Pierwszy Quad dla nowicjusza

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Madejczyk
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 mar, 2016
Imię: Maciej

Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: Madejczyk » sob 05 mar, 2016

Witam fanów quadów. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup quada. Mieszkam w bliskiej odległości lasów, pagórków, zalewu itp. Chyba wymarzone tereny do zabawy na quadzie. Chciałbym przeznaczyć max. 45000 zł na sprzęt. Jestem totalnym nowicjuszem, nigdy nie jeździłem quadem. Czy możecie mnie wspomóc w tej pierwszej, jakże ważnej decyzji? Na jakiego quada mam się zdecydować? przeprawowego czy sportowego? Jakiś konkretny model? Będę wdzięczny za pomoc? Zastanawiam się też nad buggy, co Wy na to?

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: DKfan » sob 05 mar, 2016

Trochę spory rozrzut. Osobiście nie jestem fanem quadów sportowych bo dość mocno zawężają możliwościowi ich zastosowania , dodatków na quadac sportowych się nie znam więc nie będę doradzał.
Dysponując takim budżetem możesz kupić Can-ama Outlandera L 570 ze wspomaganiem od autoryzowanego dealera. ok 40k
Can-am Renegade 570 xxc z gazowym zawieszeniem firmy Fox za ok 41k
Yamahę Kodiak 700SE ze wspomaganiem od niezależnego importera ok. 40k
Yamahę Grizzly 700 ze wspomaganiem od niezależnego importera ok. 45k
Lub coś co nazywasz buggy a my nazywamy to UTV a tak na prawdę jest to SbS z tym że używany egzemplarz
http://otomoto.pl/oferta/polaris-ranger-rzr-07-2011-rok-rzr-xp-900-4x4-buggy-zadbany-serwis-okazja-ID6yiKe3.html

Do jazdy jaką opisujesz nadaje się każdy z nich, każdy jest trochę inny. Outlander, Grizzly, Kodiak to quady które są uniwersalne, nadają się do turystyki, pracy, i jazdy przeprawowej w ciężkich warunkach. Renegade jest hybryda quada sportowego i przeprawowego, mniej nadaje się do pracy ale doskonale do turystyki dzieki gazowemu zawieszniu i do ostrej, szybkiej jazdy.
Z kolei Poalris daje duze poczucie bezpieczeństwa, możliwość wygodnej jazdy w 2 osoby na dalekie dystanse a jego zawieszenie pozwala na pokonywanie ogromnych dziur z astronomiczna predkoscia i na niebotyczne skoki.
Wiec masz sie nad czym zastanawiac
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Madejczyk
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 mar, 2016
Imię: Maciej

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: Madejczyk » ndz 06 mar, 2016

Dzięki za informacje. Mam teraz nad czym myśleć:) Rozumiem, że moce którymi dysponują wymienione przez Ciebie quady dostosowane są do umiejętności laika:) Zastanawiam się nad Polarisem, którego link wskazałeś. Czy takim UTV można jeździć również zimą? Jeżeli chodzi o ten z 2011 to czy jego cena jest ok? przebieg 3738 km 123 moto godziny jak to się ma do np. samochodów osobowych? Na co powinienem zwrócić uwagę kupując taki używany sprzęt? Patrząc na oferty widzę, że nowy UTV Polaris można kupić od ok. 80 000 zł. pozdrawiam

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: DKfan » ndz 06 mar, 2016

No wiesz.... moc żadnego quada nawet 300ccm nie jest dostosowana do umiejętności laika to ty musisz dostosować swój styl jazdy do quada i wraz z ze wzrostem umiejętności zmieniać ten styl. Generalnie nie ma sensu kupować quada którego za kilka miesięcy sprzedasz bo będzie za słaby, quady które wymieniłem to średnia półka mocy i tylko od Twojego rozsądku zależy czy sobie zrobisz krzywdę.
Takim UTV oczywiście możesz jeżdzić zimą, doskonale daje sobie radę i jest nieco cieplej niż na quadzie. Taki przebieg i MTH to dość świeży sprzęt, oczywiście są pewne kwesti charakterystyczne jeżeli chodzi o zużycie np tylne piasty, tuleje w zawieszeniu ale ogolnie RZR900 to mocny sprzęt ze świetnym zawieszeniem. Wpisz na youtube fraze RZR900, pooglądasz jak można tym jeździć.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Madejczyk
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 mar, 2016
Imię: Maciej

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: Madejczyk » wt 08 mar, 2016

Dzięki za info. Rozeznałem temat. Umówiłem się w przyszłym tygodniu w Polarisie we Wrocławiu na jazdy testowe utv i qudami. Po tej wizycie podejmę decyzję. Co do UTV jest podobno problem z transportem, z uwagi na jego gabaryty… Masz może jakąś wiedzę na ten temat?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: Ikar » śr 09 mar, 2016

Owszem jest i to spory bo często znaleźć przyczepkę lekka do takiego zastosowania. A koszt autolawety to około 250 zł
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: DKfan » śr 09 mar, 2016

Madejczyk pisze:Dzięki za info. Rozeznałem temat. Umówiłem się w przyszłym tygodniu w Polarisie we Wrocławiu na jazdy testowe utv i qudami. Po tej wizycie podejmę decyzję. Co do UTV jest podobno problem z transportem, z uwagi na jego gabaryty… Masz może jakąś wiedzę na ten temat?
pozdrawiam
Problem? Nie, dla czego? Jedynie kwestia szerokości przyczepy między kołami limituje zakup przyczepy, mój RZR ma 154cm szerokości, przyczepa 160cm między kołami. Miałem zwykła przyczepę 150cm czerokości netto, dospawałem po bokach profile 10x5cm i wjeżdżam bez problemów.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Tanderradcer
Posty: 4
Rejestracja: pn 28 mar, 2016
Quad:: nd.
Imię: Dave

Re: Pierwszy Quad dla nowicjusza

Post autor: Tanderradcer » pn 28 mar, 2016

Madejczyk pisze:Umówiłem się w przyszłym tygodniu w Polarisie we Wrocławiu na jazdy testowe utv i qudami. Po tej wizycie podejmę decyzję
Jakie wieści? :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”