QUAD MASTIFF500 - co to jest ? ? ?

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami pozostałych marek...
żusto
Posty: 8
Rejestracja: sob 11 cze, 2011

Re: QUAD MASTIFF500 - co to jest ? ? ?

Post autor: żusto » sob 11 cze, 2011

A MOZE KOLEGA LUKASKWIAT COS PODRZUCI O TYM QUADZIE KOGOS TAM JUZ POZNAL ????

Przegubik
Posty: 2
Rejestracja: sob 15 paź, 2011
Quad:: Mastiff 500
Lokalizacja: Łaziska Rybnickie / Wodzisław

Re: QUAD MASTIFF500 - co to jest ? ? ?

Post autor: Przegubik » sob 15 paź, 2011

Witam.


Zakupiłem Mastiffa 500 w wersji krótszej, parenaście dni temu.
Jest to mój pierwszy sprzęt więc doświadczenie w tym temacie praktycznie zerowe. Proszę mnie nie bluzgać na początku, że wydałem ponad 17k pln na to urządzenie, moje pieniądze, moja sprawa, przejdźmy do konkretów.

W tej chwili na liczniku jakieś 70km przejechanych, pojeździłem trochę po szosie jak i w terenie. Spalanie kosmos, nie jestem jeszcze w stanie dokładnie policzyć spalania ale na szosie z włączonym napędem tylko na tył wychodzi jakieś 10 litrów. Po 40km urwało tylny wał kardana a mianowicie śruby mocujące, wał podczas jazdy elegancko sobie wypadł z wieloklinu i został leżeć na dolnej obudowie. Śruby mocujące na moje oko zrobione z materiału podobnego do aluminium :) Włożyłem swoje, mocniejsze i od tamtej pory jest ok.
Dlatego dla każdego kto zakupi tego quada polecam częste dokręcanie wszelakich śrubek i śrubeczek.
Wykonanie podwozia quada wygląda bardzo solidnie, zobaczymy co będzie się działo po większej ilości przejechanych kilometrów. Nadwozie niestety straszna tandeta, bije chińszczyzną po oczach z daleka, pogubiłem już kilka śrubek z mocowania elementów nadwozia. Jednakże, quad jest bardzo efektowny wizualnie, wiem, że to jest niby najmniej ważne w tym sprzęcie ale pewnie ktoś chcący zakupić ten sprzęt chętnie sobie poczyta opinie posiadacza Mastiffa. Do zakupionego quada dostałem pług i wyciągarke, obydwa urządzenia bez zarzutu, pług już montowałem, wygląda bardzo solidnie, zobaczymy jak się sprawdzi gdy spadną pierwsze śniegi.

Jeszcze taka informacja poboczna dla chcących zakupić ten sprzęt, aby utrzymać 2-letnią gwarancję firma z Kutna życzy sobie 4 przeglądy każdy po 450zł, pierwszy jest po 200km lub miesiąc po zakupie :)

W razie jakichkolwiek pytań co do Mastiffa jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam!

błotoATV
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 lip, 2010
Quad:: Keeway GTX 300

Re: QUAD MASTIFF500 - co to jest ? ? ?

Post autor: błotoATV » pn 14 lis, 2011

Witam,

A tak sie sklada ,ze jestem uzytkownikiem nie mastiffa a pojazdu Leone 500 ktorego importerem jest Keeway Motor Polska . Nie chcialem Mastiffa bo to jakas mala firemka :) .

Moj Leonek 500 kosztowal 18500 razem z plugiem , felgi byly 14 calowe opony abuza ( w CF-kach lipa Innova ktora starcza na 2000km) oslona metalowa calego zawieszenia , el. licznik , hak , wyciagarka itd...

Wybralem Leonka ze wzgledu na mocniejszy silnik - takie mialem odczucia , OPONY FELGI - a reszta podobna.

Jak narazie mam ok 1700 km i jezdzi - jakies tam pier******** byly ale to drobiazgi .

Jak dla mnie ok :)

I jak mowie : Leonki sprowadza Keeway Motor Polska i dlatego go kupilem.

Czesci jak narazie mialem dostepne wszystkie z gwarancjami problemow tez nie bylo .

Za ta kase polecam.

Przegubik
Posty: 2
Rejestracja: sob 15 paź, 2011
Quad:: Mastiff 500
Lokalizacja: Łaziska Rybnickie / Wodzisław

Re: QUAD MASTIFF500 - co to jest ? ? ?

Post autor: Przegubik » pn 14 lis, 2011

Leon i Mastiff mają te same silniki, dłuższa wersja Mastiffa = Leone, różnią się jedynie znaczkiem na przodzie :)

Co do krótszej wersji Mastiffa opony i felgi są ciut mniejsze, pozostałe elementy identyczne, oprócz długości, dłuższa wersja Mastiffa lub Leon jest o jakieś 20cm dłuższa od krótszego Mastiffa.

Jeśli chodzi o serwis firmy, w której Mastiffa kupiłem czyli V-poland, bez zarzutu.
Jestem po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym, serwisant przyjechał do mnie do domu, wymienił olej w silniku, filtr oleju i olej w tylnej przekładni, przednia jest bezobsługowa.

Poprosiłem również o wymianę przedniego przegubu gdyż przy skrętach dało się słyszeć stuki, serwis wymienił na nówke bez jakichkolwiek dopłat.
Koszt przeglądu zamknął się w kwocie 450zł z wymianą tych rzeczy o których pisałem wyżej.

Także jak na razie quad + serwis V-poland na 5+ :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe marki”