Quad 110 nie odpala ze startera

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
DWCR
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: atv 110

Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: DWCR » pn 18 lip, 2011

Witam
Jestem tu nowy i opiszę swój problem.
Zaczęło się chyba nawet w tamtym sezonie gdy przy wciśnięciu startera tak nawet jednego razu nie mógł zakręcić bo jakby przerywało połączenie. Dopiero za którymś razem kręcił normalnie rozrusznik. W tym sezonie już gorzej ponieważ raz kręcił a raz nie(nie było reakcji, trzeba było wciskać ze 30 razy starter i dopiero załapał). Ostatecznie teraz totalny brak reakcji na wciśnięcie startera, posprawdzałem wydaje mi się wszystkie kable pod kątem przerwania i miernikiem napięcia to nie dochodzi prąd do przekaźnika tymi cienkimi kablami. Wcześniej wymieniłem przekaźnik ale to nie pomogło. Przy styknięciu ze sobą kabla od aku i rozrusznika odpala normalnie.

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: Marines » pn 18 lip, 2011

Zapewne uszkodzony przycisk. Innej możliwości nie widzę. Jeśli sprawdziłeś masę przy aku i przy ramie to chyba pozostał tylko guzik
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

DWCR
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: atv 110

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: DWCR » wt 19 lip, 2011

Przycisk już rozbierałem i tam wszystko sprawdzałem ale nic z tego. Może pomoże informacja, że kiedyś wyłączało się quada tym czerwonym przełącznikiem a teraZ da się tylko stacyjką. A jak sprawdzić tą masę i co to pokaże?

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: Marines » wt 19 lip, 2011

Sprawdź czy jest dokręcona do akumulatora i czy przy ramie jest w miarę czysto (nie zaśniedziałe)
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

DWCR
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: atv 110

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: DWCR » czw 21 lip, 2011

Dzisiaj rozebrałem wszystkie izolacje i sprawdzałem kable ale brak naderwań ani spalonych. Zmierzyłem napięcie między tymi kolorowymi kabelkami cienkimi co dochodzą do przekaźnika(brat w tym czasie robił tak jakby chciał zapalić) i były tam skoki napięcia: raz 0V a po chwili 3V później 1,5V i potem znowu 0V. Co to może być?

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: Marines » czw 21 lip, 2011

Walnij na krótko od akumulatora + na rozrusznik. Jak nie ruszy rozruch od razu to coś z nim. Dalej - zewrzyj kable przy przekaźniku (po prostu omiń przekaźnik i zobacz reakcje). Sprawdź przycisk, po prostu zewrzyj kable w drodze do przycisku odpalania.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

DWCR
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: atv 110

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: DWCR » czw 21 lip, 2011

Pierwsze dwa punkty odpadają bo już tak robiłem, napisałem to w pierwszym poście. Zobaczę to z przyciskiem ale to jutro bo dzisiaj spaliłem bezpiecznik i muszę nowy kupić.

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: Marines » czw 21 lip, 2011

To masz uszkodzony przycisk, albo gdzieś na kablu do stycznika. Innej możliwości nie ma.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

DWCR
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: atv 110

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: DWCR » pt 22 lip, 2011

Po dzisiejszej zabawiie z kablami próbowałem ominąć przyciski i złączyłem kable bezpośrednio ze sobą. Niestety nic nie pomogło ale zmierzyłem miernikiem i w tych kablach przy przełączniku prąd jest, przy guziku już nie.
EDIT: Panowie jest duży postęp. To co napisałem na górze to pomyliłem się bo to w przełączniku prądu nie było. Teraz poruszyłem kabel od przełącznika i złączyłem kable od guzika i o dziwo kręci. Nie wiem co teraz bo quad zachowuje się jakby przełącznik był cały czas włączony pomimo rozłączonych kabli(czarno biały z masą) no i po połączeniu kabli od guzika kręci. Dziwne to wszystko.
Problem rozwiązany bo już wszystko działa a tylko pociągnąłem za kabel od przełącznika. Nie wiem jak się naprawiło ale dobre i to.
Teraz coś z innej beczki. Po zmierzeniu napięcia na akumulatorze podczas odpalania napięcie spadało nawet poniżej 5V To właśnie dlatego była taka sytuacja opisana na początku pierwszego postu. Przekaźnik rozrusznika dostawał co chwilę różne napięcia i dlatego zamykał obwód i otwierał. To jest powód że po wciśnięciu guzika nie kręcił cały czas. To co akumulator do wyrzucenia czy może jest to spowodowane, że ładuje go tylko 30min na najniższym ładowaniu przez prostownik samochodowy? Jak stoi tylko akumulator to ma napięcie cały czas 12,5V.

Ostatecznie guzik był zepsuty.

lucja01
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 paź, 2021
Quad:: Magnum 250cm
Imię: Andrzej

Re: Quad 110 nie odpala ze startera

Post autor: lucja01 » pn 11 paź, 2021

Z moim Quadem jest podobnie ma dopiero 6 miesięcy jak jest zimny odpali od razu jak pojeżdżę jest brak kontaktu przy odpalaniu na guziku przy ponownym odpaleniu całkowity brak reakcji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”