Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: rzeznikczek » pn 30 maja, 2016

sprawdz może to uda się samemu.
https://www.youtube.com/watch?v=ClymaRfRgT4
Jeśli nie to pompka wadliwa albo przewody nie szczęlne.
Metoda powyżej jest skuteczna przy samochodach ale w quadzie pompka robi mały ruch i może nie zadziałać niestety.
Jak nie to rób tak jak wyżej napisałem.
powodzenia :D

Awatar użytkownika
Panther
Posty: 293
Rejestracja: śr 24 wrz, 2008
Quad:: Yamaha Grizzly 660
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: Panther » pn 30 maja, 2016

Cześć, też miałem problem z odpowietrzeniem tylnego hamulca w g660. Jest to prawie tak samo zrobione jak w cfce. Problem polega na tym ze pompa jest zbyt slaba. Pojechalem na serwis motocyklowy i gosciu przez 2 godziny meczyl sie ze sprzetem do odpowietrzenia ukladów pod cisnieniem. Plyn przelatywal ale uklad sie nie odpowietrzal. Okazalo sie ze stara metoda jest najlepsza. Nalezy odpowietrzyc po kolei caly uklad poczawszy od pompy. Robilismy to tak ze palce zatykalismy miejsca w ktore wkreca sie kable. Pare razy przepuszczalismy aby wylecialo powietrze i szybko wkrecalismy srube. I tak element po elemencie. Na koniec okazalo sie plyn jest tak zbabelkowany ze nie bylo hamulca. Ale wystarczylo pare minut i hamulec wrocil do normy. Nalezy uwazac zeby na poczatku za bardzo nie podkrecac linki przy klamce. Ja mialem tak ze nie bylo hamulca i podkrecilem linke. Efekt byl taki wszystko sie ulozylo i zacisnelo mi klocki na tarczy a co za tym idzie zapalil sie zacisk. W pore ogarnalem sprawe i odrazu poluzowalem linke.
Pozdrawiam - Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”