akumulator

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
fistach
Posty: 5
Rejestracja: ndz 08 cze, 2008
Lokalizacja: Żychlin/Łódzkie
Kontakt:

akumulator

Post autor: fistach » pn 30 cze, 2008

Witam. Mam pytanie czy do quada 110cc chińczyka który ma akumulator 4A mogę założyć 7A i czy nie popsuje sie elektryka.
-_-_-_-FISTACH-_-_-_-

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » pn 07 lip, 2008

elektryka sie nie popsuje, jesli sie zmiesci to mozesz wsadzac ale musisz sie liczyc z tym ze bedzie niedoładowany a co za tym idzie, szybko sie wykończy, mozesz zwiekszyć akumulatorek ale nieznacznie

piFutaba
Posty: 28
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piFutaba » pt 11 lip, 2008

Witam,
Dlaczego sądzisz że będzie nie doładowany?
Chyba że bilans energetyczny układu jest ujemny, ale to oznacza że został źle zaprojektowany, lub uszkodzony jest alternetor (lub prądnica).

Pozdrawiam
PI

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » pn 14 lip, 2008

Ja napisałem to co słyszałem tylko bo sam si ena tym nie znam za dobrze. W zasadzie to jak kombinujesz to prawda, sam myslalem o większym ale takie coś mi podpowiedział...chyba Shelton...nie pamiętam

piFutaba
Posty: 28
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piFutaba » pn 14 lip, 2008

Witam,
Producenci wkładają zawsze akumulator "niezbędne minimum", ponieważ wiąże się to z ceną, jak również założeniem że w jakimś czasie akumulator zostanie naładowany, zawsze możesz dać większy akumulator, pod warunkiem że układ elektryczny jest sprawny, natomiast będzie trochę dłuższy czas ładowania i tyle, natomiast nie jest możliwe żeby nie był doładowany.

Pozdrawiam
PI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”