co lepsze ?

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
koza10zmc
Posty: 15
Rejestracja: wt 06 lip, 2010
Quad:: ATV125CC
Imię: KAMIL

co lepsze ?

Post autor: koza10zmc » sob 16 kwie, 2011

Mam takie pytanie czy manualna skrzynia biegów jest lepsza czy może automatyczna? Czy quad z manualną skrzynie biegów ma więcej koni mechanicznych niż ze skrzynią automatyczną?Co jest praktyczniejsze?
Z góry dziękuje za pomoc. Kamil

Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: co lepsze ?

Post autor: palig1 » sob 16 kwie, 2011

Moc nie zależy od skrzyni biegów. Od skrzyni biegów zależy sposób jej przekazywania na łańcuch lub wał a następnie na koła .

W quadach przeprawowych manual jest bez sensu, tak samo w sportach automat, więc nie można powiedzieć, która jest lepsza. W jednych warunkach lepsze zastosowanie ma manual a w drugich automat.

Oczywiście "łatwiejszy" w jeździe dla początkującego jest automat ale to chyba raczej oczywiste...
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

Awatar użytkownika
kubarefer
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Quad:: POLARIS Sportsman 550
Imię: Kuba

Re: co lepsze ?

Post autor: kubarefer » czw 28 kwie, 2011

Jako, że jesteśmy w forum quadów chińskich, to powiem Ci, że z Chin to tylko automat. Tanie quady z manualną skrzynią to była moja mordęga przez dwa lata przygody z quadami. Pomijam już inne kwestie quadów z Azji (no, poza Kymco może).

Ja z Chin kupiłbym tylko automat, przez wzgląd na mniejszą zawodność.

JoKe
Posty: 4
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Quad:: Niema
Imię: Patryk
Lokalizacja: Świdnica

Re: co lepsze ?

Post autor: JoKe » ndz 01 maja, 2011

Witam, jestem KOMPLETNIE zielony w quadach, naprawdę - proszę mnie nie wyśmiewać. :P
Mam 14 lat, 1,69 cm wzrostu i 60kg wagi.
Czy dla mnie jako początkowego, quad z automaticiem do dróg błotnistych ( lekkie kałuże, lekkie błoto ) Dziury ( nie tak duże ) byłby lepszy quad ? Czy może z manualem ?
Gdy jadę - czuje się pewnie, bo wszystko jest w moich rękach, i mojej czterokołowej maszyny.

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: co lepsze ?

Post autor: romulus73 » wt 03 maja, 2011

Manual swietnie sprawdza sie w driftach i dla ciebie

quad003
Posty: 15
Rejestracja: pt 01 lip, 2011
Quad:: szukam

Re: co lepsze ?

Post autor: quad003 » pn 04 lip, 2011

Hej zastanawiam się nad kupnem quada przeprawowego i mam pytanie która jest lepsza skrzynia biegów manual czy automat. Podobno automat często się psuje i jak się zepsuje np w lesie to nie można go holowac drugim quadem, a jak manual się zepsuje to zawsze możesz wyluzowac no i po prostu holowac drugim quadem czy tam terenowym samochodem.

Tego się właśnie boje w automacie;/

Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedz.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JACHAŚ
Posty: 133
Rejestracja: śr 04 maja, 2011
Quad:: yamaha big bear 350

Re: co lepsze ?

Post autor: JACHAŚ » pn 04 lip, 2011

Jeśli ma to być quad przeprawowy (4x4) to zdecydowanie automat. Manual w błocie się nie spisuje. Wyobraź sobie taką sytuację. Pakujesz się quadem z manulaną skrzynią w błoto i nagle musisz zmienić bieg czyli wciskasz sprzęgło (quad zaczyna wychamowywać bo błoto stawia opór) i zanim zmienisz bieg i puścisz sprzęgło to quad już praktycznie stoi. A teraz taka sama sytuacja w quadzie z automatem. Tam tylko zmieniasz położenia manetki gazu a resztę robi automatyczna skrzynia biegów. Dzięki temu zwiększa się twoja szansa na pokonanie przeszkody.

PS. Może w chińskich quadach automaty się sypią (zresztą jak wszystko inne) ale w markowych quadach to są naprawdę jednostkowe przypadki. I jeszcze jedno automat to wygoda. Jak masz automat w quadzie to już zupełnie nic nie musisz robić podczas jazdy.

Pozdrawiam
OFF-ROAD sztuka topienia pieniędzy w błocie.

quad003
Posty: 15
Rejestracja: pt 01 lip, 2011
Quad:: szukam

Re: co lepsze ?

Post autor: quad003 » pn 04 lip, 2011

Aha thx a np w KYMCO??Niezepsuje sie skrzynia biegów chodzi mi o KYMCO 300 MXU.

Awatar użytkownika
JACHAŚ
Posty: 133
Rejestracja: śr 04 maja, 2011
Quad:: yamaha big bear 350

Re: co lepsze ?

Post autor: JACHAŚ » wt 05 lip, 2011

Zepsuć można wszystko nawet skrzynię w hondzie jak się nie wymienia oleju zgodnie z zaleceniami producenta.

Napewno skrzynia kymco 300mxu będzie pewniejsza niż w chińczyku.

Pozdrawiam
OFF-ROAD sztuka topienia pieniędzy w błocie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”