GPS na quada

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » śr 02 sty, 2008

to taka troche bardziej wypasiona 60ka i...pływa. Ekran taki sam jak 60ka.

Awatar użytkownika
Strugal
Posty: 1037
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post autor: Strugal » śr 02 sty, 2008

opcjie te same ??
[size=75]Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada.Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.[/size]

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » śr 02 sty, 2008

byłes na stronie Garmina?
Masz tam porównywarkę.

Awatar użytkownika
Strugal
Posty: 1037
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post autor: Strugal » śr 02 sty, 2008

hmm nie byłem garmin.pl
[size=75]Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada.Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.[/size]

Awatar użytkownika
Adamiak Jarosła
Posty: 148
Rejestracja: pn 29 sty, 2007
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Post autor: Adamiak Jarosła » czw 03 sty, 2008

ROMULUS używa 76 csx i sobie chwali. Ważne jest to że pływa, różnie bywa jak sie ostro jeździ. SEBA 78 utopił 60 bo się jakoś wyhaczyła z uchwytu. Jednak 276+antenka zewnętrzna to zestaw optymalny na quada. Tak jak pisze 2CAN duży i ciężki ale ekran jest tez duży,a że ciężki- ile niepotrzebnych gratów niekiedy wozimy w torbach i skrzynkach? A GPS używa się ciągle. Trzeba tylko kupić dobry uchwyt chociaż w oryginalnym też się dobrze trzyma.

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » czw 03 sty, 2008

Problem z uchwytem morskim polega na jego sztywnym mocowaniu. Uwazam, ze dobrym pomyslem jest stosowanie dosc elastycznego pałąka typu RAM MOUNTS, bo wtedy w razie uderzenia czy wywrotki, calosc sie ugina a nie łamie. Ja stosuję kobinacje Touratecha z przegubem RAM i uwazam to za rozwiazanie optymalne.

klakar
Posty: 25
Rejestracja: pn 01 paź, 2007

Post autor: klakar » czw 03 sty, 2008

PANOWIE a co sądzicie o Garmin 278 ???

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » czw 03 sty, 2008

super, ale spójrz na cenę. Dlatego uzywa sie 276C bo jest najtańszy z całej grupy.
278 obsluguje POI LOADERA uzywanego np do wgrywania listy fotoradarów z plików CSV.

klakar
Posty: 25
Rejestracja: pn 01 paź, 2007

Post autor: klakar » czw 03 sty, 2008

Cena w polsce jest ""kosmiczna"", ale mogę ją miec z LONDYNU za ok. 2,5-tysia. Tylko ciekawe jak z polskim meni i mapami??? MaciekP a pisząc "super" to co masz na myśli? Myślę o (quad+278)

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » pt 04 sty, 2008

jest sporo w internecie. Polecam forum www.garniak.pl oraz forum garmina i watek o 278:
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=278
"w pakiecie 278 są oba uchwyty (samochodowy i morski) jaki i kabel zasilający z głośnikiem...
CNE jest preinstalowany a na DVD dodany żeby można było go używać w PC... "
MrHW napisał:
Buaaa, to se porównałem

I dobrze, bo to jedyne znane mi miejsce, gdzie takie porównanie istnieje
MrHW napisał:

na chłopski rozum (bo nawet na infolini nie potrafili podać różnic)
1. CNE w nowszej wersjii


Tak CNE jest w najnowszej wersji, ale to nie jest różnica, do 276C można również kupić CNE9. To, co różni te dwa GPSy to, to że 278 ma CNE we własnej pamięci wewnętrznej, 276C nie ma pamięci wewnętrznej i do przechowywania map potrzebuje drogich kart Garmina.
MrHW napisał:

2. Mapa bazowa Europy ? (276 ma świat)


IMO mapa bazowa jest ta sama.
MrHW napisał:

4. Obsługa nowszych map morskich


Tak. Ważne dla żeglarzy morskich.
MrHW napisał:

5. W zestawie uchwyt samochodowy (ten grawitacyjny)


W zestawie uchwyt morski i samochodowy w 2 wersjach, do naklejenia na desce rozdzielczej, oraz z poduszką i oczywiście kabel zasilający z głośnikiem.
MrHW napisał:

6. Obsługa POI (POI loader?)

I właśnie mam pytanie do POI. Czy 276 nie obsługuje POI, da się je ładować POI Loaderem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”