Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
l_j
Posty: 478
Rejestracja: śr 21 kwie, 2010
Quad:: g450

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: l_j » pt 29 lip, 2011

Sprawdź dokładnie w instrukcji bo generalnie w skrzyni jest inny olej znacznie gęstszy

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: Marines » pt 29 lip, 2011

Hmm, l_j nie zmyślaj, jeździsz g450 w automacie i nie masz zielonego pojęcia o eagle. W eaglu jest JEDEN OLEJ silnikowy 10W40 4T. KONIEC KROPKA. Zjadłem zęby na chińskich quadach.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

l_j
Posty: 478
Rejestracja: śr 21 kwie, 2010
Quad:: g450

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: l_j » pt 29 lip, 2011

Marines
nie odrazu miałem g
np LS ma 2 oleje ponieważ ma osobną komorę na przekładnę.
Nie podważam twojej wiedzy ale zawsze warto sprawdzić co tam siedzi. już nie jedna osoba radziła tak na forum że głowa boli ale jesli dokładnie znasz tego quada to przepraszam że się wcinam.

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: Marines » pt 29 lip, 2011

Nie nie, łatwo pomylić tu tematy, bo jest ełno (trochę bałagan, ale cóż :) ) To nie wcześniejszy temat o LSie, bo tam jak mówisz jest CVT i z tyłu się wlewa inny olej. W shinerayu jest manual z mokrym sprzęgłem i stosuje się jeden olej motocyklowy (dedykowany dla mokrego sprzęgła) :) Pozdrawiam (przez chwilę też zwątpiłem czy w dobrym temacie odpowiadam) :D
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: kasmiluss » pt 29 lip, 2011

l_j pisze:Sprawdź dokładnie w instrukcji bo generalnie w skrzyni jest inny olej znacznie gęstszy


nie kupiłem go nowego, a nie przyszło mi do głowy spytac klienta o

czyli olej ten sam co do silnika.? :boisię:
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: Marines » pt 29 lip, 2011

Tak. Lejesz tam gdzie bagnet. ok 0,8l, tak by był stan. Pamiętaj, olej motocyklowy 4T.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: kasmiluss » sob 30 lip, 2011

ok. skoro olej wlewa sie tam gdzie bagnet to do czego jest ten korek ?


jeszcze jedno pytanie :D . Jak gaszę silnik to z skrzyni słychać przez chwilkę taki zgrzyt jaka moze byc tego przyczyna? Mi sie wydaje że powinno sie lać olej do skrzyni, ale nie wiem.
:boisię:
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: Marines » sob 30 lip, 2011

To jak Ci się wydaje to lej i zarżnij silnik skoro wiesz lepiej ;] Miałem 2 chińczyki, znajomi mają chińczyki, ale nie będę Ci tłumaczyć. Tylko czy sens jest zadawać pytanie jak i tak Ci się wydaje? Otwór od strony magneta jest do ustawienia tłoka w GMP (pokrywają się znaki na otworze i magnecie) i ustawiania rozrządu prawidłowo. Zgrzyt jest prawdopodobnie od rozrusznika. Tak jest przy gaszeniu, niestety...
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: kasmiluss » sob 30 lip, 2011

Po co sie tak unosisz, pytam bo nie wiem. Nigdy wcześniej nie miałem quada, a z tego co wiem o silnikach 4 suwowych to się leje oddzielny olej do skrzyni biegów. To zgrzytanie przy gaszeniu silnika trochę mnie zaniepokoiło. Ale cóż widzę, że na tym forum nie można "głośno myśleć".
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: prędkościomierz oszukuje

Post autor: Marines » sob 30 lip, 2011

Można. Do motocykli też nie leje się osobno oleju do skrzyni. W manualnych silnikach czterosuwowych zwykle jest jeden olej, u Ciebie też. Pamiętaj tylko, żebyś kupił olej motocyklowy z oznaczeniem 4T (jak nie ma 4T, to nie jest motocyklowy) bo możesz zarżnąć sprzęgło. :] Olej skrzyniowy leje się z tyłu do przekątni cvt w automatach, tutaj nie. Zgrzytanie to prawdopodobnie odbijająca zębatka od rozrusznika, ale najlepiej jakbyś wrzucił filmik.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”