mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
jac77
Posty: 7
Rejestracja: śr 24 mar, 2010

mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: jac77 » śr 24 mar, 2010

zakupiłem shineray 250 i ciężko go się odpala a jak odpalę to muszę jeździć na ssaniu bo bez ssania się dławi i nie ma mocy.
nie wiem co robić:
pierwsze moje kroki to zmieniałem dysze z 98 na 120 ale to też nie pomogło,
zmieniłe filtr na stożkowy i to samo,

co zrobić żeby to jeździło normalnie bez ssania
Ostatnio zmieniony pt 30 kwie, 2010 przez jac77, łącznie zmieniany 1 raz.

roborolnik
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 kwie, 2008
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: roborolnik » czw 25 mar, 2010

Ja ze swoim shinerajem(200 ale to prawie to samo), mam tak ze ładnie najczęściej odpala i tylko w duże mrozy(-20) i po długim nie użytkowaniu ma czasem problemy wtedy wystarczy strzykawka troszku paliwa do gaźnika wstrzyknąć(tam jak wchodzi linka od gazu), a na ssaniu muszę kawałek(wzależnosci od temperatury) przejechać bo inaczej też nie chce pracować ale te silniki już tak maja. Aż takim super mechanikiem nie jestem(amator) ale radze ci troszku paliwa podawać quadowi ręcznie na gaźnik(np strzykawka jak ja) i stwierdzisz wtedy czy przypadkiem za mało paliwa nie dostaje, a wtedy filtr paliwa sprawdź, i jeśli za mało paliwa będzie nadal to regulacja gaźnika. Spytam jeszcze czy quad jest nowy, bo jeśli tak to aż zacznie porządnie pracować to jeszcze troszku km nim będziesz musiał zrobić, ale jak zadbasz to później ładnie będzie już chodził, pozdro ;)

jac77
Posty: 7
Rejestracja: śr 24 mar, 2010

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: jac77 » sob 27 mar, 2010

quad jest nowy, tylko nie wiem czy wszystkie quady nowe powinny na ssaniu jeździć, gdyż bez ssania na 4 biegu tylko 40 km/h to coś nie tak a na ssaniu 85 km/h

jacekkk
Posty: 9
Rejestracja: sob 09 sty, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: jacekkk » ndz 28 mar, 2010

jac77 pisze:quad jest nowy, tylko nie wiem czy wszystkie quady nowe powinny na ssaniu jeździć, gdyż bez ssania na 4 biegu tylko 40 km/h to coś nie tak a na ssaniu 85 km/h
Jeśli na ssaniu jest lepiej tzn że paliwa w komorze pływakowej jest odpowiednia ilość. Sprawdź drożność kanałów ,w które wkręcone są dysze , podnieś na próbę max. iglicę , śrubę od składu mieszanki wykręć od zera na 3 obroty. :)

jac77
Posty: 7
Rejestracja: śr 24 mar, 2010

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: jac77 » wt 30 mar, 2010

dzięki za pomoc ,
teraz wiem że atv chinski jest ok. tylko firma adventure- motor od którego kupiłem nabija w butelkę.
kupiłem nowego quada który nie dało się odpalić a na dodatek zęby bendixa były wyłamane. firma namówiła mnie żebym na własną rękę wziął mechanika a oni przyślą części. i tak zrobiłem bo chciałem jeździć jak najszybciej ale mechanik powiedział że jest na gwarancji to dlaczego ja mam płacić dodatkowo za robociznę i części. bo po wymianie bendixa jak nie palił tak jak przed wymianą . wysłałem go na gwarancji. to firma adventure- motor powiedzieli mi że ja uszkodziłem magneto a bendix uszkodziłem odpalaniem i za transport musiałem zapłacić 600zł a co śmieszne jak dzwoniłem że jest na gwaracji to się dowiedziałem że płaciłem 500zł to nie są duże koszty.
jedynie cieszyłem się że pali od razu czy zimny czy ciepły bez strzykawki ale po przejechaniu 200 km poszedł wał a miałem 400 km na dodatek na gwarancji napisano że sam naprawiałem i gwarancji nie mam ale nic nie napisali że sprzedali wadliwy silnik a na dodate tego przy tarczy hamulcowej coś spawali i musiałem wymienić.

hooliganstomek
Posty: 1
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Quad:: shineray 250 stixe
Imię: Tomasz

Re: elo

Post autor: hooliganstomek » ndz 30 sty, 2011

siema terz miałem problem z odpaleniem mojego qłada wystarczy tylko wysuszyc FILTR POWIETRZA i normalnie odpala przy mrozach czy nie aż sam sie zdziwiłem rze cos tak banalnego morze mi pogorszyc rzycie :p

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: romulus73 » ndz 06 lut, 2011

i sprawdzić ustawieni iglicy (dyszy) od strony silnika, a filtr stożkowy to nie jest dobry pomysł bo i tak musisz dać na niego gąbkę i przesmarować olejem
ADC, teraz oblicz pole walca na oryginalnym i na stożku zobaczysz, że większa pojemność była na oryginalnym filtrze, bo chyba masz ten sam filtr co ja

misiaczek5236
Posty: 3
Rejestracja: śr 22 sie, 2012
Quad:: Shineray 250 stxe
Imię: Michał

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: misiaczek5236 » sob 01 gru, 2012

witam.odswieze temat.mianowicie mam problem z odpalaniem swojego quada shieray 250stxe (powietrze )kupilem go jakis czas juz i chodzil elegancko.az do czasu jak swieca niby sie popsula..kupilem inna i od tego czasu zaczal strzelac ii sie dusic.teraz kupilem nowa swiece taka jak kiedys byla i iskra jest.kreci ale nie chce odpalic.co moze byc powodem??jakies propozycje??mozliwe ze to iskrownik?cos z zaplonem ??

Rom
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: SHINERAY 250 STXE
Imię: Romek

Re: mam problem z odpaleniem shineray 250 stixe

Post autor: Rom » pt 04 sty, 2013

Witaj ja miałem podobny problem i u mnie to był skrzywiony zawór ssacy. Skrzywił sie pod wpływem temperatury.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”