QUAD na pochyłą działkę niecały 1 hektar

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
romik76
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 mar, 2021
Imię: Roman

QUAD na pochyłą działkę niecały 1 hektar

Post autor: romik76 » ndz 14 mar, 2021

Cześć,
Potrzebuję porady jaki quad wybrać aby dobrze służył mi na dużej działce (nieznacznie pochyła). Obecnie jestem na etapie budowy i mam do dyspozycji traktor, natomiast jak teren będzie już w miarę wyrównany to do ostatniego etapu chciałbym wykorzystać quada ponieważ traktor jest sprzętem za ciężkim. Szukam czegoś co będzie w stanie pociągnąć przyczepkę z około 200 kg ziemi (5-6 taczek) podczas ostatecznego wyrównywania terenu i robienia obejścia. Docelowo do przewożenia lekkich rzeczy. Istotne też jest to aby jadąc po gotowym ogrodzie/trawie opony nie rwały trawnika. Czy pojemność 250-300 będzie wystarczająca do takiego zadania? Budżet - najlepiej do 10 tyś. Homologacja.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: QUAD na pochyłą działkę niecały 1 hektar

Post autor: Robsson » pn 15 mar, 2021

Generalnie taką masę przyczepki pociągnie CI każdy quad 4x4 pow 300cm. 200kg plus p-pka to nie jest problem bardziej masa quada , podłoże, opony i z tego wynikająca trakcja.
Ale żeby nie rwał Ci trawnika na zakrętach to oprócz mało agresywnych opon musi mieć rozpinany tylny dyfer, czyli z blokowanym mechanizmem różnicwym a nie na sztywno jak zdecydowana większość quadów. To bardzo mocno ograniczy CI wybór.
Stare Polarisy miały coś takiego - nazywała się ta opcja TURF, i słyszałem tez ze cf moto chyba 820 w homologacji Euro4/L7e miało tez rozpinany tylny dyfer. Całkiem niedawno takie coś było ze 2/3 lata temu. Nie wiem jakie jeszcze świeże quady to mają u nas....
Wszystkie quady na sztywnej osi z tyłu na zakrętach będą rwać trawnik.
V2.....sound of madness :twisted:

romik76
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 mar, 2021
Imię: Roman

Re: QUAD na pochyłą działkę niecały 1 hektar

Post autor: romik76 » pn 15 mar, 2021

Dziękuję za fachową odpowiedź.
Czego szukać?
Nowy Chińczyk? Czy coś używanego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”