Quad Gaznik

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Mayke
Posty: 7
Rejestracja: sob 12 cze, 2010
Quad:: Hummer
Imię: Michał

Quad Gaznik

Post autor: Mayke » pt 13 sie, 2010

Witam. Mam taki problem gdzieś kiedyś na google.pl wyczytałem ze jak świeca w quadzie jest okopcona to jest to wina złej mieszanki paliwowo-powietrznej ja takową okopconą świecę właśnie mam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić ten gażnik w quadzie 250cc. Dodam że mam jedną śrubkę od obrotów po prawej stronie gażnika i mam jeszcze jedną śrubkę od dołu gażnika . Proszę o wytłumaczenie jak wyregulować ten gażnik.

dzidzius35

Re: Quad Gaznik

Post autor: dzidzius35 » ndz 15 sie, 2010

Ta śrubka z boku to pewnie regulacja wolnych obrotów,a ta z dołu to regulacja składu mieszanki.Jeśli tak jest jak myśle to powinno to wyglądać tak-śrubke od regulacji mieszanki wykręcasz ok 1,5obrotu od punktu całkowitego wkręcenia,palisz gada,odkręcasz powoli dalej tą śrubke do momentu gdzie silnik chodzi najlepiej tj równo i z dość wysokimi obrotami,teraz wkręcasz śrube od regulacji obrotów do momentu spadku wolnych obrotów do odpowiedniego poziomu(około 1300 obr/m motor 500cm).Teraz znowu odkręcasz śrubke regulacji mieszanki do momentu maksymalnie wysokich i PŁYNNYCH obrotów i znowu śrubke regulacji wolnych obrotów wkręcasz tak jak poprzednio.I tak kilka razy,aż dojdziesz do momentu że silnik pracuje najlepiej.Ogólnie dobrze wyregulowany skład mieszanki skutkuje kolorem świecy kawa z mlekiem i brakiem strzelania w gażnik przy gwałtownym spuszczeniu z gazu(to akurat jest objaw zbyt ubogiej mieszanki tj za mało paliwa,za dużo powietrza).Pozatym przyczyną okopconej swiecy może być-żle ustawiony punkt zapłonu,złe luzy zaworowe(czterosów) i najgorsze-agonia pierścienia olejowego(zgarniającego) na tłoku.Powodzenia.

Quad 200
Posty: 3
Rejestracja: sob 30 sty, 2021
Quad:: 200

Re: Quad Gaznik

Post autor: Quad 200 » sob 30 sty, 2021

Paliwo jest w zbiorniczku gaźnika a nie chce zapalić?

Quad 200
Posty: 3
Rejestracja: sob 30 sty, 2021
Quad:: 200

Re: Quad Gaznik

Post autor: Quad 200 » sob 30 sty, 2021

Na początku palił ale paliwo się wylewało przez filtr powietrza rozkręciłem zbiorniczek poruszałem tam skręciłem i już nie zapalił?

Quad 200
Posty: 3
Rejestracja: sob 30 sty, 2021
Quad:: 200

Re: Quad Gaznik

Post autor: Quad 200 » sob 30 sty, 2021

Mogła pujsc ta dusza co paliwo podaje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”