Silnik do quada (model) 110-tki

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
barylla16
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Silnik do quada (model) 110-tki

Post autor: barylla16 » ndz 05 lip, 2009

Witam .Chiałem się dowiedzieć czy do quada model 110 będzie pasował silnik np: 150cc lub 200cc Proszę o odpowiedź.

Cotek
Posty: 4
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Cotek » pn 06 lip, 2009

Musisz spróbować. Zależy do jakiego quada. To że ma pojemność 110 to nic nie znaczy. Takie są quady i dla dzieci ale także i od 16 lat w górę. Gabaryty mają różne. Jeśli ma duży rozstaw osi i większe koła to nawet do 110 zmieścisz 200 ccm (ważne żeby quad nie był taki zwarty).
Możesz też wymienić głowicę i tłok na np. 200ccm ale pamiętaj że sam silnik będzie wtedy mniej żywotny, ucierpi na tym zwłaszcza skrzynia biegów i sprzęgło. (duże siły już wtedy działają na podzespoły przygotowane do mniejszej mocy).
Raptor 110 - 7 KW mocy

barylla16
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: barylla16 » wt 07 lip, 2009

Bo ja mam automat ze wstecznym i to jak bym wymienił tłoka i głowice by mógł przestać jeździć po jakimś czasie??? Mam 14 lat i koło 70 kg i zmieniłem przednią zębatke na mniejszą (daje trochę mocy) ale jeszcze trochę mógł by być mocniejszy;/ (aby wyjechał ze mną pod górę taką większą to jakieś 2 metry trzeba sie rozpędzić żebym wyjechał :D ) A może wiesz jeszcze jak dodać mu mocy ? Dzięki za odpowiedź i prosił bym o kolejną:)


http://moto.allegro.pl/item677555040_qu ... warto.html taki mam na kołach 16.8-[7] AUTOMAT+WSTECZNY[/b]

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » śr 08 lip, 2009

Zmień tylną zebatke na wieksza:)

i to nie dodaje mocy tylko zmienia charakterysyke jazdy :)
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

barylla16
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: barylla16 » śr 08 lip, 2009

tylko jak założę tylnią większą to będzie praktycznie ziemi dotykać:D:D ale dzięki:) :)

barylla16
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: barylla16 » wt 14 lip, 2009

Ruszko napisał...
Zmień tylną zebatke na wieksza:)

i to nie dodaje mocy tylko zmienia charakterysyke jazdy :)

A wiesz może gdzie znajdę taką zebatke 42 zęby ???
Ostatnio zmieniony wt 14 lip, 2009 przez barylla16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » wt 14 lip, 2009

Gdzie? Allegro.pl itd...
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Cotek
Posty: 4
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Cotek » ndz 19 lip, 2009

Zwiększyć moc możesz na różne sposoby. Twój quad ma dość dużo miejsca pod ramą gdzie ma silnik, więc możesz nawet włożyć mocniejszy.
Jeśli nie chcesz zmienić silnika to możesz uzyskać trochę mocy dokładając mu filtr sportowy (stożkowy). Jeśli pracuje na wysokich obrotach to będzie to dobre rozwiązanie.

Zmiana zębatek da Ci tylko inne przełożenie. Może quad będzie wyjeżdżał pod górę i szybciej startował ale ucierpi na tym prędkość maksymalna. (albo na odwrót, zależy co zastosujesz).

Bezpośrednio zwiększysz moc silnika tylko przez wymianę na większy. Albo cały silnik albo głowicę i cylinder np. na 150 ccm. (wtedy skrzynia i inne podzespoły nie będą aż tak przeciążone jak np. przy 200 ccm)

Pozdrawiam.
Raptor 110 - 7 KW mocy

barylla16
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: barylla16 » ndz 02 sie, 2009

A wiesz może w jakiej cenie jest taka głowica i gdzie ja mogę znaleźć ,zamówic ???? i czy będzie pasowała?;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”