SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Awatar użytkownika
krzychsolt
Posty: 57
Rejestracja: sob 29 lis, 2014
Quad:: Lucyfer LS 500
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: krzychsolt » sob 16 lip, 2016

Ja też muszę zrobić kompletny remont przedniego zawiasu, drążki kierownicze kupione, zamiast łożysk igiełkowych i uszczelniaczy w wachaczach będą tuleje z polamidu, sworznie górne akurat są ok, ale dolne już nie i chyba jednak spróbuje te z motomaniaka bo ceny wachacza zabijają. Do tego klocki delta tez kupione, ale mam jeszcze problem z piastą, ponieważ ostatnio podczas jazdy tyrkotało z kola, po zdemontowaniu piasty czuć że nie chodzi płynnie i troche przy siasno, podejrzewam i mam nadzieję że to tylko łożyska. Może ktoś wymieniał ostatnio i zna wymiary to bym odraz zakupił w sklepie z łożyskami??

Awatar użytkownika
krzychsolt
Posty: 57
Rejestracja: sob 29 lis, 2014
Quad:: Lucyfer LS 500
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: krzychsolt » sob 16 lip, 2016

Syki pisze:Mieszkam praktycznie na tej żwirowni. Widzę ją z praktycznie każdego okna swojego domu :) W razie czego zawsze zapraszam. Myjka, grill, basen - wszystko na miejscu. W przyszłości dojdzie jeszcze możliwość polatania po okolicy (i nie mam tu na myśli skoków, tylko loty paralotnią z napędem, o czym kiedyś wspominał Marcin).

Po pierwsze zaje***** jest ta żwirownia, wyszalał bym się tam.

A po drugie nie wkurzajcie mnie z tymi paralotniami bo mnie kobieta zabije.
Zaraz po tym jak Marcin tu wstawił ten filmik wzieło mnie i obejrzałem Wszystkie Twoje filmiki (syki) i po forach buszować jak i z czym się to je :P

Awatar użytkownika
Gorgolesco
Posty: 106
Rejestracja: ndz 15 lut, 2015
Quad:: Kawasaki LS 650
Imię: Michał
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Gorgolesco » sob 16 lip, 2016

krzychsolt pisze:Ja też muszę zrobić kompletny remont przedniego zawiasu, drążki kierownicze kupione, zamiast łożysk igiełkowych i uszczelniaczy w wachaczach będą tuleje z polamidu...
Polecam to rozwiązanie z tulejemi z polamidu, sam tak mam co prawda krótko ale póki co żadnych luzów.
Jeszcze jak masz jakiegoś znajomego tokarza który Ci materiał załatwi i całość zrobi za "flachę" to gitara bo poliamid na allegro dostaniesz w miarę dobrej cenie ale stal nierdzewna (w moim przypadku kainer) nie jest tania a coś twardego i najlepiej nierdzewnego w środek musisz wsadzić ale nawet gdyby to wyjdzie taniej niż KPL. łożysk z uszczelniaczami, itd, zwłaszcza kupiony od dystrybutora części oryginalnych do LS'a :P

bartek66981
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 maja, 2016
Quad:: ls cb500 był, a będzie coś mocniejszego:)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Niegowa

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: bartek66981 » sob 16 lip, 2016

Ja tez muszę porobić trochę przy zawieszeniu, dodatkowo dzisiaj zauważyłem ze kierownica już zaczyna pękać.

możecie mi podać jakie są wymiary tych tulejek poliamidowych do przedniego wahacza?

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » sob 16 lip, 2016

Nie można od tak powiedzieć jaki jest wymiar tulejek, ponieważ kaźda tulejka powinna być robiona indywidualnie z osobna dla kazdej tulejki metalowej tej która bedzie wchodziła w tulejke z poliamidu. Chyba że masz te tulejki nowe ale jeśli są obrdzewiałe a zapewne tak jest to należało by je lekko z toczyć i dopiero pod nie dorobić tulejki z poliamidu tak by powierzchnie które ze soba pracują były jak najrówniejsze
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

bartek66981
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 maja, 2016
Quad:: ls cb500 był, a będzie coś mocniejszego:)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Niegowa

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: bartek66981 » sob 16 lip, 2016

w sumie racja;) stare właśnie są lekko przyrdzewiałe i sam nie wiem czy kombinować z poliamidem czy kupić oryginały i dorobić kalamitki żeby na bieżąco smarować.

a taka kierownica z rozporka nad licznikiem jest gorsza od tej wzmacnianej z accela bez tej rozporki? bo muszę zamówić i nie wiem czy jest sens dopłacać?

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » sob 16 lip, 2016

bartek66981 pisze:w sumie racja;) stare właśnie są lekko przyrdzewiałe i sam nie wiem czy kombinować z poliamidem czy kupić oryginały i dorobić kalamitki żeby na bieżąco smarować.

a taka kierownica z rozporka nad licznikiem jest gorsza od tej wzmacnianej z accela bez tej rozporki? bo muszę zamówić i nie wiem czy jest sens dopłacać?
Róznica miedzy nimi polega na tym że ta bez rozpórki mam zmienną średnice na dole 28mm i z chodzi sie w 22mm na manetkach i dla tego nie mam rozpórki bo jest wystarczajaco mocna by jej nie mieć ja mam własnie taka ale montowałem już te z rozpórką też .;) tylko do tej accela co mam ja musi być dodatkowo uchwyt (przejście) z 22 na 28mm bo inaczej nie przykrecisz kiery do sztycy ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: gateway » ndz 17 lip, 2016

łożyska przód komplet na oba koła:
2x 6202
2x 6004
uszczelniacze na oba koła
2x 28x45x8
2x 20x35x7

Do tego warto zastosować klej do łożysk. W LS-ie w większości quadów łożysko dostaje luzu w piaście. Aby zniwelować ten luz trzeba albo wymienić piastę na nową, albo wkleić łożysko na klej do łożysk. Polecam Loctite.

zagorATV
Posty: 19
Rejestracja: sob 25 paź, 2014
Quad:: xxx
Imię: xxxx

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: zagorATV » ndz 17 lip, 2016

Marcin ATV SWAP Garage pisze:Broń boze nie mam tu jakiejs zawisci do ciebie ale jednak bazujesz na moim pomysle i to tyle nie mozesz tez nic porównać bo nie masz aktualnego swapa cb 500 z pod mojej ręki a zmianą uległo duzo rzeczy od czasów kiedy robiłem twojego quada sporo sie zmieniło i poprawiła sie zdecydowanie jakosć wykonania i pojawiły sie zupełnie nowe rozwiazania nie nie chodzi tu tylko o demontowalny silnik ;) Jak cos robisz a jestes wystawiony na publiczny lincz to starasz sie do tego przyłozyc jak najlepiej dla tego dołozyłem wszelkich starań by nikt mi wiecej juz nic nie zarzucił , ale nie jest to wazne wyraziłem moja opinie na ten temat bo mam takie prawo chyba nie masz mi tego za złe ? mówie co myslę nie jestem fałszywy ;) a gadanie ze ja skrzela przykręciłem blizej czy dale jest bez celowe ja je jako pierwszy w polsce sciagnąłem z tajwanu i zamontowałem wraz z ucietymi plastikami nikt o tym nie słyszał wczesniej i nie widział to tak jak bys powiedział ja mam naklejke w innym kolorze to znaczy ze zrobiłem inaczej ale spoko koniec tematu żyjmy w zgodzie ;) było cb 500 było er6 teraz jest nowy projekt nowa baza i nikt mi nie zarzuci ze powielam czyjeś pomysły a jak chcesz zobaczyć jak to teraz wyglada zapraszam na kawkę ;)

bartek66981
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 maja, 2016
Quad:: ls cb500 był, a będzie coś mocniejszego:)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Niegowa

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: bartek66981 » ndz 17 lip, 2016

dzięki, zamówię chyba ta z rozporka bo nie chce mi się szlifować mocowania, a stara kiera dzisiaj skończyła swój żywot ;) dobrze ze chociaż pozwoliła jeszcze dzisiaj polatać;)
Marcin gdzie dzisiaj śmigaliście? mijaliśmy się gdzieś pod Biskupicami;)

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”