Poważny problem z pracą silnika quad 110

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
Divinity
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Chinol 110

Poważny problem z pracą silnika quad 110

Post autor: Divinity » pn 21 sie, 2017

Witam. Piszę do was drodzy forumowicze ponieważ od pewnego czasu mam problem z pracą silnika w quadzie 110 chińskim. Problem polega na tym że quad odpala od kopa biegi działają ale silnik zaraz po odpaleniu wkręca się na bardzo wysokie obroty. Próbowałem zmniejszać obroty operując śrubą przy gaźniku ale dużo to nie dało, skręciłem śrubę od obrotów na maxa lecz bez większych efektów jedyne co się stało to silnik zaczął się lekko dławić. Dzisiaj podjąłem kolejną próbę odpalania maszyny która kilkukrotnie odpalila tak jak należy lecz chwilę później wysokie obroty wróciły na dobre. Dodam jeszcze że tydzień temu jadąc dość mało prędkością obroty silnika nagle samoistnie się zwiększyły quad zaczął przyspieszać a chwilę później zerwał się łańcuch i tyle było z mojej jazdy. Podsumowując chciałbym prosić was wszystkich o sugestie co to może być a jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę aby się wypowiedział. Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Poważny problem z pracą silnika quad 110

Post autor: mesel » pn 21 sie, 2017

Sprawdź gumowy króciec, który jest między gaźnikiem a cylindrem. Jego uszkodzenie i wszelkie inne nieszczelności, tzw. lewe powietrze może powodować podobne objawy.

Divinity
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Chinol 110

Re: Poważny problem z pracą silnika quad 110

Post autor: Divinity » wt 22 sie, 2017

Przypomniałem sobie że podczas ostatniego składania silnika kumpel dokręcał dekiel od głowicy i podobnież na deklu powstało małe pęknięcie, chodzi o dekiel od głowicy po stronie zębatki rozrządu. Czy ewentualne rozszczelnienie w tamtym miejscu może powodować takie objawy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”