pomocy!!! jak zabezpieczyc quada przed kradzieza na miescie

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
robertefim
Posty: 7
Rejestracja: wt 24 sty, 2012
Quad:: CAN-AM BOMBARDIER OUTLANDER MAX XT 800
Imię: robert
Lokalizacja: giżycko

pomocy!!! jak zabezpieczyc quada przed kradzieza na miescie

Post autor: robertefim » czw 02 lut, 2012

jakis alarm czy jest cos ciekawszego??

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: pomocy!!! jak zabezpieczyc quada przed kradzieza na mies

Post autor: Grzegorz Głowienka » pt 03 lut, 2012

Najbezpieczniej to nie zostawiać quada "na mieście" lub jeździć z ochroniarzem :figielek:

A poważniej, to chyba nie istnieją skuteczne metody zabezpieczenia quada pozostawionego pod chmurką (np. pod supermarketem czy gdzieś "na mieście") przed kradzieżą.
Oczywiście każde z zabezpieczeń utrudni życie złodziejom, ale trzeba pamiętać, że waga quada i jego rozmiary to jego duża wada w tym wypadku. Wystarczy BUS oraz 2 czy 3 "pakerów" i każde zabezpieczenie w formie alarmu nie sprawdzi się. Można stosować blokady tarcz hamulcowych, ale to także w 100% nie uchroni przed kradzieżą. Dobrym pomysłem wydaje się być przypięcie quada grubym łańcuchem do ramy quada i np. słupa, ale to zabezpieczenie wprawiony złodziej również może pokonać szybko.
Można pomyśleć o lokalizatorze, ale tu także 100% pewności nie będzie.
Zatem krótko podsumowując, chyba najlepiej jest ubezpieczyć quada (AC) i opłacać składki - oczywiście takie ubezpieczenie tanie nie jest.
Zatem pozostaje zastosować jak najwięcej różnorodnych zabezpieczeń i ryzykować, albo nie zostawiać quada "na mieście"...
Póki co quadowa emeryturka :)

robertefim
Posty: 7
Rejestracja: wt 24 sty, 2012
Quad:: CAN-AM BOMBARDIER OUTLANDER MAX XT 800
Imię: robert
Lokalizacja: giżycko

Re: pomocy!!! jak zabezpieczyc quada przed kradzieza na mies

Post autor: robertefim » pt 03 lut, 2012

bardzo pomocna wypowiedz grzesiu...myslalem ze juz cos wymyslili...jestem wiarzym nabywca takiego pojazdu...ile moze kosztowac ubezpieczenie takiego quada mam bombardiera z 2007roku..wartosc okolo 30tys

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”