Jakiej marki quad do 6000 ?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
ziele_37
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 lip, 2021
Imię: Krzysztof

Jakiej marki quad do 6000 ?

Post autor: ziele_37 » sob 17 lip, 2021

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie quad.
W sierpniu wracam do Polski na 4 tygodnie urlopu i myślę że może być to dobry moment na zakup swojego pierwszego quada.
Nie miałem nigdy do czyszczenia z quadami dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc z wyborem.

Quada chcę użytkować tylko w celach rekreacyjnych.
Co najważniejsze musi być z homologacją ponieważ muszę przejechać około 2-3 kilometry zanim dojadę to terenów gdzie będę chciał docelowo jeździć.
Mam też tam z kobietą działkę i fajnie by było dojeżdżać na nią we dwójkę quadem żeby nie męczyć się samochodem ( 2-3 kilometry asfalt , około 5 kilometrów to las i drogi bez asfaltu ). Nasza waga razem to coś pomiędzy 120 a 130 kilogramów. To jednak sporadycznie, raz w tygodniu, częściej będę jeździł sam.
Ze względu że nigdy quadem nie jeździłem myślę że powinien być to automat, pewnie będzie mi łatwiej na początku.

Chociaż praktyki nie mam żadnej, od miesiąca przeglądam różne fora i zdążyłem już wywnioskować że nie ma co rozglądać się za chińszczyzną ( chociaż sąsiad miał półtora roku Bashana i bardzo mi polecał ).
W tym momencie myślę o jakimś Kymco o pojemności 250 CC ( myślę że pojemność 250 będzie na początek odpowiednia ).
Jestem na etapie przeglądania OLX, przy budżecie 6000 widzę że może być ciężko ale może przy dofinansowaniu do 7000 coś bym już znalazł.
Jestem z centralnej Polski, okolice Łodzi , także wycieczka po quada z przyczepką w jakimkolwiek kierunku nie będzie problemem.

Myślę że to tyle na początek. Jeszcze raz chcę podkreślić że quad ma służyć tylko do maksymalnie kilkukilometrowych wycieczek.

Liczę na pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”