Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » czw 13 paź, 2016

AAhahahahahahahah znając mnie to coś wymyślę żeby to obejść :)

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

walek1978 pisze:A nie można tych sond całkiem wypierdzielić ????????
Powiem szczerze ze nie bardzo jest jak. Najlepiej przy awarii założyć uniwersalne sondy samochodowe (konieczna przeróbka wtyczek) i w razie czego zakładać tańsze samochodowe.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » czw 13 paź, 2016

Oj tam ciekawe czy te sondy tak się sypią ? pełno na necie filmików gdzie po wodzie latają i wszystkim tak padają te sondy ? jakoś nie bardzo wierzę ? albo ci co topią mają patent ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » czw 13 paź, 2016

Osobiście znam dwa przypadki sond, które umarły.
Jedne te od Jacka a drugi Emila ale Emila quad stał 20 min po bagażnik w wodzie.
DKfan pisze: Wielu użytkowników 500 kupuje X8 z założeniem że będzie to mocniejsze 500, niestety szybko się okazuje że ma gorsze własności terenowe i jest bardziej awaryjne i to użytkowanie X8 bardziej skłania do zmiany marki niż 500.
Powiem tak - gó.wno prawda.

Grzebaliście w Jaśka CF'ce to i problemy z nią były.
Jak chcecie pływać to po kajaku sobie kupcie albo po pontonie.

Sypiała się jego CF bo w kółko stała w wodzie. Wszyscy wiedzą, że ten quad do tego nie służy a Ty i tak w kółko to samo.
Ryscy robią takie cuda na X8 , że Twoje xxc już dawno dwa razy wyzionęłoby ducha.
Jedź i im powiedź, że kupili szrot, który się zaraz popsuje albo już się popsuł i użytkownik tego nie wie.

Lejesz tyle hejtu na tego quada, że już pisać się odechciewa.
Robiłem raptem jednego może dwa. Robiłeś to oczywiście dużo powiedziane.
Kupowaliście używki nie wiadomo od kogo i nie wiadomo jak kto jeździł a później płaczecie, że się sypie. CZEMU MOJA SIĘ NIE PSUŁA ?????????????????????
Bo co, nie topiłem? Nie siedziałem po kierownice w błocie?
TEN QUAD NIE JEST DO PŁYWANIA.
Kup sobie rękawki i idź popływać.

Miałeś X8 czy tylko stał w garażu? Jeździłeś czy tylko się przejechałeś?
Ja miałem, robiłem, serwisowałem i jeździłem. I chyba mniej zainwestowałem w niego kasy przez te 3 lata niż Ty w swojego xxc
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

A powiedz mi znawco mechaniki i zasad konwersacji jakie to zmiany i grzebanie w quadzie psują sondy lambda??
Wiesz po co grzebaliśmy non stop w tym quadzie? Żeby jeździł. Piszesz że był używany, a jakie są te kupowane z drugiej ręki? Nowe inaczej? Jakoś dziwnie większość X8 użytkowanych nie przez ciebie albo twoich znajomych się psują tylko wasze nie....
Taaaak tylko u nas i u Emila padły? Jak chcesz to ci dam niki osób które do mnie pisały z pytaniem jakich użyliśmy sond. Pozostaje kwestia osób które nie wchodzą na forum tylko wymieniają w serwisie.

Hejt? Twoja się nie psuła? Masz problemy z pamięcią czy wymuszasz swoją rację kłamstwem? Nie popsuł ci się przedni most, nie popsuły ci się amory i pewnie kilka innych rzeczy o których nie napisałeś.
Do tego dodam od siebie urywający się tylny wał który notorycznie pojawia się na anglojęzycznych forach. Do tego błąd konstrukcyjny z instalacją chłodnicy oleju przed chłodnicą wody. Problem z tylnym hamulcami itd.
Ja ci mogę wymienić całą litanię łącznie z użytkownikami.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » czw 13 paź, 2016

DKfan pisze:A powiedz mi znawco mechaniki i zasad konwersacji jakie to zmiany i grzebanie w quadzie psują sondy lambda??
Wiesz po co grzebaliśmy non stop w tym quadzie? Żeby jeździł. Piszesz że był używany, a jakie są te kupowane z drugiej ręki? Nowe inaczej? Jakoś dziwnie większość X8 użytkowanych nie przez ciebie albo twoich znajomych się psują tylko wasze nie....
Taaaak tylko u nas i u Emila padły? Jak chcesz to ci dam niki osób które do mnie pisały z pytaniem jakich użyliśmy sond. Pozostaje kwestia osób które nie wchodzą na forum tylko wymieniają w serwisie.

Hejt? Twoja się nie psuła? Masz problemy z pamięcią czy wymuszasz swoją rację kłamstwem? Nie popsuł ci się przedni most, nie popsuły ci się amory i pewnie kilka innych rzeczy o których nie napisałeś.
Do tego dodam od siebie urywający się tylny wał który notorycznie pojawia się na anglojęzycznych forach. Do tego błąd konstrukcyjny z instalacją chłodnicy oleju przed chłodnicą wody. Problem z tylnym hamulcami itd.
Ja ci mogę wymienić całą litanię łącznie z użytkownikami.
Jako użytkownik X8 z 2015 roku odpowiadam:
wszystko działa łącznie z EPS-em. Co prawda luz na EPS-ie był duży ale po wymianie 2 śrub przez pingwina jest jak należy. Nic się nie urwało, sondy dziłają jak trzeba. Ogólnie przyczepić się nie można do niczego (może poza wagą X8-ki).
Większość awarii to katowanie sprzętu i tyle w temacie. Cf-ka do głębokiego brodzenia się nie nadaje.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » czw 13 paź, 2016

no wreszcie jakaś akcja.... :boks:
:D
V2.....sound of madness :twisted:

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: robertmuszka » czw 13 paź, 2016

Wałek, fajna ta ceefka, kolorek naprawde zaje***** i sporo gratów ma na sobie.
Co do awaryjności, to żeczywiście jakos pod Warszawa x8 sie mocno psuje, pod Olsztynem sprawpwała sie dobrze, pod Krakowem też znam jednego, co mocno chwalił ten model.
Łukasz, myśl co chcesz, dla mnie misiek to super maszyna i tyle. Robsson narazie też chyba zadowolony.

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » czw 13 paź, 2016

Co do awarii Cf-ek - zapomniałem napisać że jeszcze czujnik wentylatora pada. U kolegi to samo - X8 z 2014 roku - czujnik padł po około 1kkm tak jak u mnie. Na szczęście koleś to ogarnięty elektryk. Rozebrał nierozbieralny czujnik naprawił i skleił ponownie. 5kkm zrobił i działa. U mnie dopiero 600km od naprawy i tez działa. Fabryczny jest strasznie badziewny. Wymiana na inny bezawaryjny wg. pingwina wiąże się z pociągnięciem nowej (innej) instalacji do czujnika. Opcja naprawy jak ktoś umie - darmowa i skuteczna.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

Robert tu na forum są jakieś podwójne standardy bezawaryjnosci. G700 które ukreci przegub lub oś jest mega awaryjne ale X8 które gubi zęby z mostu jest bezawaryjne i właściciel nigdy nic nie naprawiał. Nie wiem czy ktoś to jeszcze zauważył.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”