Wielki problem;(

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
ziaro1990
Posty: 2
Rejestracja: czw 07 sty, 2010
Lokalizacja: Koszalin

Wielki problem;(

Post autor: ziaro1990 » czw 07 sty, 2010

Napoczatku witam wszystkich..
A teraz przejdzmy do problemu otóż Przed zima mój quadzik czyli ten... http://allegro.pl/item873589620_quad_of ... _nowy.html (takiego mam)
Odpalal, nawet wymienilem w nim olej i odstawilem quadzika pod wiate . Siedział tam jakies 6miesiecy no i ostatnio zachcialo mi sie nim pojezdzic ( od 2 miesiecy w garazu) no i problem tkwi w tym ze krecilem juz go chyba z pol godziny rozrusznikiem , nawet tata mnie cholowal autem aby an pycha go I za cholere nieche mi odpalic , pryknie pierdnie na 2 sek i koniec i za jakis czas znow tak;/ Odrazu mowie ... paliwo jest , filtr od paliwa jest w dobrym stanie, gaznik wyczyscilem filtr paliwa tez , swieca sprawdzona , odpalalem kablami rozruchowymi z auta:D i tez nic . hmm.... Zastanawiajace bo gdy go odstawilem dzialal;/ Bardzo prosze uzytkownikow forum o jakas pomoc . Jakies podpowiedzi no niewiem . POzdrawiam

Awatar użytkownika
eden
Posty: 9
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Bobolice

Post autor: eden » czw 07 sty, 2010

Witaj.
Na moje oko to zostało Ci do sprawdzenia czy podczas rozruchu jest iskra na świecy,jeżeli jest to sprawdź czy jest odpowiednia kompresja w cylindrze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bololi
Posty: 19
Rejestracja: pn 19 lis, 2007
Lokalizacja: sławków
Kontakt:

Post autor: bololi » czw 07 sty, 2010

Ja miałem to samo w bashanie sądzę że iskra jest zmniejsz troszkę przerwę na świecy podgrzej ją lekko strzykawką wlej troszeczkę benzyny bezpośrednio do komory spalania zakręć świece i spróbuj odpalić ja powtarzałem ta czynność ze 4 razy aż w końcu odpalił dodaje że tez stal jakieś 3 miesiące

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » czw 07 sty, 2010

Zmień święcę na NGK to raz, dwa wyczyść gaźnik, sprawdź czy paliwo dochodzi do cylindra, sprawdź iskrę.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » pt 08 sty, 2010

przede wszystkim to niech sprawdzi iskre na oryginalnej świecy. jak pójdzie do sklepu z chińską świecą to jedyne co mu dobiorą to świece wyglądająca wizualnie podobnie, czyli nic.

Swoją drogą NGK też potrafią padać jak muchy...

Ruszko tak jak było napisane w pierwszym poście przez ziaro to wszystko o czym napisałeś ziaro1990 dawno zrobił...
.:GALEON:.

ziaro1990
Posty: 2
Rejestracja: czw 07 sty, 2010
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: ziaro1990 » sob 09 sty, 2010

Dokladnie panowie tak jak piszecie robilem... Sprawdzalem ta iskre kompreche tez sprawdzalem... gaznik wyczyszczony... Okolo 1km nawet bylem cholowany bo myslalem ze jak sie rozgrzeje na pycha to ruszy ale nic udalo mi sie nim przejechac jakies 5 sek bo odpalil ale nastepnie znow zgasl ... hmm?? Moze ktos jeszcze cos wie ?

Awatar użytkownika
michał
Posty: 230
Rejestracja: czw 04 paź, 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: michał » ndz 24 sty, 2010

Sprawdzałeś paliwo w zbiorniku?. Mój stał 3 miesiące i nie chciał palić. Wylałem starą benzynę, nalałem nową i odpalił.

Pozdrawiam Michał
Piszę poprawnie po polsku.

dng
Posty: 5
Rejestracja: ndz 24 sty, 2010
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: dng » ndz 24 sty, 2010

Muechecheche, jak nic nie pomoże, zrób tak, jak ja zrobiłem.

Mimo, że to wydaje się nieco idiotyczne... to podziałało! Wziąłem farelkę z domu, zaniosłem do garażu, postawiłem tak, by wiała na silnik i odczekałem 5 minut. Części się podgrzały, i za 3 razem ciśnięcia startera odpalił tak, jakby był odpalany nie 4 miesiące temu, a góra tydzień ^^ Pokrztusił góra 3 sekundy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”