problem z odpaleniem quada

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
adagal
Posty: 2
Rejestracja: pt 01 sie, 2008
Lokalizacja: Śląsk

problem z odpaleniem quada

Post autor: adagal » pt 01 sie, 2008

Witam. Mam problem z quadem (chińskim). Syn pierwszy dzień jeździł jakieś 3 godziny z przerwami i gdy chciał go znowu zapalić nie chciał odpalić. Akumulator kręci (teraz już nie). Wymontowałem świece sprawdiłem iskre i jest. odkręciłem gażnik od cylindra i zaczeło mi lać paliwo z wężyka przelewowego. Paliwo spuściłem z baku. Dzisiaj znowu będę do tego podchodzić, co może być przyczyną? - zapchany gażnik (niema filtra pomiędzy bakiem a gaźnikiem).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cyber77
Posty: 112
Rejestracja: wt 06 lis, 2007
Lokalizacja: bstok

Post autor: Cyber77 » pt 01 sie, 2008

Jeżeli nie ma filtra paliwa, to może gaźnik zapchał się syfilisem poprodukcyjnym ze zbiornika paliwa.

A tak na marginesie, to niech wypowiedzą się ci, którzy twierdzą, że jednak warto, nawet na początek kupować chińczyka, bo nadal nie rozumiem takiego postępowania. Mając kilka tys. złotych rozsądniejsze jest zainwestowanie w używaną, markową maszynę - takie moje zdanie
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd!
Pozdrawiam Robert

2005-Piotrek
Posty: 21
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: 2005-Piotrek » śr 15 lip, 2009

Przerabiam ten temat cyklicznie z quadem córki:),
1. Brak paliwa (ze względu na zanieczyszczenia, blokuje zaworek iglicowy)
2. Zawieszający się zaworek iglicowy powoduje też przelewanie paliwa. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest zakup nowego gaźnika lepszej jakości (podobno w nowych modelach ten problem nie występuje). U mojej córki zastosowałem puszkę po piwie z kórej każdego dnia przelewam paliwo do zbiornika :lol: . W najbliższym czsie planuję zmienić gaźnik, aby ten poblem wyeliminować :lol:

Pozdrawiam


Ps. warto dla dziecka kup chińczyka ponieważ jeśli nie spodoba mu się to, co my tak kochamy, to bez większego żalu możemy oddać go na złom. Jeśli spodoba się to akurat po miesiącu czy dwóch możemy stary sprzęt wyrzucić a kupić mu nowy dopasowany do jego talentu quadowego :lol:


Piotrek

BObeK
Posty: 2
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009
Lokalizacja: skawina

Post autor: BObeK » ndz 20 gru, 2009

witam.
Mam problem z quadem atv 200 niechce odpolić nawet po wczyszczeniu filtra powietrza i gaźnika. Nawt na popych. Slychac silnik ale nie chce chwycić(zapalic). Prosze o pomoc :D

Kacper1234
Posty: 22
Rejestracja: pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kacper1234 » ndz 20 gru, 2009

Przczyną mogą być filtry lub podparte zawory
Jezeli to 4T to sprawdź mu zawór ssący bo może być za ciasny

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » ndz 20 gru, 2009

Kacper1234 dziwne rzeczy piszesz w tych swoich wszystkich postach dot. mechaniki. Bobek napisał, że wyczyścił filtr powietrza, a Ty że ma z nim problem ?!!? tzn?!

Bobek, z filtrami powietrza bywa tak, że po wyczyszczeniu i za szuwaksowaniu sprayem silnik ma kłopoty z odpaleniem, zwłaszcza zimny zmrożony. Patrzyłeś czy paliwo dochodzi, czy jest iskra?!

Quad stoi w ogrzewanym garazu?!

automat czy manual?!
Ostatnio zmieniony sob 26 gru, 2009 przez cichy, łącznie zmieniany 2 razy.
.:GALEON:.

Kacper1234
Posty: 22
Rejestracja: pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kacper1234 » pt 25 gru, 2009

Napisałem, że FILTRY a nie filtr paliwa. Filtrów w quadzie jest kilka, skąd możesz wiedzieć, że chodziło mi o filtr paliwa . Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie mój problem i nie moje wina...

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: tede74 » pt 25 gru, 2009

Kacper wypisujesz głupoty w swoich postach i jeszcze innych pouczasz. Mechanik z ciebie jak z koziej d*** trąba. Jak sam piszesz w swoim pierwszym poście, że jesteś laikiem więc nie pouczaj innych.
:I love POLARIS:

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » sob 26 gru, 2009

Kacper to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem... w swoim poście powyżej faktycznie popełniłem błąd pisząc, filtr paliwa zamiast powietrza ale umiejętność czytania ze zrozumieniem na którą się powołujesz sprawiłaby, że zrozumiałbyś faktyczny sens mojej wypowiedzi, mówiącej o filtrze powietrza...

tak więc pomiędzy naspawywaniem zębów do trybów skrzyń biegów, a robieniem samemu sworzni kulistych do trx zastanów się czy może czasami lepiej jest nic nie pisać...?!

jak widzisz, że ktoś popełnił błąd to go popraw, a nie od razu pouczaj, zwłaszcza jak piszesz takie głupoty...
.:GALEON:.

Kacper1234
Posty: 22
Rejestracja: pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kacper1234 » sob 26 gru, 2009

To jest forum dotyczące quadów czy wytykanie cudzych wad??? Ogarnijcie sie troche -.-
Każdy ma prawo wyraźić swoje opinie. cichy to ty pierwszy wyskoczyłeś do mnie nie wiadomo z czym, więc teraz sobie pomyśl kto tu jest winny tej całej akcji. A ty tede to samo -.- to jest forum quadowe. Może zamiast oceniać poziom mojej wiedzy o mechanice pomógł byś tamtemu i powiedział dlaczego mu ten quad nie pali ????. żal, żali jeszcze raz żal.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”