quad z Chin-jak zarejestrowac, jak uzyskac karte pojazdu

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
mayeraneq

quad z Chin-jak zarejestrowac, jak uzyskac karte pojazdu

Post autor: mayeraneq » czw 14 lut, 2008

witam. znajomy kupil quada produkcji chinskiej. sprowadzil go z Niemiec jako zupelnie nowy (zapewne importowany kontnerem z ChRL). dostal do niego papiery - fakture, certyfikat, umowe kupna przez firme niemiecka quada z Chin oraz specyfikacje techniczna pojazdu.
czy z takimi dokumentami mozna smialo isc zarejestrowac pojazd?
Co jeszcze jest potrzebne do rejestracji quada?
Nadmieniam, iz pojemnosc silnika tego pojazdu wynosi 250cm3, posiada kierunkowskazy, swiatla stopu, postojowe, krotkie, dlugie itp.

Jak uyskac karte pojazdu do takiego quada?

Nazwa quada: SHINERAY.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KOLANO
Posty: 6
Rejestracja: śr 05 mar, 2008
Lokalizacja: Złotów

shineray

Post autor: KOLANO » śr 05 mar, 2008

witam. mam również shineraya sprowadzonego z niemiec i juz go zarejestrowałem;) także idzie napewno...w urzedzie skarbowym opłacić cło wiec pit 24 bodajrze o przywiezieniu srodka transportu z kraju UE..tłumaczenie faktury vat tej z niemiec i certyfikatu z angielskiego na polski przez tłumaczy przysiegłych..i wtedy do wydziału komunikacji:):) przeglad zapłacic za tablice podpisy i gotowe:) [shadow=olive][/shadow][shadow=red][/shadow][shadow=red][/shadow][shadow=red][/shadow][glow=violet][/glow]
żyć nie umierać.troche pracy w chińczyku i do przodu też idzie:)

silverb6
Posty: 67
Rejestracja: wt 02 paź, 2007

Post autor: silverb6 » wt 15 kwie, 2008

Cło to chyba w Urzędzie Celnym ????

Awatar użytkownika
KOLANO
Posty: 6
Rejestracja: śr 05 mar, 2008
Lokalizacja: Złotów

Post autor: KOLANO » pt 26 wrz, 2008

najlepiej to jakbys zmienił na umowie sobie cenę zakupu:) ja zmieniłem z 1.900 euro na 188 eu ..cena nie przekraczała 1000 zł wiec nie musiałem nic wurzedzie płacic;) taki mały myk:) były małe problemy bo patrzyli w necie ile takie stoja ..no ale scieme walnałem ze rozwalony dlatego tak mało.. umowe miałem wiec luz:) niby ma przyjsc w ciagu 5 lat jakis papier i bede musiał podniesc wartosć pojazdu do ceny rynkowej ale do rego czasu sie pewnie rozsypie hehe takze git:) pozdro
żyć nie umierać.troche pracy w chińczyku i do przodu też idzie:)

Awatar użytkownika
UFI
Posty: 1
Rejestracja: sob 08 lis, 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: UFI » pn 24 lis, 2008

Kolego KOLANO, lepiej nie opisuj myków jakie robisz , Urząd Skarbowy tez czyta to forum i różnie potem może być :)))

scooter1979
Posty: 9
Rejestracja: ndz 08 lut, 2009
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: scooter1979 » pn 09 lut, 2009

Witajcie

Mam spore doświadczenie w rejestracji chińskich pojazdów, m.in quadów. Postaram się wymienić najważniejsze rzeczy, abyście mogli uniknąć trudności, a że żyjemy w Polsce, takowe na pewno będą. Bardzo ważna rzecz, to aby dany model, dokładnie numer homologacji był zgłoszony do Ministerstwa, więc przed zakupem warto zerknąć w wyciąg z homologacji, pierwsza strona EC type approval number: ............................. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Komunikacji i zapytać, jeśli jeden Urząd potwierdzi o istniejącym zgłoszeniu, to jeszcze wcale nie znaczy, że WK w innym mieście, będzie go posiadał. Jeśli usłyszymy, że takie zgłoszenie nie istnieje, to albo dostaniemy dowód czasowy i w tym czasie musimy donieść wypis z homologacji (od importera) lub w gorszym wypadku nie załatwimy nic. Jest jedno wyjście z tej sytuacji, ale musimy mieć dokument od importera, że sprowadził tylko jeden taki pojazd i wtedy z takim dokumentem i tłumaczonym wyciągiem z homologacji, odwiedzamy stację kontroli technicznej w celu zrobienia przeglądu zerowego. Przegląd zerowy umożliwi nam rejestrację quada, który nie widnieje w systemie WK. Druga ważna rzecz - karta pojazdu, musimy ją dostać od importera, a często takowej nie dają. W 2008 r niektóre WK mogły jeszcze ją same zamawiać i nie było problemu, ale podobno od 01.01.2009, kartę pojazdu może dostarczyć jedynie rejestrujący. Opisuję przypadek rejestracji nowego quada z homologacją europejską, jeśli quad był już wcześniej rejestrowany lub ma polską homologację, nie będzie problemów. Niektóre WK wymagają jeszcze oświadczenia od importera, że jest importerem i kopii dokumentów firmy, przeważnie ewidencja. Zdarza się czasami, że chcą oryginalnej faktury zakupu importera (totalna bzdura), kopii SAD-u, a nawet umowy dealerskiej, a nawet dokumentów o których nikt nigdy nie słyszał, ponieważ nie istnieją. Więc do rejestracji zabieramy fakturę zakupu quada, na której musi być nazwa, model (zgodne z homologacją), numer VIN, rok produkcji, numer, data i miejsce odprawy celnej, homologacja i tłumaczenie homologacji, karta pojazdu. Często spotykałem się, że jednym mieście nie chcieli rejestrować, a w innym rejestrowali bez problemu.

Pozdro
scooter

Hubert0604
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 maja, 2023
Quad:: Bashan lyda200
Imię: Hubert

Re: quad z Chin-jak zarejestrowac, jak uzyskac karte pojazdu

Post autor: Hubert0604 » ndz 28 maja, 2023

A może mi ktoś pomoże mam nr VIN i nr homologacji w quadzie nigdy nie rejestrowany poprzedni właściciel nie miał takiej potrzeby a zapytałem go o papiery to zagubione jest jakaś możliwość go zarejestrowac

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”