BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450...
ODPOWIEDZ
koral321
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 kwie, 2016

BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: koral321 » wt 26 kwie, 2016

Witam,

jestem posiadaczem Quada BIG BEAR 4x4 350, z roku 1997.

Posiadam następujący problem. Gdy quad jest zimny, nie chce odpalić (czasem się uda ale to rzadkość), rozwiązaniem jest wykręcenie świecy i wyczyszczenie jej szczotką drucianą, wtedy quad odpala, i tak jest prawie za każdym razem. Świeca nie jest mokra, ale jest tak jakby zabrudzona jakby czarnym osadem, "okopcona"? Potem quad odpala normalnie, można go zgasić i odpalić bez żadnego problemu. W czym może tkwić problem? Dziękuję za odpowiedź, za każdą radę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: jarecki13 » wt 26 kwie, 2016

Wyczyść gaźnik i go wyreguluj , potem zobacz co z ssaniem( czy się nie zacina i czy linka wraca na swoje miejsce) bo odpalasz go chyba na nim co ? ssania nie dawaj za dużo, w ciepłe dni daj tylko trochę i jak będziesz odpalał rusz trochę manetką, wyczyść filtr powietrza i go nasącz- tylko nie dawaj dużo oleju na filtr bo go przytkasz , ewidentnie sprzęt dostaje za dużo paliwa a za mało powietrza po tych zabiegach powinno być oki , a bo bym zapomniał jak już wszytko zrobisz i sprzęt będzie palił kup sobie nową świecę ;)

koral321
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 kwie, 2016

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: koral321 » wt 26 kwie, 2016

Mam pytanie odnośnie filtra powietrza, jest on faktycznie do wymiany. Ponieważ okazało się że był nie kompletny - nie było na nim tej gąbki. Jednak mechanik twierdzi że nie może dostać tego filtra, więc chwilowo owinąłem ten filtr inną gąbką.

Więc czy faktycznie zacząć od wymiany filtra powietrza?

Tylko jeśli jest taki problem z dostępnością filtra do tego modelu, a jeśli już jest to kosztuje ok 460 zł, to czy można zastostować jakiś inny filtr? Zamienny?

pozdraiwam

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: jarecki13 » wt 26 kwie, 2016

filtr powietrza jest tak dopasowywany aby była idealna mieszanka paliwowo powietrzna , filtr jaki powinien być moim zdaniem to oryginalny lub znaleźć jakiś zamiennik do tego modelu nie zakładaj dodatkowych gąbek bo zadusisz maszynę brakiem powietrza a jak zastosujesz za rzadką gąbkę to latając w kurzu zatrzesz silnik , wszystko to powinno współgrać ze sobą, nie żałuj na podstawowe rzeczy które są priorytetem użytkowania quada, poszukaj jeszcze może coś znajdziesz- jest dużo sklepów co ściągają oryginalne części yamahy , cena rzeczywiście kosmos ,ale chyba podana łącznie ze stelażem na który zakłada się gąbkę , taki filtr nie powinien więcej kosztować jak 100 zł - mówię o samej gąbce ;)

koral321
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 kwie, 2016

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: koral321 » wt 26 kwie, 2016

Dokładnie, cena ze stalażem. Tylko nie wiem czy nie będę musiał wymienić również stelaża, ponieważ ten materiał który jest na nim, jest lekko naderwany. A co powiesz na ten filtr?

http://motopasja.pl/pl/p/Filtr-powietrza-KN-YAMAHA-YFM350FW-BIG-BEAR-86-99/8375

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: jarecki13 » wt 26 kwie, 2016

Zobacz sobie ile kosztuje w stanach taka gąbka jest to nr 9 na obrazku na 100% idzie dostać tą gąbkę w dobrej cenie, a ten filtr kn też będzie pasował tylko on jest bardziej przepustowy i nie wiem jak z jego czyszczeniem i właściwościami filtracyjnymi, ja osobiście jestem zwolennikiem oryginału popatrz sobie tu na czesci ;) http://www.cheapcycleparts.com/oemparts/a/yam/50038c15f870021f60a0b2cb/intake

koral321
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 kwie, 2016

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: koral321 » śr 27 kwie, 2016

Co do gąbki, chyba nie ma problemu, bo to jest nawet chyba ta, prawda? http://www.motocyklowy.pl/gabkowy-filtr ... 28910.html

Ta gąbka nachodzi na stelaż, tylko tak jak mówiłem materiał przy tym stelażu jest w jednym miejscu naderwany, i może tamtędy przechodzić brud, piasek i wpaść do silnika, dlatego zależy mi na wymianie całego filtra.

Dzięki bardzo za stronę, zamawiałeś może już tutaj części? Nie ma obawy co do dostawy/ wysyłki?

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: BIG BEAR 350 4x4 - Zalewa świece na zimnym silniku

Post autor: jarecki13 » śr 27 kwie, 2016

szukaj w polskich sklepach co ściągają rzeczy oryginalne do maszyn

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450”