zanika i wyskakują kreski to powinieneś częstotliwość tego migania sprawdzić z serwis manualem , wtedy będziesz mógł odczytać błąd , osobiści proponuję ci sprawdzić stan oleju bo na zimnym jest jego mniej objętościowo co może skutkować nie odpowiednim ciśnieniem a co idzie za tym brakiem napędu , bynajmniej tak jest w rinconie , sprawdź też kostki które wychodzą ze skrzyni biegów , wypnij i przeczyść je jakimś preparatem do elektryki , głównymi przyczynami braku napędu w hondach jest olej i jego stan jak i ciśnienie oleju. Stan oleju w rinconie sprawdza się na wykręconym bagnecie , odpalasz maszynę chodzi trzy minuty gasisz czekasz dwie minuty i sprawdzasz , poziom ma być pod max , ja tak robię i jeszcze nigdy nie miałem problemu z tym , nie wiem jak jest w twoim quadzie ale proponuję ci ściągnąć sobie serwis manuala bo zniszczysz quada bez tej książki , do tego jak wymieniasz filtr oleju to powinna tam być podkładka która często zostaje wyrzucona ze starym filtrem , tak jest w rinconie i dużo osób popełnia ten błąd. Moja propozycja to obowiązkowo załatw sobie serwis manuala , poszukaj w internecie i wtedy dużo będziesz mógł zrobić samemu bo honda to prosty quad jeśli chodzi o serwisowanie i podstawowe naprawy .

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » wt 21 wrz, 2021

https://www.manualslib.com/manual/15361 ... 0FA%202004 poczytaj sobie tu , a olej sprawdzasz na wykręconym bagnecie

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » wt 21 wrz, 2021

Sprawdziłem olej tak jak napisałeś i miarka ledwo co się zamoczyła czy to znaczy że jak kład postoi dłużej to olej napłynie? Bo ja sprawdzałem tak jak w samochodzie czyli jak dłużej postał albo ma zimnym i stan był ok.No i jak wylewalem stary to było około 2 litry.I wyczytałem też że wchodzi 1.8 litra.Jutro jadę po olej.A co do migającego D to przeczyscilem styki na tych 3 czujnikach z lewej strony i problem jakby znikną. Ale jutro jeszcze sprawdzę. A jak to będzie wina niskiego stanu oleju to będę mega hepi bo już byłem załamany że trzeba będzie silnik rozbierać.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » wt 21 wrz, 2021

w serwis manualu masz napisane jak sprawdzać olej ,rozgrzej silnik 3-5 minut zgaś odczekaj minutę i sprawdź stan oleju bez wkręcania bagnetu , jest opisane na 76 stronie w tym linku co ci wysłałem , sprawdź też kostki z tyłu silnika które wchodzą w niego , ogólnie wszystkie kostki które masz widoczne powinieneś przeczyścić i popsikać jakimś preparatem izolującym od wody

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » wt 21 wrz, 2021

w tym serwis manualu co ci dałem linka wychodzi ,że po wymianie oleju i wymianie filtra powinno wejść 2.8 litra a jak byś rozebrał silnik i go całego wytarł to 3.3 , adekwatnie bez wymiany filtra 2.6 litra , nie wiem czy to jest do twojego modelu serwis manual ,ale jeśli tak to kolego jeździłeś ze zbyt małą ilością oleju co może się wiązać z naprawą silnika. Ta książka jest do tego modelu Honda Fourtrax Rancher AT 2004

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”