Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: Prędkościomierz oszukuje

Post autor: kasmiluss » czw 04 sie, 2011

dzięki za pomoc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: romulus73 » ndz 28 sie, 2011

W SH masz olej silnikowy tylko i ma mokre sprzęgło i skrzynie smarowana olejem silnikowym wchodzi dokładnie 1,2 litra i zmieniaj co 400 kilosow jam mam już tym chinolem ponad 3,5 kilokm, co do prędkościomierza. ten czujnik co regulowałeś to hallotron i sprawdź czy nie jest przypalony od tłumika wtedy jak będzie zwarcie to może naliczać dystans. Panowie w tym sprzęcie nie ma magnesów czujniki halla reagują nawet na metal w tym wypadku na zębatkę która ma 6 otworów jeżeli przewód jest cały to rozkręć licznik w moim SH miałem zwarcie na kwarcu (taki mały stalowy element elektroniczny) w środku jest tylko jeden. Od razu polecę Ci zmiane dyszy paliwa z 98 na 120(zatkanie oczyszczania spalin zyskujesz kilka koników) zmiana zębatki na 41 zębów wtedy smiga 105. Zmień tą linkę przedniego hamulca na hydrauliczną klamke wtedy dopiero są hamulce

kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: kasmiluss » czw 01 wrz, 2011

Dzięki za wykład:)) ale mam jeszcze kilka pytań

jeśli chodzi o zatkanie oczyszczania spalin to

Czy muszę najpierw zmienić dyszę a potem zatkać? czy na tej oryginalnej dyszy mogę zatkać i jeździć? A trzeba to oczyszczanie spalin całkiem wyjąć i zatkać przewód CZY wystarczy zatkać tą rurkę co wystaje??

sory za te głupie pytania ale to mój pierwszy quad
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: romulus73 » czw 01 wrz, 2011

wymienić dysze i zatkać rurkę, ponieważ przy dyszy 0,75x125 średnica gażnika jest zbyt mała i się zaczyna dusić na wysokich obrotach (zbyt bogata mieszanka)
dzięki zatkaniu dostaje więcej powietrza, optymalną ilość dla tej dyszy, powyżej 130 nic się nie zyskuje testowałem kilka dysz. po wymianie to jest inny quad, dlatego można zwiększyć prędkość. ale jak wspominalem po zwiększeniu prędkości o 25% oryginalne hamulce się nie nadają

kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: kasmiluss » pt 02 wrz, 2011

Czy mógłbyś mi podać jakiś adres internetowy sklepu gdzie mógłbym to kupić???, szukam a allegro i w necie ale nic nie mogę znaleźć ;]]
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

romulus73
Posty: 21
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Quad:: shineray
Imię: piotr

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: romulus73 » ndz 04 wrz, 2011


kasmiluss
Posty: 22
Rejestracja: śr 30 gru, 2009
Quad:: SHINERAY XY 250 ST9E
Lokalizacja: STOCZEK-K
Kontakt:

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: kasmiluss » ndz 04 wrz, 2011

dzięki za pomoc
Kto pyta, też błądzi.


http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Shineray 250 - Prędkościomierz oszukuje, pyt. o olej

Post autor: Wojtekski » ndz 06 mar, 2016

A ja mam shineray 250 - 9c automat i jest olej oddzielny w skrzyni biegów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”