Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » czw 12 maja, 2016

Teraz nowe części bez problemu do mostu dostaniesz. A znając życie to poszło najpierw zabezpieczenie sworznia i w porę jeszcze rozkręciłeś.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » czw 12 maja, 2016

Sworzen darł już obudowę. Później wrzucę fotki
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » pt 13 maja, 2016

A ponoć x8 tylko do turystyki się nadaje i tu to widać :D .
https://www.youtube.com/watch?v=oN3Brj62C4c

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 14 maja, 2016

Panowie, robie przygazowke na postoju i po zejściu z obrotow slychac stuk tak jak by udezyc metalem w auminiowy korpus, ta sama sytuacja pojawia się przy zatrzymaniu maszyny choć nie zawsze. Co to może być ? Co mi odpadlo w silniku ?:)


Edit:

Tak wiec jest więcej.... co się dzieje z tym quadem... prawie 3500 bez problemów a teraz masakra jakas.

Zmienilem olej i zrobilem runde w kolo komina z postojami na sprawdzanie stanu oleju... wszystko okey, zgasiłem quada żeby sprawdzić czy nadal mi rzyga olejem na silnik, wszystko pięknie silnik czysty... nie wiem skad olej się wzial miedzy cylindrami. Ale czas do domu a tu d*** rozrusznik jąka się jakby aku znowu padl i nie ma sily odpalić Gada, ale w końcu udaje się odpalil. Wsiadam wiec i gaz i nagle trace wyświetlacz i gasnie maszyna... Bezpiecznik... wstawiam nowy, ta sama sytuacja, walka z odpaleniem i w końcu udało się odpalil, niestety sytuacja powtarza się i gad gasnie. Po kilku niecenzuralnych słowach postanowiłem odczekać kilka minut. Zmienilem bezpiecznik glowny z 10A na 15 amper. Gad odpalil z problemami ale nie trzyma obrotow, na początku gasnie co chwila. po przepaleniu go pracuje na wolnych obrotach ale na 1200 rmp ( normalnie w okolicach 1400 rmp ).

Moje pytanie, jestem na 90% pewien iż winny jest zalany rozrusznik, takie zajekniecia miałem już wcześniej i po regeneracji rozrusznika wszystko wracalo do normy, jednakże Wywalajacy się bezpiecznik, olej na silniku miedzy cylindrami, stukanie w silniku po zejściu z obrotow co jakiś czas to nowość! Co się może dziac?

Panowie, quad idzie jak burza bez większych problemów, i to jest wlasnie dziwne. Problemy zaczynają się na postoju ! aha, nie sugerujcie się wymiana oleju, problemy miałem już wcześniej na początku roku a zaczelo się od Aku i uwalonego rozrusznika.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » sob 14 maja, 2016

Jest różnica przy odpalaniu na zimnym i ciepłym ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 14 maja, 2016

Nie, ale chciałbym trochę ten chaos ogarnąć ;)

Tak wiec,

1. Po wymianie aku i zregenerowaniu rozrusznika quad "palił od ząbka"
2. przy wymianie oleju zauważyłem olej pod cylindrem w miejscu naciągacz łańcuszka.
3. Problem z odpaleniem, objawy to brak siły do zakręcenia rozrusznikiem, po kilku próbach udaje się odpalić quada.
4. Po odpaleniu, quad działa kilka sekund po czym pali się bezpiecznik glowny 3 krotnie.
5. Po zastąpieniu bezpiecznika 10 Amper na 15 amper quad gasnie na wolnych obrotach.
6. po odstawieniu go do garażu quad działa ale wyraźnie slychac wolniejsze obroty i "czkanie" ( obroty to 1200 rpm, przy nominalnych 1400 rpm ).
7. Ladowanie skacze w zakresie 13.2 - 13.9.
8. Przed wymiana oleju metaliczne stuki przy zdejmowaniu z gazu ale nie zawsze.
9. Zdarzyło się po wymianie aku ze quad zapalil tylko na jednym cylindrze. Po przepaleniu dostal samoczynnie wysokich obrotow !

Poza powyższymi objawami quad idzie jak burza ! WTF ?
Mysle o rozruszniku tylko, ze rozrusznik dostaje prad w momencie nacisniecia przycisku wiec raczej odpada, Regulator ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » sob 14 maja, 2016

A główny bezpiecznik nie powinien być 30A?
U mnie jest 30, w tej co sprzedałem też było 30
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 14 maja, 2016

Tak powinien ale z racji zalewania się rozrusznika wolalem nie ryzykować kolejnego zadymienia okolicy palącymi się wnętrznościami rozrusznika. Tak czy inaczej dlaczego gasnie, czemu nie trzyma się na obrotach ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » sob 14 maja, 2016

Skoro zdycha i objaw to brak prądu to może wtrysk nie podaje wystarczającej ilości paliwa?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 14 maja, 2016

Wydaje mi się iż ta sytuacja miała by miejsce w całym zakresie a nie tylko na wolnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”