Łańcuch spada POMOCY!!!

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
miXon
Posty: 14
Rejestracja: śr 23 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Łańcuch spada POMOCY!!!

Post autor: miXon » śr 23 sty, 2008

Chciałbym zapytać się was jaki można opracować patent na NIEspadanie łańcucha! Mam quada 200cc niestety chiński bo nie miałem wiecej hajsu ale i tak jeździ lux:P. Mam ośkę i nieraz łańcuch lubi spaść jak nie jest dobrz naciągnięty.słyszałem coś o "napinaczach łańcucha" ale nie mogę tego nigdzie znaleźć jeśli wiecie gdzie mogę takie coś kupić albo jak takie coś ewentualnie zrobić to bardzo prosiłbym o pomoc! z góry dzieki:D!!!
(nie)Tylko 4 koła:D:D:D

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: mesel » śr 23 sty, 2008

Najpierw się ładnie przywitaj w dziale "NA LUZIE" potem użyj opcji szukaj bo ten temat już był kilkakrotnie podnoszony na forum.

Pozdrawiam

miXon
Posty: 14
Rejestracja: śr 23 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: miXon » śr 23 sty, 2008

Dzięki za info mesel! chodzi mi o ten dział na luzie dopiero co się zarejestrowałem i jeszce nie ogarnąłem tutejszych zasad:P szukałem właśnie przed napisaniem tematu o tych napinaczach na forum ale nie mogłem nic znaleźć. Jeśli mogę to prosiłbym o jakiś link. Dzieki!
(nie)Tylko 4 koła:D:D:D

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: mesel » śr 23 sty, 2008

Zwracam honor bo rzeczywiście poszperałem i nie znalazłem dokładnych informacji jak zrobić napinacz.

Piszesz , że się często luzuje więc moja propozycja jest taka:
- zacznij od wymiany śrub i nakrętek na porządne ,
- jeżeli to nie pomoże to zmień łańcuch na firmowy
- następnie poszukaj zębatek
- a na końcu bierz się za przeróbki

miXon
Posty: 14
Rejestracja: śr 23 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: miXon » czw 24 sty, 2008

chodzi o to że nie to że się luzuje ale po prostu wiem że będzie trzeba go co jakis tam czas podciągać a jakbym miał taki napianacz to mógłbym robić to rzadziej. chciałem się dowiedzieć jak wygląda taki napianacz bo mógłbym zrobić go sobie sam:D
(nie)Tylko 4 koła:D:D:D

miXon
Posty: 14
Rejestracja: śr 23 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: miXon » ndz 27 sty, 2008

to wie ktoś jak to jest zrobione??
(nie)Tylko 4 koła:D:D:D

Awatar użytkownika
Romano
Posty: 8
Rejestracja: wt 09 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Romano » wt 29 sty, 2008

witam.


musisz mieć kolego jakiś napinacz, chyba że to chiński wynalazek to może byc na stałe :shock: ..skróć sobie łańcuch o jedno "oko" :twisted: ..

Moja rada sprzedaj te chiny i kup japońca :wink:

Awatar użytkownika
Masyl
Posty: 9
Rejestracja: sob 09 lut, 2008
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Masyl » wt 25 mar, 2008

Jak może urwałeś napinacz od łańcucha to kolego weź sobie napinacz do siatki ogrodowej ja taki mam bo też mam chinola 110cmm ale radze Ci weź sobie popraw spawy na wahaczu z tyłu bo możesz mieć problemy i to WIELKIE !!!

miXon
Posty: 14
Rejestracja: śr 23 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: miXon » wt 25 mar, 2008

ja moge napinać łańcuch spokojnie śrubami ale chodzi mi o to że nawet jak go napne i jakies 10h jazdy łącznie i znowy musze napinać a tak to bym zapomniał o tym na dłużej,... hehe po prostu chce taki dodatkowy napinacz zebym sie srubami nie musiał bawić!!
(nie)Tylko 4 koła:D:D:D

szoter1
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 mar, 2008
Lokalizacja: Koło

Post autor: szoter1 » czw 27 mar, 2008

przerabia łem juz ten temat ja zrobiłem tak napinacz masz wystarczy zmienic nakretki bo one sa dziadoskie i łańcuch na jakis wzmacniany poprostu te chińskie łańcuchy sa tak miękkie ze się wyciągają możesz go napinac do usranej smierci możesz tez go skracac ale to nic nie da bo wkońcu pęknie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”