problem z akctuatorem

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kawasaki
ODPOWIEDZ
gta175
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Quad:: kvf 650

problem z akctuatorem

Post autor: gta175 » pt 20 wrz, 2013

Witam jeste posiadaczem KVF 650.
Mam poważny problem. Wymieniałem uszczelniacze w dyfrze przód. Odłączyłem mechanizm do przerzucania napedu 2WD 4WD. Rozebrałem go na części gdyż wymagał reanimaci. Po podłączeniu mrugają kontrolki na przemian 2WD 4WD. Wcześniej wszystko było ok. Domyśliłem się że pewnie żel ustawiłem potencjometr. Pomóżcie jak go ustawić żeby wszystko działało.Co można z Tym zrobić.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: problem z akctuatorem

Post autor: jarecki13 » pt 20 wrz, 2013

Ściągając tą metalową obudowę okrągłą, masz trzy możliwości założenia jej i tylko jedna jest poprawna, chodzi o ten dekielek z magnesami musisz go poprzestawiać tak aby był w tym samym miejscu jak go rozbierałeś, ewentualnie czyszczenie potencjometra specjalnym preparatem do potencjometrów co da ci kolejne 30 mth jest jeszcze opcja przerobienia go , ale to jest już opisane na innym forum ,musisz tam zajrzeć i poczytać sobie bo to jest dość obszerna lektura z działu kawasaki ;)

gta175
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Quad:: kvf 650

Re: problem z akctuatorem

Post autor: gta175 » sob 21 wrz, 2013

duzo juz wiem. Powiedz mi prosze czy trzeba tez odpowiednio ustawic potencjometr? bo zauwazylem ze w zaleznosci jak go ustawie to kontrolka sie swieci 2WD badz4WD albo na przemian miga 2WD 4WD. mozesz dac swoje namiary jak bym mial pytanie na ten temat? zalezy mi bardzo na czasie a niechce tracic czasu na forum. Odwdziecze sie mozesz byc pewien.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: problem z akctuatorem

Post autor: jarecki13 » ndz 22 wrz, 2013

. Tam masz podane trzy wartości, bierzesz miernik i przykładasz do kostki actuatora do odpowiednich przewodów czarny z czerwonym( 3-15 ohm ) pomarańczowy-niebieski( 3,5-6,5k ohm ) i żółty-niebieski (630-5,300 ohm) tylko jedną można ustawić albo pomarańcz z niebieskim albo żółty z niebieskim już nie pamiętam najlepiej jak podepniesz miernik i zaczniesz kręcić potencjometrem wtedy sam zobaczysz. Ogólnie to jest nie naprawialna rzecz, przewidziana na pewną ilość cykli, ale jeżeli coś źle poskładałeś to może dasz rady tchnąć w niego jeszcze trochę życia.

gta175
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Quad:: kvf 650

Re: problem z akctuatorem

Post autor: gta175 » pn 23 wrz, 2013

Panowie dzieki za pomoc temat pokonany. wszystko dziala jak powinno.

prospekt
Posty: 2
Rejestracja: pn 22 kwie, 2013
Quad:: KVF Brute Force 650

Re: problem z akctuatorem

Post autor: prospekt » pn 21 lis, 2016

Dopadła mnie ta choroba .
Napisz jak sobie poradziłeś w swoim przypadku.

renonn55
Posty: 6
Rejestracja: ndz 20 lis, 2016
Kontakt:

Re: problem z akctuatorem

Post autor: renonn55 » wt 22 lis, 2016

No dokładnie, mi też coś szwankuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”