zmiany, zmiany, zmiany

Działanie strony i forum. Chcesz nas pochwalić :) coś nie działa? masz jakieś opinie, uwagi lub propozycje? Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Pingwin Legnica » pn 17 gru, 2012

Po krótkim czasie obserwacji forum nachodzą mnie spostrzeżenia co do zmian :

1. Pasek z reklamami Ad... powinno się wyrzucić wyżej ponad menu gdzie zarządza się profilem itp. jest za duża odległośc pomiędzy jednym a drugim menu, sama reklama quadzika wystarczy

2. Nie działa link Youtube

3. Nie mogę znaleźć funkcji cytatu wycinku wypowiedzi, jest tylko cytuj (całość) natomiast nie można zaznaczyć fragmentu - żeby się do niego odnieść

4. Zamiast domyślnego prostego edytora - zostawiłbym od razu ten złożony bo zawsze ktoś coś wkleja

5. Przykład wchodzi kowalski i szuka porady na temat g700 epsu... Gdzie wchodzi ? Do Yamahy i szuka... Okazuje się , że temat ten jest w dziale warsztat Garaż quadowy na 5 tej stronie - nigdy tam nie trafi... w życiu... Trzeba by to posprzątać i konkretne pytania powinny być zadawane pod konkretną marką a nie w garażu bo nikt się nie połapie. Wkleiłem parę relacji wczoraj i musiałem umieścić je podwójnie w Hondzie i w Garażu bo okazuje się że ten sam temat może być i tu i tam... Robi się zamieszanie...

6. Fora klubowe - jak nikt tam nie pisze nic od dwóch lat to lepiej je usunąć bo starszą brrrr...

7. w dziale porady quadzikowe - zrobił bym tak : hmm nie wiem co z tym garażem (może po posprzątaniu go wywalić? ), poradnik terenowy oki, potem niezbędnik quadowca i w opisie wszystko niezbędne dla kierowcy (ubiory, kaski, byty, kamery itp), niezbędnik dla quada - wszystko niezbędne dla quada (opony, wyciągarki, wyposażenie dodatkowe), Inne (rejestracja, import itp), dodał bym jeszcze jedną rubrykę GPS (mapy, urządzenia )

8. Jakiego quada wybrać i porównywania to dla większości ten sam temat - może warto to połączyć ?

9. Artykuł Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord wrzuciłbym do działu z relacjami

8. temat Mechanik poszukiwany! już chyba nie aktualny ;)
a ten : WYCIĄGNIEMY CIĘ MAXXX !!! ?????

wiem, że dużo bym chciał i dużo pracy z tym co napisałem ale opinia "nic tam nie piszę bo nie mogę się tam w ogóle odnaleźć" jest przykra...
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Grzegorz Głowienka » pn 17 gru, 2012

Póki co część rzeczy będzie musiało chwilkę poczekać, gdyż ja kursuję wraz z żoną pomiędzy szpitalem a domem - niespodziewanie moja córka wylądowała w szpitalu, więc wiadomo kim się najpierw zajmę.

Co do uwag Pingwina:
Pingwin Legnica pisze: 2. Nie działa link Youtube
Działa, tylko nie można wpisywać linków w trybie szyfrowanym "https:" tylko nieszyfrowanym "http:" - z tego co widziałem, już to zostało w twoich postach z wypraw poprawione.
Pingwin Legnica pisze: 3. Nie mogę znaleźć funkcji cytatu wycinku wypowiedzi, jest tylko cytuj (całość) natomiast nie można zaznaczyć fragmentu - żeby się do niego odnieść
W obecnym mechanizmie Forum cytowanie selektywne istnieje, tylko nie można go wygenerować poprzez czytania postów i kliknięcie na Cytuj, tylko należy najpierw kliknąć: Odpowiedz i następnie wybierasz z listy postów odpowiedni post, zaznaczasz część tekstu danego użytkownika i klikasz "cytuj" - wtedy uzyskujemy Cytowanie selektywne. Dodatkowo w ten sposób możesz zacytować w prosty sposób różnych użytkowników. Kwestia przyzwyczajenia.
Pingwin Legnica pisze: 4. Zamiast domyślnego prostego edytora - zostawiłbym od razu ten złożony bo zawsze ktoś coś wkleja
Tu już muszę poprosić informatyka, ale tym będę mógł się zająć jak wrócę do normalnego funkcjonowania.
Pingwin Legnica pisze: 5. Przykład wchodzi kowalski i szuka porady na temat g700 epsu... Gdzie wchodzi ? Do Yamahy i szuka... Okazuje się , że temat ten jest w dziale warsztat Garaż quadowy na 5 tej stronie - nigdy tam nie trafi... w życiu... Trzeba by to posprzątać i konkretne pytania powinny być zadawane pod konkretną marką a nie w garażu bo nikt się nie połapie. Wkleiłem parę relacji wczoraj i musiałem umieścić je podwójnie w Hondzie i w Garażu bo okazuje się że ten sam temat może być i tu i tam... Robi się zamieszanie...
Tu zawsze był dylemat, czy pozostawić tylko opinie o quadach z podziałem na marki, czy również Garaż quadowy. Tylko wtedy Garaż quadowy także trzeba by podzielić na marki, bo w obecnym stanie, to nikt do strony dalekiej nie doczyta. Oczywiście zawsze pozostaje opcja szukaj. Trzeba tylko pamiętać, że są tematy ogólne nie związane z konkretną marką i co wtedy z takim tematem? Jeżeli temat tyczy się Snorkela w Rinconie, to oczywiście nie ma problemu, możemy wrzucić tematu do Działu Honda, ale jeżeli temat będzie dotyczył Snorkeli ogólnie - po co się stosuje i takie tam, to wtedy powinien znaleźć się w garażu. Rozwiązanie tego "bałaganu" w cale nie jest proste :) Choć ja skłaniam się do przeredagowania opisu działu Garaż quadowy i żeby tam trafiały tylko ogólne tematy, albo w ogóle do jakiegoś działu poradnikowego, a wszystkie tematy związane czy to techniczne, serwisowe czy opinie o quadach
Pingwin Legnica pisze: 6. Fora klubowe - jak nikt tam nie pisze nic od dwóch lat to lepiej je usunąć bo starszą brrrr...
Usuwać to nic nie będziemy, bo wiesz jak to się kończy :figielek: :wyśmiewacz: - użytkownicy się denerwują i przenoszą na inne Fora, czy coś w tym stylu. A dla Twojej informacji - Squad Warszawa, który w ogóle nie jest widoczny na zewnątrz, bo w relacjach nie napisali żadnego posta, to w dziale ukrytym, czyli swoim wewnętrznym mają około 10 000 postów... Więc to czy któryś z teamów jest aktywny, czy nie, nie można osądzić jedynie po wyglądzie działu Relacja...

Pingwin Legnica pisze: 7. w dziale porady quadzikowe - zrobił bym tak : hmm nie wiem co z tym garażem (może po posprzątaniu go wywalić? ), poradnik terenowy oki, potem niezbędnik quadowca i w opisie wszystko niezbędne dla kierowcy (ubiory, kaski, byty, kamery itp), niezbędnik dla quada - wszystko niezbędne dla quada (opony, wyciągarki, wyposażenie dodatkowe), Inne (rejestracja, import itp), dodał bym jeszcze jedną rubrykę GPS (mapy, urządzenia )
To zrobimy, tylko potrzebuję na to chwili czasu - oczywiście jak już sytuacja z moją córką będzie idealna...
Pingwin Legnica pisze: 8. Jakiego quada wybrać i porównywania to dla większości ten sam temat - może warto to połączyć ?
Swego czasu było już robione wielkie sprzątanie w tym dziale przez PIOTR_15 (jeżeli ktoś w tym jeszcze pomagał, to na ten moment przepraszam, ale nie pamiętam) - oczywiście wiele tematów można pogrupować w jeden tasiemiec z podziałem cenowym, jak to w tym momencie jest.
Pingwin Legnica pisze: 9. Artykuł Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord wrzuciłbym do działu z relacjami
Będzie zrobione - czasem z uwagi na nasze zobowiązania, patronaty i takie tam, dajemy pewne tematy jako globalne, a potem są one przenoszone w odpowiednie miejsca (albo zapominane, jak w tym przypadku :wyśmiewacz: )
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
syciu
A.P.T. - ATV Poznań Team
Posty: 149
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Renegade 800 XXC
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: syciu » pn 17 gru, 2012

Widze ze Danielo zaczyna dzialac pelna geba :)
M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

ZONEparts.pl

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Pingwin Legnica » pn 17 gru, 2012

Grzesiu to niech młoda wraca do zdrowia , mam nadzieję, że to nic poważnego się nie stało...

a to zostaw bo rodzina najważniejsza...

Wrócimy do tematu później kiedy wydobrzeje.


Grzegorz Głowienka pisze:W obecnym mechanizmie Forum cytowanie selektywne istnieje, tylko nie można go wygenerować poprzez czytania postów i kliknięcie na Cytuj, tylko należy najpierw kliknąć: Odpowiedz i następnie wybierasz z listy postów odpowiedni post, zaznaczasz część tekstu danego użytkownika i klikasz "cytuj" - wtedy uzyskujemy Cytowanie selektywne. Dodatkowo w ten sposób możesz zacytować w prosty sposób różnych użytkowników. Kwestia przyzwyczajenia.
hehe działa :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Grzegorz Głowienka pisze:Choć ja skłaniam się do przeredagowania opisu działu Garaż quadowy i żeby tam trafiały tylko ogólne tematy,
o tym samym myślimy, wrzuciłem ostatnie relacje tematycznie - ogólnie do warsztatu a konkretnie do działów z quadami, z markami


Grzegorz Głowienka pisze:Usuwać to nic nie będziemy, bo wiesz jak to się kończy :figielek: :wyśmiewacz: - użytkownicy się denerwują i przenoszą na inne Fora, czy coś w tym stylu. A dla Twojej informacji - Squad Warszawa, który w ogóle nie jest widoczny na zewnątrz, bo w relacjach nie napisali żadnego posta, to w dziale ukrytym, czyli swoim wewnętrznym mają około 10 000 postów... Więc to czy któryś z teamów jest aktywny, czy nie, nie można osądzić jedynie po wyglądzie działu Relacja...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

masz rację,
chodziło mi o daty ostatnich wpisów bo wygląda jakby straszyły, fakt nie znam sytuacji do końca...
myślałem, że to umarło a Ty o 10000 postów, ale dałem plamę...
Grzegorz Głowienka pisze:Swego czasu było już robione wielkie sprzątanie w tym dziale przez PIOTR_15 (jeżeli ktoś w tym jeszcze pomagał, to na ten moment przepraszam, ale nie pamiętam) - oczywiście wiele tematów można pogrupować w jeden tasiemiec z podziałem cenowym, jak to w tym momencie jest.
ja bym nie sprzątał a połączył oba działy i już :)



ech czasem za ambitny jestem ... A że mam juniorka w domu chorego i cały weekend spędziłem przy kompie, na służbie bo on jakiś taki niemrawy jest, wciąż leży i nic mu się nie chce to się zdoktoryzowałem...
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Grzegorz Głowienka » pn 17 gru, 2012

Podziałamy, podziałamy, ale rodzina najważniejsza...
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: wacoQ » śr 19 gru, 2012

Pingwin czy u ciebie doba ma 72 godziny :shock: skąd ty na to wszystko masz czas praca serwis forum wypaday :shock: twoja kobieta jest aniołem albo głucho-niema jak nic nie ingeruje :wyśmiewacz:
Ja po 15 minutach przy laptopie już dostaje bzdurne zadanie byle nie na Quadzika :wyśmiewacz: a za wypad w teran pół dnia za tragaża muszę robić pośród babskich fatałaszków :figielek:

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Pingwin Legnica » śr 19 gru, 2012

hehe

odpowiednia organizacja pracy i czasu załatwia sprawę :)

A tak na poważnie to w zimę mam więcej czasu bo na serwis trafiają same quady.

Jak zaczyna się wiosna to do jesieni mam ciężko w pracy. Nie z quadów człowiek żyje a raczej quady to dodatek, miły dodatek :)

A żona no cóż - kochana :)

Ps. Wypady mam zakontraktowane tylko co drugi weekend i to też nie każdy. Kwietniowy rajd mt w drawsku mam już teraz kontrakt uzgodniony, data dokładnie ustalona. Żona jedzie ze mną :)

O wyjezdzie zagranicznym muszę zacząć temat już w okolicach lutego co by w czerwcu żonie zakomunikować, że we wrześniu, spadam na dwa tygodnie z kumplami...

I tak co roku męczę temat a raczej żonę :) A ona jest wyrozumiała że hohohoho :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona i Forum www.Quadzik.pl”