Awaria chłodzenia, wiatrak

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
ODPOWIEDZ
Oliwka
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 maja, 2017
Quad:: Suzuki Leone 500
Imię: Oliwka

Awaria chłodzenia, wiatrak

Post autor: Oliwka » śr 17 maja, 2017

Witam, jestem na forum nowy. Swoją przygodę z ATV rozpocząłem 2msc temu, a Suzuki Leone 500 zakupiłem w tamtym tygodniu. W quadzie cały czas chodzi wiatrak, co powoduje rozładowywanie się akumulatora i jest kłopotliwe. Wymieniłem czujnik temperatury,ale to nic nie dało, na zegarach pokazuje temperaturę prawidłowo. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć,co jest przyczyną i czy ten model posiada przekaźniki lub sterowniki ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Awaria chłodzenia, wiatrak

Post autor: Robson102 » czw 18 maja, 2017

Przekaźnik od wentylatora na pewno jest i podejrzewam, że się skleił.
Robert

Oliwka
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 maja, 2017
Quad:: Suzuki Leone 500
Imię: Oliwka

Re: Awaria chłodzenia, wiatrak

Post autor: Oliwka » czw 18 maja, 2017

Dzisiaj rozwiązałem problem :) Kupując nie zwróciłem uwagi na czujnik odpowiadający za włączenie wiatraka, problem tkwił w tym, że czujnik posiadał tylko wartość włączenia wiatraka przy temp 65 stopni. Rozwiązaniem problemu była wymiana na czujnik o dwóch wartościach 85 - 80 stopni, gdzie czujnik załącza się przy 85 i rozłącza przy 80. Czujnik z jedną wartością tylko załącza wiatrak przy 65, a drugi rozłącza go. Przy tej wersji z jednym oznaczeniem pojazd posiada trzy czujniki. 1 czujnik mały, jednopionwy pokazuje temperaturę na zegarach, 2 dwupinowy włącza wiatrak 3 dwupinowy rozłącza. W serwisie quada sprzedano mi zły czujnik, twierdząc że innych nie mają. Ja dzisiaj wybrałem się do małego sklepu motoryzacyjnego i znalazłem katalog książkowy, gdzie znalazłem po wymiarach i wartościach. Do quada pasuje włącznik wentylatora od Mitsubishi colt mk1 1.5, 1.6, 1.8 1.850.173, pasuje też od Toyoty Camry 1, Hondy Civic z 1993r przy 1.8 i Isuzu 1.7d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”