Suzuki LT-A500 Vinson - Niepoprawna praca silnika po remoncie

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
ODPOWIEDZ
klapy4
Posty: 2
Rejestracja: śr 12 kwie, 2023
Imię: Kuba

Suzuki LT-A500 Vinson - Niepoprawna praca silnika po remoncie

Post autor: klapy4 » śr 12 kwie, 2023

Cześć wszystkim. W ostatnim czasie podjąłem się remontu silnika w czyimś Suzuki LT-A 500 Vinson. Generalnie Zatarł się wał korbowy z powodu braku oleju w silniku (bez wnikania w szczegóły). Od razu mówię że nie jestem jakimś tam strasznym fachowcem. Wał oddałem do regeneracji, powymieniałem łożyska w silniku na nowe. Gładź cylindra i tłok były OK i głowicy też nie widać żeby coś było. Poskładałem silnik, pięknie odpalił od strzała jednak są problemy z jego stabilną pracą. Silnik "strzela z gaźnika", i wygląda to tak jakby silnik na chwilę się blokował. Z wydechu przy spuszczaniu gazu też strzela, ma problem z wchodzeniem na obroty, dławi się. Na ssaniu ładnie pracuje na lekkim gazie też. Jak ma za niskie obroty to przy tym całym strzale gaśnie. Sprawdzałem jeszcze raz rozrząd czy jest dobrze ustawiony - inaczej nie będzie. Zapłon jest nie przestawialny chociaż i tak próbowałem go przestawić rozpiłowując fasolki impulsatora przy magnecie ale w sumie jakbym go nie ustawił to specjalnie nic się nie zmienia. Sprawdzałem ciśnienie sprężania i wyszło mi 6,8 bara (wg. serwisówki ma być 8bar) ale takim przyrządem co się go wciska na gumowej uszczelce w gniazdo świecy a że oczywiście rama przeszkadza we wciśnięciu go to był włożony nierówno więc zakładam że gdyby był włożony tak jak ma być to ciśnienie było by OK. Tłok jest założony prawidłowo - punktem do przodu, pierścienie tak jak na schemacie chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Luz zaworowy oczywiście robiony. W tej chwili zdemontowałem ponownie głowicę by się jej lepiej przyjrzeć. Zalałem zawory ropą i zostawiłem na kilka godzin i zaczęły przepuszczać ale myślę że to nie może mieć aż takiego wpływu.
Poniżej zamieszczam filmik pokazujący pracę silnika po remoncie.
https://drive.google.com/file/d/1nwxCSk ... sp=sharing

Wymieniłem jeszcze impulsator no i założyłem głowicę po planowaniu oraz frezowaniu zaworów i gniazd i dalej nic. Po niżej zamieszczam link do filmiku z pracy quada po remoncie głowicy.
https://drive.google.com/file/d/1B0wLlw ... share_link

Od razu mówię że gaźnika podczas remontu nie ruszałem bo nie było z nim żadnych problemów jednak przez to jak silnik pracuje zrobiłem mu jakieś tam czyszczenie ale to nic nie zmieniło. Myślę jeszcze o wymianie cewki. Może ma ktoś jakiś pomysł co to może być albo miał podobnie i jakoś rozwiązał ten problem? Przecież to musi być jakaś głupota.

klapy4
Posty: 2
Rejestracja: śr 12 kwie, 2023
Imię: Kuba

Re: Suzuki LT-A500 Vinson - Niepoprawna praca silnika po remoncie

Post autor: klapy4 » czw 04 maja, 2023

Po wielu tygodniach walki wreszcie sobie poradziłem. Przy kręceniu rozrusznikiem z odpiętym kablem od świecy zauważyłem że bardzo mocno dmucha mi powietrze w gaźnik czyli zawory ssące nie są zamknięte wtedy kiedy zamknięte być powinny. Metodą prób i błędów zacząłem ustawiać rozrząd i tak przyśpieszyłem wałek rozrządu o 2 zęby w stosunku do ustawienia serwisowego i silnik zaczął śmigać. Wniosek z tego taki że skoro ustawienie serwisowe rozrządu się nie sprawdza tzn. że chyba wał po regeneracji jest "przestawiony".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”