Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
Mados
Posty: 3
Rejestracja: pn 01 lis, 2010

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: Mados » pn 01 lis, 2010

O nareszcie ktos napisal prawde o chinskich quadach, mojej narzeczonej kuzyn tym sie tez zajmowal, i opowiadal jak to jest z tymi sprzetami, oczywiscie Marlon pisze o tych wszustkich rzeczach hehehe Kuzyn opowiadal jak to byly problemy przy skladaniu z paczki i tez o tych gaznikach i licznych wadach fabrycznych o ile to mona tak nazwac hehe
to samo co pisze Marlon to sie zgadza, tez mial problemy z urwanymi srubami i przy dokrecaniu mlotem sobie pomagal,

a potem ktos kupi takie cos i dziwne ze sa problemy,

quadski123
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010
Quad:: bashan 2000
Imię: Przemysław

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: quadski123 » ndz 26 gru, 2010

Mam takie pytanie ten mój quad czasami iskry nie ma ;/ ale jak powypinam kostki to jest git na początku myślałem że to może być wina modułu no ale teraz nie wygląda mi to no moduł ;/ jak ktoś wie to niech pomoże :)

lukeski15
Posty: 24
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010
Quad:: Bashan bs200s-7
Imię: Łukasz

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: lukeski15 » pn 28 lut, 2011

Do Kolegi Marlon. Słuchaj ja tam kupiłem Bashana BS 200 s-7 i uważam ze to najlepszy wyrób chiński. Ja po kupnie od razu zdjąłem wszystkie plastiki i podokręcałem wszystkie śrubki. Nie miałem żadnego problemu z odkręcaniem i przykręcaniem śrubek. Nic nie trzeba na siłę tylko trzeba dobrze dopasować, bo były takie momenty co za nic nie pasowało( wy młotkiem byście nagięli) ale jak trochę pokombinowałem i cześć ułożyłem dobrze to idealnie wchodziło. Mozę gdyby tacy ludzie jak wy nie składali tych quadów to ludzie byli by bardzo zadowoleni z Bashanów (o nich mowa bo inne to faktycznie w 100% chińczyki)
Mojego kupiłem od wujka który go wcale nie szanował i zarzynał. Mówił ze to chińczyk i ze podczas jazdy wszystko telepie i brzęczy. Ja o niego zadbałem. Brat pomógł wyregulować gaźnik i zawory wyczyściłem bak gaźnik powymieniałem przewody wymieniłem oleje podokrecalem wszystko i quad jest w najlepszym pożadku. Wystarczy dbać o chińczyki sprawdzać oleje i regularnie po sezonie powymienaic pare rzeczy i jest ok

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: romulus73 » czw 03 mar, 2011

Marlon pisze:Koledzy, troche wiem o chinolach bo znajomy je sprzedawal i sam mu pomagalem je skrecac, on juz sie tym nie zajmuje wiec moge pisac co to za szajs, Twój bashan na hurtowni jest wart 2800 zł + koszt transportu i marza sprzedawcy i sie robi u nas 5000,
Mniejsza z tym, jak pomagalem znajomemu czasami to skrecac jak przywiozl z hurtowni to glownie mlotkiem bilismy aby wszystko pasowalo, plastiki sa tak naprężone bo nie pasowaly otwory i przy malej przewrotce pekaja, z gaznika zawsze leci paliwo, tlumaczyl ze plywak sie zawiesza i tak ma byc bo to nowe :) hehe wielka sciema jak to nie pomagalo to zapalke w gaznik i sie zatkalo otwor, zaciski hamulcowe sie nie dokrecalo bo wiekszosc mialo krzywe tarcze hamulca, jak dokrecisz zacisk to sie kolo nie kreci, no to zacisk poluzowac to lekko zaciera ale dziala po 1000 km gwint zerwie, atrapa amortyzatorow w srodku pusto bo rozlecial sie kiedys jeden i widzialem, dziala tylko na sprężynie, przy skrecaniu pekaly manetki sprzegla i mostek kierowniczy, mostek przykryty licznikiem a zacisk na kropelke i malitkim pedzelkiem czarna farbo sie maznelo jak orla wytnie to i tak sie zlamie a jak sie nie przewroci to wina drgan bo to w terenie jezdzi, naiwni ludzie wierzyli jak im pekali i dzwonili z reklamacja, oczywiscie nie uznana,
niechce mi sie wiecej pisac bo ksiazke moge wam z tego zrobic, na 10 quadow 1 wymagal najmniej uzycia mlotka, i wierzysz ze to ty go masz???
to samo bylo w eagle i shineray ale one na 10 tylko 2 byly warte.
Ale chyba nie myslisz ze to jest ak tylko z quadami, ja robilem w fabryce TV i to samo powiem o twoim tv, robilem w serwisie karchera przecie to super firam, ale technika ta sama wiec dla mnie nic nowego nie piszeszisz filtra wody od karchera za 150pln a ten sam w castoramie 30pln to na gware nie masz co liczyc, 90% reklamacji sie odrzuca. a karcher z castoramy to ma nawet plastikowe zawory i korpus w pompie wysokocisnieniowej wiec jest gorzszy nawet od chinola :)

Awatar użytkownika
Łukasz2530
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 sty, 2012
Quad:: Bashan bS200 S-7
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Osiek nad Notecią

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: Łukasz2530 » pt 20 sty, 2012

Witam wszystkich musze zgodzić sie z kolega lukeski 15 bo sam mam baszana bs 200s-7 od nowego ma już 3lata i chodzi bez zarzutów nieprawdą jest że te quady to kicz doruwnują niejednej firmuwce.Marlon kolego sympatyczny a ty myślisz że firmowe jak sie słada bezobrazy ale tesz przychodza do kraju w częściach i co nic na siłe wszystko młotkiem. :oklaski: Baszan ma wadliwe co nieco ale to tylko drobnostki i tani w czenściach,sam miałem blastera niby firmowy yamaha i co bał sie wody jak diabeł świeconej zawsz coś sie waliło i cięszko z częściami zamieniłem na nowego baszana i nieżłuje... :oklaski:

Awatar użytkownika
Łukasz2530
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 sty, 2012
Quad:: Bashan bS200 S-7
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Osiek nad Notecią

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: Łukasz2530 » pt 20 sty, 2012

tomek sprawdz świece i przewód prądowe bo mógł ci zamoknąć..

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: Cycu123 » pt 17 lut, 2012

Cześć, nie oplaca mi sie zakladać drugiego tematu, bo mam tylko jedno pytanie, czy dioda podłącona do kabla z iskrownika( impulsator podajże) i z masą, powinno diode spalić, czy powinna mrygać? (Quad- Bashan 200)

Awatar użytkownika
grzesiek1925
Posty: 13
Rejestracja: pt 11 lis, 2011
Quad:: KQ 750 axi
Imię: GrzeSiek.
Lokalizacja: Olkusz.

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: grzesiek1925 » pt 17 lut, 2012

Też miałem swego czasu Bashan 200 s-7 i był to naprawdę dobry quad jak na chinczyka zrobiłem nim prawie 9 tys. km. bez żadnych poważnych awarii. :oklaski:
A co do problemów z odpalaniem to sprawdź jeszcze raz stacyjkę też mi nie palił i stacyjka wyglądała ok a jednak była walnięta i zrobiłem ją na krótko i palił od szczała

kosakw
Posty: 1
Rejestracja: pn 28 lip, 2014
Quad:: bashan 200 (silnik magnus)
Imię: kosak

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: kosakw » pn 28 lip, 2014

Witam mam quada bashana 200 od pewnego czasu ciężko pali trzeba zaciągać samochodem. zawory wyregulowałem gaźnik przeciściłem iskra ok . Wcześniej bez problemu palił czy na rozruch czy na pycha nwm co sie stało może ktoś mądry mi pomoże

przemkoP
Posty: 8
Rejestracja: sob 26 paź, 2013
Quad:: loncin 125

Re: Bashan 200 wszystko ok a nie pali

Post autor: przemkoP » ndz 26 paź, 2014

dodam tez swoja opinie,jezdze chinolkami i nie narzekam,wystarczy dbac a sie odplaci bezawaryjnoscia,jezdze po blocie,wodzie,itp nawet myje go z weza i nie ma problemu,tanie czesci łatwo dostepne i samemu mozna naprawic,teraz mam shineraya 200 i nie mam problemu z rozkrecaniem,wada jest maly przeswit z tylu,takze moge polecic te quady jako amatorska rozrywka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”